Помош: Барам еден филм!

Член од
6 септември 2007
Мислења
7.578
Поени од реакции
7.322
1627409280942.png
@Scirea барај тука штом личел на брусли и овој беше популарен во мое време на ВХС, а може и @Vlatko_Gjorce да
го знае филмов
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
23.176
Поени од реакции
66.682
Прегледај го приврзокот 302591
@Scirea барај тука штом личел на брусли и овој беше популарен во мое време на ВХС, а може и @Vlatko_Gjorce да
го знае филмов
Ги проверив сите филмови од овој, и ниту еден не се соовпаѓа со тој јас што го барам...
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
7.578
Поени од реакции
7.322
Ги проверив сите филмови од овој, и ниту еден не се соовпаѓа со тој јас што го барам...
И јас го барав сигурен си дека е кинески и е од 70 со звонарки значи ?

уште двојца од тоа време што личи на брусли

 
Последно уредено:
Член од
21 септември 2020
Мислења
30
Поени од реакции
22
Pa vaka, filmot kje mu dojdi nesh triler dvajca, mladi se sakaat no, za toa ne znae nikoj osven tie dvajca. Edna povozrasna dada na, taa i predlaga t.e. i nudi pomosh da, se sostanuvaat mladite vo nejzinata shtala. Potochno ne nejzina tuku na domashnite zhivotni koi taa gi chuva, kazhuvajkji i deka e trudna treti mesec i za kratko kje pochne da i se poznava i deka tatko i kje ja ubie. Umira pregazena od voznemireni konji poradi voen pohod.
Go davaa filmot proletva na "telma" ama, ne mozham da se setam kako se vikashe. Pomosh.../?
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
23.176
Поени од реакции
66.682
И јас го барав сигурен си дека е кинески и е од 70 со звонарки значи ?
Да да, од седумдесетите е филмот, самошто дејството во филмот се одвива во среден век, а не во модерно време.

Не се со овие актери што си ги постирал...
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
10.467
Поени од реакции
23.163
Океј, ова е веројатно најглупиот опис ама само тоа ми текнува од филмов...

Сигурен сум дека е во период од 2000та докај 2005та филмов. Дете, куче и еден поштар ако не се лажам. Нешто се дешава со кучево бега од негде, и некако овие двајца завршуваат со него. Meѓувремено некој пробува да го убие кучето ако не се лажам. Филмов е некој просек, а пробува да биде комедија. Имаше некој познат глумец, ама ич не ми текнува кој. Очаен сум да го најдам, го барам веќе 2 недели.
 
Член од
9 октомври 2013
Мислења
89
Поени од реакции
222
Океј, ова е веројатно најглупиот опис ама само тоа ми текнува од филмов...

Сигурен сум дека е во период од 2000та докај 2005та филмов. Дете, куче и еден поштар ако не се лажам. Нешто се дешава со кучево бега од негде, и некако овие двајца завршуваат со него. Meѓувремено некој пробува да го убие кучето ако не се лажам. Филмов е некој просек, а пробува да биде комедија. Имаше некој познат глумец, ама ич не ми текнува кој. Очаен сум да го најдам, го барам веќе 2 недели.
ovaj mislis?
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
470
Поени од реакции
1.290
На мтв мислам дека беше, имаше една серија со деца, ќе влезеа во некој напуштен замок, и тука имаше некои авантури, други детали не се сеќавам... англиски знам говореа. Ова е период можеби доцните 90-ти или околу 2000-тата некаде. Дали некој се сеќава на неа?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
4.772
Поени од реакции
11.417
На мтв мислам дека беше, имаше една серија со деца, ќе влезеа во некој напуштен замок, и тука имаше некои авантури, други детали не се сеќавам... англиски знам говореа. Ова е период можеби доцните 90-ти или околу 2000-тата некаде. Дали некој се сеќава на неа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom