Помош: Барам еден филм!

Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Филмов е хорор и се се случува во една куќа каде некои луѓе се обидуваат да преживеат една ноќ,а луѓето не се знаат меѓу себе.На крај тој што ќе остане последен добива пари.Ако го знае некој филмов нека пише.
 
T

Tetro

Гостин
Филмов е хорор и се се случува во една куќа каде некои луѓе се обидуваат да преживеат една ноќ,а луѓето не се знаат меѓу себе.На крај тој што ќе остане последен добива пари.Ако го знае некој филмов нека пише.
Провери го овој :)
http://www.imdb.com/title/tt0185371/
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.097
Поени од реакции
9.695
Ајде да си ја пробам среќата мада тешко да се најде филмот т.е не можам да го опишам добро.
Ајде вака....филмот почнуваше мислам со некакви си весници така нешто....е сега беа 3 сестри кои вршеа грабежи па едно момче се затреска во една од сестрите и одеше со нив долго време бла бла и не се сеќавам повеќе. ама филмот се викаше Грабеж е сега колку е точно преведен не знам ама под тоа име ништо нема така да нашиве пак заебале изгледа

--- надополнето ---

Руски војник(Иван мислам дека беше)се спогодува за некаква сума на пари(со британски новинар да ја пронајде неговата девојка која е киднапиорана од исламски терористи)тие заедно со битанецот кој воедно со камета ја снима секоја случка,тргнуваат кој поход кон ослободувње на девојката на британецот...
некој ако може да ми помогне за насловот на фимов??
ви благодарам!
Познато ми е ама не можам да најдам

--- надополнето ---

Ај и за уште еден да прашам овој одма ќе го најдете. Не ми е јасно како го заборавив филмот а го најдов еднаш само заборавив како се вика!
Едно дете мислам Сем се викаше (Семуел ) со другарка му во едно училиште ги сметаат за најголеми лузери . Е арно ама типов ќе успее да стекне слава па една професорка ќе се затреска во него и дури е една од најпопуларните девоји ќе го засака. Исто така ќе заигра во училишниот тим за кошарка и ќе постигнува неверојатни кошеви. Со тоа ќе ја занемари својата другарка но пота ќе сфати колку му значела и ќе отера се упм за да си ја врати.
 
A

apidrone

Гостин
Ај и за уште еден да прашам овој одма ќе го најдете. Не ми е јасно како го заборавив филмот а го најдов еднаш само заборавив како се вика!
Едно дете мислам Сем се викаше (Семуел ) со другарка му во едно училиште ги сметаат за најголеми лузери . Е арно ама типов ќе успее да стекне слава па една професорка ќе се затреска во него и дури е една од најпопуларните девоји ќе го засака. Исто така ќе заигра во училишниот тим за кошарка и ќе постигнува неверојатни кошеви. Со тоа ќе ја занемари својата другарка но пота ќе сфати колку му значела и ќе отера се упм за да си ја врати.
http://www.imdb.com/title/tt0184907/
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.097
Поени од реакции
9.695

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Руски војник(Иван мислам дека беше)се спогодува за некаква сума на пари(со британски новинар да ја пронајде неговата девојка која е киднапиорана од исламски терористи)тие заедно со битанецот кој воедно со камета ја снима секоја случка,тргнуваат кој поход кон ослободувње на девојката на британецот...
некој ако може да ми помогне за насловот на фимов??
ви благодарам!
War 2002

Во филмот како што се секавам Чеченци ги киднапираа и знам дека каметата на шлемот му беше монтирана...Ако збориме за истиот филм :)
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
885
Поени од реакции
408
фала баш тој филм го барав Messengers 2 Тhе scarecrow
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Ми текна на еден филм и го мислам веќе саат време и никако да ми текне :)
Жената ја осудуваат за убиство на маж и‘ (кој го лажира сето тоа) и она откако ке излезе од затвор го бара и кога ке го најде го убива на јавно место. Фала.:smir:
 

Вондерфул

Chemical love
Член од
2 јуни 2008
Мислења
251
Поени од реакции
157
Ми текна на еден филм и го мислам веќе саат време и никако да ми текне :)
Жената ја осудуваат за убиство на маж и‘ (кој го лажира сето тоа) и она откако ке излезе од затвор го бара и кога ке го најде го убива на јавно место. Фала.:smir:
Double Jeopardy :)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
Онаа изведба со Игор Џамбазов, Тони Михајловски, Гоце Тодороски... и уште премногу познати актери. Онаа што ја даваат за Василица секоја година на МТВ 1 изминативе 10 години. И дејствието е за Василица кога сите се маскирани, Игор го глумеше ангелот а Тони го глумеше Цветко, а беше маскиран во жена. Ја има на јутјуб барем негде и како се вика поточно?
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Онаа изведба со Игор Џамбазов, Тони Михајловски, Гоце Тодороски... и уште премногу познати актери. Онаа што ја даваат за Василица секоја година на МТВ 1 изминативе 10 години. И дејствието е за Василица кога сите се маскирани, Игор го глумеше ангелот а Тони го глумеше Цветко, а беше маскиран во жена. Ја има на јутјуб барем негде и како се вика поточно?
Ноќ спроти Св. Василиј мислам дека се вика, а по јутуб и јас го имама барано ама ништо нема.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Дај ако знае некој кај да ги најдам нашите филмови Заведени или Волци, нема на јутјуб :).
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Ај некој ако знае нека помага....
вчера гледав еден филм, ваљда хорор беше, туристи шетаат по Нил со бродче ( или нешто слично) и одеднаш еден забележува сигнална ракета од зад планина, е сега иако сите не се сложуваат ќе одат натака. успат ќе ги турне крокодил ( 2 тона тежок), ама ќе се стигнат до едно мало сотровче кое во секој момент ќе потони во вода. и сега крокодилов еден по еден ги јаде скоро сите, па дури и водичот. останатите се обидуваат на секакви начини да дојдат од другата страна кај што има шума......
ако му текнува на некој нека каже како се вика, стварно добар филм
 

Kajgana Shop

На врв Bottom