Помош: Барам еден филм!

Член од
16 ноември 2007
Мислења
219
Поени од реакции
281
Барам еден филм незнам ни како ми текна, го имам малку гледано пред повеќе од 15год. на нашиве телевизии,во 3-4ч наутро :) Дејството се одвива како во пустина,кампови,логори. Нешто како анархија,тепачишта,разбојници...и еден лик од најпознатите тепачишта ке се камуфлира некое време во некој камп така пустински град кај овие добрите и после мислам ке се бори на нивна страна. Типот е иначе страв и трепет,многу ке го бараат и на филмов се вика ШО. незнам како да го доловам...еве костимографијата и сценографијата е онака нешто како во Лудиот Макс. Можеби трескам зелени номоже некој и ке се сети. Значи ликот,ШО...
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.447
Поени од реакции
2.142
Барам еден филм незнам ни како ми текна, го имам малку гледано пред повеќе од 15год. на нашиве телевизии,во 3-4ч наутро :) Дејството се одвива како во пустина,кампови,логори. Нешто како анархија,тепачишта,разбојници...и еден лик од најпознатите тепачишта ке се камуфлира некое време во некој камп така пустински град кај овие добрите и после мислам ке се бори на нивна страна. Типот е иначе страв и трепет,многу ке го бараат и на филмов се вика ШО. незнам како да го доловам...еве костимографијата и сценографијата е онака нешто како во Лудиот Макс. Можеби трескам зелени номоже некој и ке се сети. Значи ликот,ШО...
Овој да не е?
No Escape 1994
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.530
Некој да се обиде да го најде филмов на IMDB?
Toxic Chemicals: Kids in Danger се вика, на Амазон го има. imdb може и да нема
Автоматски споено мислење:

Барам еден филм незнам ни како ми текна, го имам малку гледано пред повеќе од 15год. на нашиве телевизии,во 3-4ч наутро :) Дејството се одвива како во пустина,кампови,логори. Нешто како анархија,тепачишта,разбојници...и еден лик од најпознатите тепачишта ке се камуфлира некое време во некој камп така пустински град кај овие добрите и после мислам ке се бори на нивна страна. Типот е иначе страв и трепет,многу ке го бараат и на филмов се вика ШО. незнам како да го доловам...еве костимографијата и сценографијата е онака нешто како во Лудиот Макс. Можеби трескам зелени номоже некој и ке се сети. Значи ликот,ШО...
ова нешто пост апокалипса, најверојатно од оние италијанско америчките на времето?
јас би рекол дека е овој The Blood of Heroes (1989) https://www.imdb.com/title/tt0094764/
овде не се вика типот Шо (Shaw) туку Sallow
 
Последно уредено:
Член од
28 ноември 2013
Мислења
89
Поени од реакции
135
Baram eden film se rabotese za edno semejstvo mazot svedocese na sud protiv mafijata i policijata za da go zastiti semejstvoto im dade drug identitet i gi premesti vo drug grad dokolku nekoj znae za takvi filmovi so zastiteni svedoci neka prate link fala
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
13.397
Поени од реакции
20.892
Baram eden film se rabotese za edno semejstvo mazot svedocese na sud protiv mafijata i policijata za da go zastiti semejstvoto im dade drug identitet i gi premesti vo drug grad dokolku nekoj znae za takvi filmovi so zastiteni svedoci neka prate link fala
Оди тука
Напиши witness protection
Ќе ти даде ова
1581626284866.png
Ќе го најдеш :D
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.903
Поени од реакции
819
baram film kaj sto dejsvieto e okolu edna zena koja e clen na teroristicka grupa filmov e od pred max 10 godini mn jak triler e, mi se mesa so next 3 deys celo dejstvo e da otkrijat koj ke ja rokne bumbata na kraj ispagja edna zena koja ili mu e ljubovnica na glavniot lik ili zena ali nesto mu bese
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2019
Мислења
52
Поени од реакции
80
Здраво, барам еден филм, не можам да го најдам нигде за гледање, на Нетфликс го нема, ниту на други страници. Филмот е "Wall street" 1987 година, главни улоги се Чарли Шин и Мишаел Доуглас ( Гордон Геко)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
13.397
Поени од реакции
20.892
Здраво, барам еден филм, не можам да го најдам нигде за гледање, на Нетфликс го нема, ниту на други страници. Филмот е "Wall street" 1987 година, главни улоги се Чарли Шин и Мишаел Доуглас ( Гордон Геко)
Е па најди го за симнување
1589895037372.png
 
Член од
10 септември 2019
Мислења
52
Поени од реакции
80
На врв Bottom