Полициска реакција

Член од
22 ноември 2011
Мислења
376
Поени од реакции
454
Па тоа е убавината на законите во Америка бе, тука на пример полицаец може да те здроби од ќотек оти си му се нашол на патот кога ,,не му е денот,, и да рече дека ,,одржал информативен разговор,, со тебе а ти не ќе смееш да писнеш, а таму типот се направил фраер што се направил, му го убија кучето што го убија, сега ќе си фати добар адвокат (а тие највеќе ги разбираат законите нели) и веројатно од градот, полицијата и полицаецот ќе добие доволна одштета за неколку нови кучиња плус вила на Хаваи :свиркам: Мислам дека на видеото се слушнаа згрозени и престрашени вресоци од доволен број други ,,нигери,, односно ,,багра,, како што е гледам општо прифатениов назив, илити потенцијални сведоци за тужителите како што би ги нарекле адвокатите. It`s money in the bag.
Затоа ги одвикнуваат полицајците од ,,прво пукај после прашувај,, МО, не само за пукање во кучиња туку и во луѓе и други ситуации со прекумерна употреба на сила, бидејки градовите не сакаат да плаќаат одштети.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.741
Поени од реакции
12.716
Во никој случај не е правилно што пукаше, кој к.. му е тоа пендракот глупак.
Taка е ! Не со пендракот и тоа ќе беше прекумерна сила. Требаше да му побара ферка на ротвајлерот да се тргнат настрана и да се исчукаат...

сарказам

Шала на страна. Очиглено типов бил од видот на дарданија ( кај се изгуби легендава ? ), кој што се бунел исто како што се бунат и дваеспетпроцентиве. За време на полициска акција он прашувал зошто нема црнци бе :facepalm:

Друго и јас и секој нормален човек ќе го убиеше кучето. Уште па некој викаат у нога требал да го пука. Јеа рајт ова ви е кал оф дути и така лесно се погодува...
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Колку и да ги сакам животните,пред се ротвајлерите(и јас чувам)сепак црнецот го зеде на душа кучето....
Толку ли треба да си кретен да си гледаш сеир при полициска рација,акција,интервенција(било шо)демек крим техника е дечкото па уште снима и коментира,па уште го вовлекува и кучето во беља..:mad:
Јас да сум дури и в затвор би го пикнал за убиството на кучето кое е директно негова вина...(без разлика шо џандарите го изрешетаа ротов)....
Сепак џандар си е џандар,и тие се како кучињата дресирани,не му ја мисли многу,еднаш предупредува и после е овластен да употреби сила,сила која во дадената ситуација е оправдано употребена...иако претераа со истрелите,сепак беше онеспособено кучето,но тие им се наредбите на џандарите во САД ПРВО ПУКАЈ ПА ПОСЛЕ ПОСТАВУВАЈ ПРАШАЊА...
Иначе да објаснам за реакцијата на ротвајлерот кој го даде животот за газдата..
Таа е нормална реакција,бидете сигурни дека секој ротвајлер би реагирал така...тоа им е во крвта,едноставно се премногу заштитнички љубоморно настроени кон своите сопственици,само некој погрешно да те погледне,да ти подвикни со повисок тон и веднаш се ставаат во борбена готовност,спремни се на се за својот газда,спремни се да загинат ако треба,шо се покажа во случајот(за жал):( ....
Еден вид телохранители....
И црнецот мораше да го има во предвид ова,нека си ги копаше тој очите со џандарите,нека изиграваше мачо,демек кој сум јас FUCK THE POLICE и слични филмови...
Вака ништо не постигна(ја попречуваше полициската акција,не е ова Македонија па секој да си гледа сеир,таму колку толку владеат некои закони),само го зеде на душа кучето,КРЕТЕН....:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom