Помош: Барам еден филм!

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.383
Поени од реакции
2.475
Ај некој ако знае нека помага....
вчера гледав еден филм, ваљда хорор беше, туристи шетаат по Нил со бродче ( или нешто слично) и одеднаш еден забележува сигнална ракета од зад планина, е сега иако сите не се сложуваат ќе одат натака. успат ќе ги турне крокодил ( 2 тона тежок), ама ќе се стигнат до едно мало сотровче кое во секој момент ќе потони во вода. и сега крокодилов еден по еден ги јаде скоро сите, па дури и водичот. останатите се обидуваат на секакви начини да дојдат од другата страна кај што има шума......
ако му текнува на некој нека каже како се вика, стварно добар филм
Повели друже :) Rogue
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
939
Филм до Ричард Гир мистерија трилер,еден машки глас ќе го му звони на телефон,жена му е мртва ќе му се појавува,мост се руши....Ептен бледо се сеќавам на филмот.
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Филм до Ричард Гир мистерија трилер,еден машки глас ќе го му звони на телефон,жена му е мртва ќе му се појавува,мост се руши....Ептен бледо се сеќавам на филмот.
Да не е некој од овие два
Тука
И тука

Ама мислам дека е вториот у првио мислам дека он ја убива жена му.Ај види..
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.323
Поени од реакции
27.289
серијана со робокап што ја даваа пред една деценија на мтв ... ? имдб линк?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
11.705
Поени од реакции
9.355
E vaka sea.Filmot mozda sum go gleal nekade u 1991-1992,mnogu malce se sekaam na filmot no znam deka glavniot(valjda pozitivniot lik) vo filmot se vikase Joshua.Onaka slabno znam deka dejstvoto bese u nekoja si planina,pa mi teknuvaat motorgii,pa mi teknuva kako losiot glaven lik mu zgasna cigara vo uvoto na nekoj drug(zvucam smesno neli).A krajot znam deka zavrsi koga Joshua sfati deka seta rabota,ubistvoto na negovoto semejstvo mislam,deka ja isplanirana edna stara baba(kao denes mi teknuva kako taa celo vreme stoese u edna podvizna stolica),i ja ubiva so pumparica mislam:kesa: epa toa e momci,filmot go baram godini nanazad,ako nekoj slucajno go najde ke mu bidam blagodaren cel zivot,navistina :)
 

karlovic

имам срце ама имам и фрижидер
Член од
5 ноември 2010
Мислења
616
Поени од реакции
161
Ај да пробам за уште еден филм можеби некој ќе го препознае филмот..
Навистина многу малку се сеќавам на филмот, тоа ќе биди робот(мислам дека ќе биди подарок за едно девојче) кој ќе има улога да помага низ домашните обврски во едно семејство,понатаму мислам дека ќе се смени текот на приказната:)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.323
Поени од реакции
27.289
Ај да пробам за уште еден филм можеби некој ќе го препознае филмот..
Навистина многу малку се сеќавам на филмот, тоа ќе биди робот(мислам дека ќе биди подарок за едно девојче) кој ќе има улога да помага низ домашните обврски во едно семејство,понатаму мислам дека ќе се смени текот на приказната:)
со робин вилијамс?

http://www.imdb.com/title/tt0182789/
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.102
Поени од реакции
63
има еден филм Sweet Jane се вика но не го наоѓам долго време. се работи за проституција во москва мислам беше или украина. многу потресен и поучен филм за младо девојче без грижа од мајка и... ако некогаш налетате... пишете ЛП....


http://www.imdb.com/title/tt0130297/
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.027
Поени од реакции
5.753
дали некој знае како се вика филмот што моментално игра на канал 5.
Има многу јака актерска екипа
мет дејмон глуми разузнавач пред за и по втората светска војна, неговата жена ја глуми А.Џоли, во филмот исто глуми и робрт де Ниро .
филмот почнува со зачленувањето на главниот лик (мет дејмон) во некое братство на колеџ....
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.383
Поени од реакции
2.475
дали некој знае како се вика филмот што моментално игра на канал 5.
Има многу јака актерска екипа
мет дејмон глуми разузнавач пред за и по втората светска војна, неговата жена ја глуми А.Џоли, во филмот исто глуми и робрт де Ниро .
филмот почнува со зачленувањето на главниот лик (мет дејмон) во некое братство на колеџ....

Повели The Good Shepherd
 

Kajgana Shop

На врв Bottom