Полициска академија - Скопје

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Значи 6 предмети во еден семестар. Во тие 6 предмети спаѓа и физичко или физичко е посебно?
* А француски се учи? На страната на факултетот имаше и француски. :mad:
Ако ја има некаде програмата може да ми пратиш линк.
Фала однапред :)
Тука има еден информатор од лани 2010/2011 новиот е во подговка од октомври ке искочи, инаку да има и француски германски по избор на студентот, а што се однесува до физичко има и посебен дел и дел во склоп на предметната програма специјално физичко образование, бидејќи физичкото е главна академска способност за профилот криминалист.
 
Член од
18 август 2011
Мислења
47
Поени од реакции
6
Тука има еден информатор од лани 2010/2011 новиот е во подговка од октомври ке искочи, инаку да има и француски германски по избор на студентот, а што се однесува до физичко има и посебен дел и дел во склоп на предметната програма специјално физичко образование, бидејќи физичкото е главна академска способност за профилот криминалист.
Ти благодарам за сите информации и за информаторот :) ;)
 
С

Спенсер

Гостин
Освен со курсот за полицајци кој трае 12 месеци и воената академија, ниедна друга високообразовна институција не ти гарантира 100% вработување според струка без разлика дали е полициска академија, фон, институт за одбрана, еурм итн.
Чекај чекај... значи со завшен курс за полицајзи кој трае 12 месеца,имаш загарантирано вработување како полицаец? :) тоа и ми треба мене,само да сееее бутнам у полиција.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Чекај чекај... значи со завшен курс за полицајзи кој трае 12 месеца,имаш загарантирано вработување како полицаец? :) тоа и ми треба мене,само да сееее бутнам у полиција.
точно :) со завршен курс си цајканче одма, за 12 месеци 9 месеци обука 3 месеци пракса
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
точно :) со завршен курс си цајканче одма, за 12 месеци 9 месеци обука 3 месеци пракса
А за да влезеш на тој курс татко ти треба да е командир или пријател со командирот на полицијата
 
С

Спенсер

Гостин
А за да влезеш на тој курс татко ти треба да е командир или пријател со командирот на полицијата
Готово средено :) Фала/

Јас сега сум 4та средно, мислам на филозовски факс,отсек одбрана безбедност и мир... па после да барам влез во полиција :)
Па ќе видиме како ќе испадне?
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Готово средено :) Фала/

Јас сега сум 4та средно, мислам на филозовски факс,отсек одбрана безбедност и мир... па после да барам влез во полиција :)
Па ќе видиме како ќе испадне?
Мислам дека конкурс за цајкани ќе има сега од 15 септ така се шушкаше на факултет носеа документи некој колеги.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Dali ke ima vtor upis?
ако останат празни места да ке има и втор и трет, ако биде се пополнето ништо, евентуално може да има само проширување на квота како што имаше лани за 20-30 души плус
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
Планирам да аплицирам во студентскиот дом Сенич , по шо ми го препорачаа како најблизок , дали некој друг ке има таму од брузошите и дали е добар тој дом доколку некој има информации ?
 
Член од
18 август 2011
Мислења
47
Поени од реакции
6
Планирам да аплицирам во студентскиот дом Сенич , по шо ми го препорачаа како најблизок , дали некој друг ке има таму од брузошите и дали е добар тој дом доколку некој има информации ?
Јас првпат слушам за овој студентски дом :/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom