Помош: Барам еден филм!

Член од
2 мај 2006
Мислења
132
Поени од реакции
83
Ajde Help Me.
Baram eden film,no postar e.Se desava so edni maturanti.Tie zavrsuvaat so skolata i potoa odat u park da slavat celata generacija.A isto taka u filmot ima i edni Pomali deca,koi maturantite gi vikaat gusteri i gi tepaat nesto.na krajot na filmot ednite maturatni odat tamo na eden teren,za golf mislam deka bese.i tamo nesto sedat.ako go znae nekoj neka mi pise.pls./fala odnapred
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Ми текнува на кој филм мислиш, ама не ми текнува на името...мислам дека Пинк Флојд се појавија во тој филм, ако не се лажам.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Ajde Help Me.
Baram eden film,no postar e.Se desava so edni maturanti.Tie zavrsuvaat so skolata i potoa odat u park da slavat celata generacija.A isto taka u filmot ima i edni Pomali deca,koi maturantite gi vikaat gusteri i gi tepaat nesto.na krajot na filmot ednite maturatni odat tamo na eden teren,za golf mislam deka bese.i tamo nesto sedat.ako go znae nekoj neka mi pise.pls./fala odnapred
Да не е овој, што го спомнав во галерија?

http://www.imdb.com/title/tt0106677/


аа тој со теренот за голф е друг..
сега те дочитав.
Не ми текнува како се викаше.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ајде и за мене помош.
Филмов гарантирано го имате гледано. Група на ученици патуваат до Вашингтон за да се сретнат со претседателот, од цел клас само едно девојче е така нормално, сите други се пореметени. Со автобус патуваат и што не прават до Вашингтон, го шминкаат професорот, си земаат алкохол, пушат мара а цело време позади нив ги следи една ретарда што мисли дека еден од тие внатре е водачот на Клингонците. Од класот имаат еден дебел, дудук, Миоски се викаше во филмот.
Anyone?
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Филмов се вика Tre uomini e una gamba,
само неможам никако да најдам кодови на рапидшер или мегааплоад, ако мозе некој да најде нака ми прати по ПП

 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Филмов се вика Tre uomini e una gamba,
само неможам никако да најдам кодови на рапидшер или мегааплоад, ако мозе некој да најде нака ми прати по ПП

Пратено.
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Ајде и за мене помош.
Филмов гарантирано го имате гледано. Група на ученици патуваат до Вашингтон за да се сретнат со претседателот, од цел клас само едно девојче е така нормално, сите други се пореметени. Со автобус патуваат и што не прават до Вашингтон, го шминкаат професорот, си земаат алкохол, пушат мара а цело време позади нив ги следи една ретарда што мисли дека еден од тие внатре е водачот на Клингонците. Од класот имаат еден дебел, дудук, Миоски се викаше во филмот.
Anyone?
Senior Trip?:smir:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Ајде и за мене помош.
Филмов гарантирано го имате гледано. Група на ученици патуваат до Вашингтон за да се сретнат со претседателот, од цел клас само едно девојче е така нормално, сите други се пореметени. Со автобус патуваат и што не прават до Вашингтон, го шминкаат професорот, си земаат алкохол, пушат мара а цело време позади нив ги следи една ретарда што мисли дека еден од тие внатре е водачот на Клингонците. Од класот имаат еден дебел, дудук, Миоски се викаше во филмот.
Anyone?
Абе филмов го имам глеано ама со име не можзм да ти помогнам зошто многу е стар.
 
Член од
2 мај 2006
Мислења
132
Поени од реакции
83
toj film sto maturanti vo washington.vcera go izvadiv i go gledav:))Senior Trip se vika.pozdrav
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Ми треба помош за еден филм. - Вака:
Го имам на МТВ 1 гледано двапати, ама не од почеток и зато го барам насловот на филмов. Во кратки црти - Брачна двојка, жената е сериозно болна и треба да и се пресади некој орган. Ама е на листа на чекање и е меѓу последните. Мажов, ќе сака да и помогне и ке запознае една друга девојка и ке имаат секс. Женава ќе мисли дека тој ја изневерува, ама тој уствари оди со швалеркава за на крај да ја убие за да и земе орган и да се пресади на жена му. Филмов завршува со тоа шо на женава ќе и биде пресаден орган и ке преживее, а ќе го остави мажот.
Вака можда глупо раскажав, ама по секавање, зато шо одамна сум го гледал, а сакам да го имам во колекција.
Сам си се цитирам:(.
Некој филмов да не го знае?
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Ne.

Него, ова е класика, МТВ класика.
Кон крајот на 90тите, го репризираа па да не претерам али секоја втора недела мислам дека одеше филмов. Нешто со некојси чудовишта, што уствари личеа на ореви со заби, ок големи ореви со заби и испуштаа демек некаков си застрашувачки звук. Јадеа се пред себе, планини, куќи, вода, се... и на крајот овие главните актери демек успеаја да се спасат така што се качија на авион. И да, во голем дел од филмот дејствието се случува на еден аеродром кој всушност беше последното парче кое останало од Земјата. Па какви драми имаше додека паѓаа трансформаторите еден по еден, па дрвата од шумата во близина, па плачот на децата, па конечно се видоа нинџа оревите... и така. И најважното, демек на крај сепак се спасија, а кај отидоа кога повеќе не постоеше цврсто тло... не знам. Само знам дека филмот е најлошиот на сите времиња и мора уште еднаш да го изгледам.

За чесниот пронаоѓач, следува награда!
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Еј зарем нема тема Пребарување филмови нели може таму да пишите, 2 теми за џабе. :tapp:
 

Ninja

Кајгана на око
Член од
15 мај 2005
Мислења
623
Поени од реакции
9
Ne.

Него, ова е класика, МТВ класика.
Кон крајот на 90тите, го репризираа па да не претерам али секоја втора недела мислам дека одеше филмов. Нешто со некојси чудовишта, што уствари личеа на ореви со заби, ок големи ореви со заби и испуштаа демек некаков си застрашувачки звук. Јадеа се пред себе, планини, куќи, вода, се... и на крајот овие главните актери демек успеаја да се спасат така што се качија на авион. И да, во голем дел од филмот дејствието се случува на еден аеродром кој всушност беше последното парче кое останало од Земјата. Па какви драми имаше додека паѓаа трансформаторите еден по еден, па дрвата од шумата во близина, па плачот на децата, па конечно се видоа нинџа оревите... и така. И најважното, демек на крај сепак се спасија, а кај отидоа кога повеќе не постоеше цврсто тло... не знам. Само знам дека филмот е најлошиот на сите времиња и мора уште еднаш да го изгледам.

За чесниот пронаоѓач, следува награда!
The Langoliers

:smir:
 
P

Princ

Гостин
Кој беше филмов?

Пребарав за некоја ваква слична тема, ама не успеав да најдам. Ако има, спој на оваа со нејзе :)

На темава значи може да побарате некој филм што го имате видено некаде, ама не знаете како се вика. Што повеќе детали за филмот се потребни за да може некој да ви помогне.
Јас ќе почнам прв.
Филмов го гледав пред 4-5 години. Дејството почнува во некој град со куќи покрај река и додека мајката не внимава, синот и паѓа во река и се удавува. Потоа се преселуваат во некој остров со мажот мислам и таа пишува книга ама многу често и се појавува синот, ко да е жив... Толку се сеќавам на филмов, не знам ни кој глумеше ни како се вика па би му бил благодарен ептен на некој ако може да ми помогне со името на филмот. Инаку не знам зошто, ама мислам дека имаше врска нешто името на филмот со светларник. Така ми има останато во спомен.
Епа, ај :)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Имаше ваква тема ја споив:helou::smir:
За филмот... Фак, ама мене не ми теквит кој е :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom