Помош: Барам еден филм!

Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
абе деновиве ми се мота еден филм во врска со затвор глумец у филмо мислам дека е Danny DeVito или можеби друг глумец е знам дека беше низок глумец и можда шварценегер или сталоне играше заедно со него единствено се секавам на една сцена има обележано линија и затворениците не смеат да ја преминат и ако ја преминеше еден од нив имаше како мала бомба во стомакот и таа се активираше и пукаше ако му текнуе на некого кој филм беше
 
P

Patience

Гостин
абе деновиве ми се мота еден филм во врска со затвор глумец у филмо мислам дека е Danny DeVito или можеби друг глумец е знам дека беше низок глумец и можда шварценегер или сталоне играше заедно со него единствено се секавам на една сцена има обележано линија и затворениците не смеат да ја преминат и ако ја преминеше еден од нив имаше како мала бомба во стомакот и таа се активираше и пукаше ако му текнуе на некого кој филм беше
Види овој може да е, у овој филм такви и слични ствари се дешаваа у затворот.
http://m.imdb.com/title/tt1211956/
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
абе деновиве ми се мота еден филм во врска со затвор глумец у филмо мислам дека е Danny DeVito или можеби друг глумец е знам дека беше низок глумец и можда шварценегер или сталоне играше заедно со него единствено се секавам на една сцена има обележано линија и затворениците не смеат да ја преминат и ако ја преминеше еден од нив имаше како мала бомба во стомакот и таа се активираше и пукаше ако му текнуе на некого кој филм беше
http://www.imdb.com/title/tt0106950/
во овој филм имаат бомби во стомаците кои се активираат при бегство
 
Член од
12 август 2012
Мислења
317
Поени од реакции
100
Богато семејство ангажира телехоранил да ги чува, често се прават забави во нивниот дом и после некое време некој им влегува во куќата и телохранитетлот се обидува ги заштити. Нешто вака беше шпански филм мислам дека беше ама не сум сигурен.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.712
Во филмот еден млад дечко без родители мислам дека беше изнајми соба кај една фамилија маж, жена, ќерка и син. Синот беше некаде на страна на студии/работа, а мислам и дека педер на крајот излезе. Дечкото се обидуваше да го преземе местото на нивниот син, да се наметне наместо него, се обиде мислам да ги скара и слично но на крајот го укопчаа и се обидоа да го убијат фрлајќи го во река/езеро што и да беше. Преживеа и како што ме држи меморијата така заврши филмот.

На хбо го гледав пред неколку години, ништо чудно нивна продукција да е.
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
pred eden saat tva video mi izleze na eden od tia postoveto na facebook ama neam pojma ka se vika filmo niti gi znam glumcive a inace me nasmea mnogu samo za toj likot se sekavam deka ima uste edna scena vo restoran sluzat so negov kolega 2 ca musterii a nivniot kuvar faka macka i kuce i ko demek gi ubiva i im gi servira na musteriite dosta jaka scena e https://www.facebook.com/veselatajfa/videos/1613355302055141/
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
pred eden saat tva video mi izleze na eden od tia postoveto na facebook ama neam pojma ka se vika filmo niti gi znam glumcive a inace me nasmea mnogu samo za toj likot se sekavam deka ima uste edna scena vo restoran sluzat so negov kolega 2 ca musterii a nivniot kuvar faka macka i kuce i ko demek gi ubiva i im gi servira na musteriite dosta jaka scena e https://www.facebook.com/veselatajfa/videos/1613355302055141/
The Three Stooges се овие, серија e.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Жанрот му е акција.
Постар е филмот и се работи кинески емигранти во САД кои имаат своја банда. Еден американец (белец) се плетка со една азијатка која е сестра на еден член од кинеската банда. Помнам дека не им дозволуваше нејзиниот брат да бидат во врска и на крај мислам дека девојката беше убиена од кинеската банда.
Ако знае некој да ми помогне.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Жанрот му е акција.
Постар е филмот и се работи кинески емигранти во САД кои имаат своја банда. Еден американец (белец) се плетка со една азијатка која е сестра на еден член од кинеската банда. Помнам дека не им дозволуваше нејзиниот брат да бидат во врска и на крај мислам дека девојката беше убиена од кинеската банда.
Ако знае некој да ми помогне.
Да не глуми Џеки Чен во филмов?
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Жанрот му е акција.
Постар е филмот и се работи кинески емигранти во САД кои имаат своја банда. Еден американец (белец) се плетка со една азијатка која е сестра на еден член од кинеската банда. Помнам дека не им дозволуваше нејзиниот брат да бидат во врска и на крај мислам дека девојката беше убиена од кинеската банда.
Ако знае некој да ми помогне.
http://m.imdb.com/title/tt0118159/?ref_=m_nmfmd_act_53
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Имаше еден порано, на тв го глеав одамна, само на крајот ми текнува, најверојатно 80ти, Б, без познати глумци, мислам дека не беше една банда против друга него тинејџери ќе ја земат правдата у свои раце ама ќе им избега ситуацијата од контрола, ќе идат од лошо полошо, некое срање ќе се случи ќе погине некој...и на крај тој што им беше како лидер ќе седи дома у затемнета соба ќе го боли душата и од тој пакетот со оружје што го имаа ќе земе бомби и ќе се рокне мислам дека горниот кат од куќата цел ќе експлодира...
:toe:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.287
Имаше еден порано, на тв го глеав одамна, само на крајот ми текнува, најверојатно 80ти, Б, без познати глумци, мислам дека не беше една банда против друга него тинејџери ќе ја земат правдата у свои раце ама ќе им избега ситуацијата од контрола, ќе идат од лошо полошо, некое срање ќе се случи ќе погине некој...и на крај тој што им беше како лидер ќе седи дома у затемнета соба ќе го боли душата и од тој пакетот со оружје што го имаа ќе земе бомби и ќе се рокне мислам дека горниот кат од куќата цел ќе експлодира...
:toe:
Случајно If да не е?
http://www.imdb.com/title/tt0063850/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom