Помош: Барам еден филм!

Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Пoстaри филмoви oд пред 20-етинa гoдини нoнстoп ги дaвaa нa нaшите кaнaли aмa сегa немoжaм никaкo дa ги нaјдaм кaкo се викaa a сигурен сум сите сме ги гледaле.
Едниoт е сo бебетo штo ке гo киднaпирaaт трoјцa бaтки a пoсле бебевo ке им кидне и ке немoжaт никaкo дa гo нaјдaт.
Другиoт е сo двaјцa нaвивaчи штo ке гo киднaпирaaт нaјдoбриoт кoшaркaрoт нa прoтивничкaтa екипa зa дa немoже дa игрa прoтив нивнaтa екипa вo плејoф.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Пoстaри филмoви oд пред 20-етинa гoдини нoнстoп ги дaвaa нa нaшите кaнaли aмa сегa немoжaм никaкo дa ги нaјдaм кaкo се викaa a сигурен сум сите сме ги гледaле.
Едниoт е сo бебетo штo ке гo киднaпирaaт трoјцa бaтки a пoсле бебевo ке им кидне и ке немoжaт никaкo дa гo нaјдaт.
Другиoт е сo двaјцa нaвивaчи штo ке гo киднaпирaaт нaјдoбриoт кoшaркaрoт нa прoтивничкaтa екипa зa дa немoже дa игрa прoтив нивнaтa екипa вo плејoф.
https://www.imdb.com/title/tt0109190/

https://www.imdb.com/title/tt0115851/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1
 
Последно уредено:

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Имаше еден од 90тите Заедница или така нешто се викаше може тв филм да беше со едно семејство кога ќе се доселат у едно место и ќе им кажат дека има некои правила до кои мора строго да се придржуваат ама овие нема да ги сфатат сериозно а ќе добијат поплака дека кучето многу лае и после некој ден ќе им стане чудно што не лае повеќе и кога ќе видат му ги извадиле гласните жици на вратот ќе има лузна од операција.

А другиов е понов после 2000та на тв го гледав пред некој месец...кај арапиве негде една девојка демек случајно ќе почне да му прави муабет на еден дечко турист мислам американец и овој ќе мисли тоа од што е многу убаф дека ќе се омрси ќе го окапе мачорот ама оваа ќе искочи дека е вмешана у трговија со органи и на овој ќе го изеде помрчина и на крај исто тој другарот негов цимерот што ќе дојде да го бара мислам дека у некоја напуштена зграда ќе го најде у фрижидер и ќе наиде на девојкава и ќе се бори со неа ама греф оваа ќе победи и у постендкредитс сцена ќе ја дадат девојкава како на пазар заведува друг турист...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.551
Имаше еден од 90тите Заедница или така нешто се викаше може тв филм да беше со едно семејство кога ќе се доселат у едно место и ќе им кажат дека има некои правила до кои мора строго да се придржуваат ама овие нема да ги сфатат сериозно а ќе добијат поплака дека кучето многу лае и после некој ден ќе им стане чудно што не лае повеќе и кога ќе видат му ги извадиле гласните жици на вратот ќе има лузна од операција.
Интересен ќе да е овој филм... и мене ме заинтересира кој е :icon_mrgr:
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Имаше еден од 90тите Заедница или така нешто се викаше може тв филм да беше со едно семејство кога ќе се доселат у едно место и ќе им кажат дека има некои правила до кои мора строго да се придржуваат ама овие нема да ги сфатат сериозно а ќе добијат поплака дека кучето многу лае и после некој ден ќе им стане чудно што не лае повеќе и кога ќе видат му ги извадиле гласните жици на вратот ќе има лузна од операција.

А другиов е понов после 2000та на тв го гледав пред некој месец...кај арапиве негде една девојка демек случајно ќе почне да му прави муабет на еден дечко турист мислам американец и овој ќе мисли тоа од што е многу убаф дека ќе се омрси ќе го окапе мачорот ама оваа ќе искочи дека е вмешана у трговија со органи и на овој ќе го изеде помрчина и на крај исто тој другарот негов цимерот што ќе дојде да го бара мислам дека у некоја напуштена зграда ќе го најде у фрижидер и ќе наиде на девојкава и ќе се бори со неа ама греф оваа ќе победи и у постендкредитс сцена ќе ја дадат девојкава како на пазар заведува друг турист...
овој првиот мислам дека е овој. https://www.imdb.com/title/tt0112703/
баш истата работа сме ја запамтиле од филмот
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.330
Поени од реакции
4.895
Аооо ај да ве видам сега филмовили.
Англиски филм. 90ти години. Има еден лик ко вампир, или вампир. Модерно Британско окружење, Жртвите кога ќе ги касне и ќе им ја исициа крвта после повраќаше некој ко иглици што ги собираше во едно кутивче.
Во филмот ќе се засака со една од жртвите. Мислам ќе му биде колешка во некоја новинска куќа или така нешто. Има сцена кај што ќе ја импресионира со тоа што симултано со едната рака ќе и црта портрет а со другата рака ќе и пишува поема за нејзе.
Толку се сеќавам. Го даваа на МТВ крај на 90ти-почеток 2000's
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Вториот провери да не е The Passage (2007).
Тој е, никако не ми текнуваше дека е со С. Дорф
Интересен ќе да е овој филм... и мене ме заинтересира кој е :icon_mrgr:
Не знам како си го испуштил на времето, мислев дека може ти ќе го знаеш, ме разочара :icon_mrgr:...го имаш цел на Јутуб иначе
овој првиот мислам дека е овој. https://www.imdb.com/title/tt0112703/
баш истата работа сме ја запамтиле од филмот
А баш вчера му ги разгледував набрзина филмовите на Џон Ритер на Имдб барав друг филм и не знам како баш овој сум го скокнал...го барав како Society, Community,.... :)
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.187
Поени од реакции
19.265
Не се сеќавам дали беше филм или серија, единствено што ми текнува е дека имаше една долга сцена каде што пар моторциклисти (дечко и женска) влегуваат во голем објект (мислам дека беше за истражување центар некаков) и почнуваат да убиваат кој стигнат за да земат актовка. Мислам дека имаше 2-3 цајкани во цивилка внатре и надвор во комбе а пред да влезат моторџииве на рампа го убија стражарот.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Не се сеќавам дали беше филм или серија, единствено што ми текнува е дека имаше една долга сцена каде што пар моторциклисти (дечко и женска) влегуваат во голем објект (мислам дека беше за истражување центар некаков) и почнуваат да убиваат кој стигнат за да земат актовка. Мислам дека имаше 2-3 цајкани во цивилка внатре и надвор во комбе а пред да влезат моторџииве на рампа го убија стражарот.
дај нешто повеќе. ова звучи познато, ама секој втор Б-класа филм од 90тите е ваков.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.717
Поени од реакции
1.469
Кој е филмот?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Филмчево е од Сербија нешто као драма.
Типот е онака малку лузер а жена му е успешна во кариерата и се сплеткува со директорот на фирмата.Последната сцена од филмот е коа директорот иде да му ги земе жената и дедето а типов му вика да играат руски рулет на што директоров ќе се усере и женава и детето остануваат кај типчето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom