Полицијата во пресметка со навивачите на „Вардар“

Член од
13 септември 2009
Мислења
548
Поени од реакции
426
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PGElZJACgQc


ДО КОГА ВАКА НАРОДЕ МОЈ,ПРОДАДЕН,ПРОКЛЕТ,ПРОСТ.............СЕ ПРАШУВАМ ДО КОГА???? КАКО НЕМА ДА СЕ СЛУЧИ НЕШТО ЦЕЛА ДРЖАВА ДА НЕ СНЕМА КОГА СМЕ ГЛУПИИИИИИИИИИИ,ПРОСТАЦИ!!! АУУУУ ОВА Е НЕПОДНОСЛИВО ВИШЕ.......НЕ СЕ ТРПИ, И НИКОЈ НЕ СЕ ЗАМАРА И НЕ ГО БОЛИ К*Р!!!!!! ОВИЕ ТАКАНАРЕЧЕНИ "ЕБР" РАМКОВНИ ДА ВИКААТ "ДА ТИ ЕБЕМ КРСТ ИЗЛАГАЈ ОД СТАДИОН" И ДА ТЕПААТ ЖЕНИ,И ОБИЧНА ПУБЛИКА......ДА СТРАДАТЕ СИТЕ ДО 20 КОЛЕНО ПРОКЛЕТИЈА ДА ВЕ ФАТИ ДА СТРАДАТЕ ОД БОЛЕСТИ!


ВО ТЕМАВА НЕМА НИШТО НАВРЕДЛИВО И АКО СЕ ИЗБРИШЕ АЛАЛ НЕКА ВИ Е И ВАС....ТОГАШ НАВИСТИНА БЕЗ КОМЕНТАР ЌЕ ОСТАНАМ...............
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
570
Поени од реакции
683
Што те чуди пријателе? Талат е на власт. Толку од мене. ;)
Срамота.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.281
Поени од реакции
2.976
И после очекуваш од овие партиски кучиња да те бранат....9ката у фиока и уживај си.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.529
Поени од реакции
5.057
Гомна ... не можат на козоебачите , на сопствените ќе мават ... серам ти се и у држава и у сите гомна шо ја „водат“ ... посебно оние гомна шо се доволно глупи за да избират такви гомна ...
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
11.474
Поени од реакции
7.766
Што до кога бе,ова тек почна сега од пред некое време..ќе има уште вака здравје.
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
457
Поени од реакции
230
Како можит вака??? Да се мава со пендрек на луѓе кои не се протиставуваат ниту напаѓаат некого??? Снимкава да се чува зш ке бидит избришана од јутуб. А од шерифите со пендреци кои маваат недолжни луѓе да се барат суспензија. Нека ги маваат тие шо ги каменуваат, не тие шо седат мирни
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.050
Поени од реакции
4.939
А чекај уствари што се бркате , не биле или биле у право крај краева, кога клипот е сниман кога маваат по луѓето , а претходно знае некој што се случило за да влезат желките на стадионот ? Полицијата така ќе стане и ќе мава а ?
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.529
Поени од реакции
5.057
Како можит вака??? Да се мава со пендрек на луѓе кои не се протиставуваат ниту напаѓаат некого??? Снимкава да се чува зш ке бидит избришана од јутуб. А од шерифите со пендреци кои маваат недолжни луѓе да се барат суспензија. Нека ги маваат тие шо ги каменуваат, не тие шо седат мирни
Голема работа , суспензија .. Друже , тие гомна треба да летат у затвор и надвор од работа .. шо им направила жената па оној свињата така да ја бута нанадвор ?
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.485
Поени од реакции
16.943
Испопикаа се и сешто, криво и сакато со мазохистичка психа влезе во тнр.ЕБР во последно време.Директива за мир во куќ... коалиција.

И сега некој талент чекаме со изјава од типот Бранко е крив.Исти гомна сте бре.Не знам како не засмрди досега земјава на скапано


А чекај уствари што се бркате , не биле или биле у право крај краева, кога клипот е сниман кога маваат по луѓето , а претходно знае некој што се случило за да влезат желките на стадионот ? Полицијата така ќе стане и ќе мава а ?
Многу е едноставно ако сакаш да видиш.Трн во око им се вакви групи, ги начекаа во помал број и еве го резултатот.Не издржаа во желбата, па дури и без провокација ги нападнаа.
Зошто е крива жената на 0:56 да ја влечат така?Типот на 0:16 зошто го маваа, дека заштитуваше некого зад него?
Плитко!Многу плитко!Штета што сте мнозинство со такви размислувања.Спуштете го видеово, ќе го избришат за брзо сигурно.Како секогаш да лажат в очи.Како за Мартин Нешкоски.Како за Младенов.Како за сведоците за Глигоров.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.352
Поени од реакции
13.089
А чекај уствари што се бркате , не биле или биле у право крај краева, кога клипот е сниман кога маваат по луѓето , а претходно знае некој што се случило за да влезат желките на стадионот ? Полицијата така ќе стане и ќе мава а ?
Те чекавме тебе да ни кажеш зашто е мавано по луѓето. Полицијата има протокол како треба да спроведува ред и мир, мавање по деца и изигравање камај-камај низ парк и рекорд не е сигурно дел од тој протокол.

Си заминав порано, не го фатив делов со мавањето, но по натпреварот со Магдебург полицијата бркаше и маваше по луѓе на рекорд кај што чекаат автобус, еден сакаше во автобус да се качи, ако тоа е нормално како треба да се однесува еден полицаец кој треба да се грижи за безбедноста, тогаш нешто стварно не е нормално.

А полицијата се провоцира кога и викаат да оди во Тетово така да прави, ја боли и се истураат на навивачите и на секој што ќе помине, очигледно не си бил таму да видиш што е хаос кога брка полиција и мава по секој што ќе стигне. Гледај го клипот, луѓе се качуваат полека по скали, он со пендрак го мава, за да мавнеш со пендрак треба он да направи ваљда нешто, во спротивно тоа е полициско насилство, или пак ќе чекаме некој да се сопне од жица на плоштад...
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
457
Поени од реакции
230
на 0:40 мојте да заприметите горе во ќошот дечко и девојка гушнати, девојката од страв се крие во дечкото, се до 1:17. На 1:30 се се гледа како девојката е видно вознемирена и на дечкото му е искината мајцата. И тие правеле проблеми пред? Тоа шо викате не е снимено на камера???????????????
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.273
Поени од реакции
53.624
Ај баш ме интересира кажи пред да почне видеото , што се случи за да се качи полицијата и да мава по луѓето. Стварно ме интересира.
Не знам што се случило пред тоа, но ти збориш ко ова да е единствен случај каде полицијата била насилна повеќе од потребното. Во последниве години има мал милион случаи каде непотребно мавале, каде тепале луѓе кои немаат врска со навивачи, а да не зборам па за двојните аршини. Тоа ми е зборот, викаш дека „полицијата без причина не би тепала“. Не, се лажеш!
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.694
Поени од реакции
1.402
не е полицијата албанска, марсовска или француска... ние сме стоки.... да се држевме и ние ко што се држеа они за секоја дешавка доаѓаа со бусови и комбиња пред судови, влада и каде не по 4-5000 души... немаше да дојде до ова... и тоа не е се... тек доаѓаат нови 300 комада млади цајканчиња просек 19-22 год па плус уште 100 нови коли... се по раНковен... епа ке им мавање :)
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.529
Поени од реакции
5.057
не е полицијата албанска, марсовска или француска... ние сме стоки.... да се држевме и ние ко што се држеа они за секоја дешавка доаѓаа со бусови и комбиња пред судови, влада и каде не по 4-5000 души... немаше да дојде до ова... и тоа не е се... тек доаѓаат нови 300 комада млади цајканчиња просек 19-22 год па плус уште 100 нови коли... се по раНковен... епа ке им мавање :)
Тука у Штип пред 3 дена беа земале едно 19 годишно дете да работе у полиција со средно едвај завршено образование .. тоа дете уште од мало правеше проблеми низ маалото и беше дел од вандалска група .. сеа брагодарение на тоа шо татко му дудла одреден партиски кур , тоа дете со 19 години и без никакво воспитание и историја на деликвитизам , треба да го бране народо .. е тоа се сегашните цајкани ...
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.519
Поени од реакции
1.231
Пред неколку години, во склоп на работата, имав проект што требаше да го имплементирам и со ЕБР, па во неформални разговори, некој од нив призна дека понекогаш намерно исценираат инциденти, за да можат помладите специјалци да „тренираат“ директно на толпа.
Мислам дека и вечерва имало млади специјалци таму.
 
На врв Bottom