Политички случувања во Обединетото Кралство- Генерална дискусија

Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.966
Прегледај го приврзокот 348583

Супер си е, намерно вакви лица поставуваат, бар ќе научи како правилно се држи слушалка од телефон (сепак не е тинејџер).

Мене ме загрижува интелигенцијата кај мнозинството, оти штом вакви и ко Бајден ги гласа и остава да ги води во пропаст, значи дека живееме во почетна фаза ко филмот "Идиократија".

Тенеке ти во иднина немаш право да се буниш против одлуките од системот, оти даваш поддршка :P
Многу ми е мило што најпосле граѓаните на Британија соогледуваат кој ретарди се Конзервативците кои ги натераа луѓето на Брегзит. :D
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.867
Поени од реакции
7.254
Многу ми е мило што најпосле граѓаните на Британија соогледуваат кој ретарди се Конзервативците кои ги натераа луѓето на Брегзит. :D
Мене па ми е жал што ти никако да прогледаш и согледаш, но јбг толку ти делеле, не може за се да те бива.
Според тебе значи да останеа во моќната, богата, обединета ЕУ, подобро ќе им беше.

Е колку е точно ова моќна, богата и обединета ЕУ, нареден период ќе ти биде појасно.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.309
Поени од реакции
19.662
Треба да направат Пржинска влада.

Некоја женска за која никој ни ја знаел ни гласал си дојде да биде прајминистерка, ја врати државата 50 години наназад и си отиде. На нејзино место ќе дојде лик за кој повторно никој не го ни знаел ни гласал. И овие кловнови држат лекции за демократија. :popce:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.966
Треба да направат Пржинска влада.

Некоја женска за која никој ни ја знаел ни гласал си дојде да биде прајминистерка, ја врати државата 50 години наназад и си отиде. На нејзино место ќе дојде лик за кој повторно никој не го ни знаел ни гласал. И овие кловнови држат лекции за демократија. :popce:
Во вакви услови мора да имаат избори.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256

Koga ne gi zimaat mikrofonite od pred nos nishto ne pravat.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.790
Поени од реакции
8.367
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.309
Поени од реакции
19.662
Најглупа работа што треба најитно е да се укине е доживотна пензија за политичари. Кај нас БЦ и Фикусот (а утре и Салфетата) зимаат 75.000 денари плус други бонуси.

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.747
многу утепани со кадар овие конзервативциве, пак ќе го враќале Борис лол. Да имаш 100 места повеќе у парламент и Борис Џонсон да ти биде единствен избор.
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
826
Поени од реакции
1.909
Риши Сунак ќе биде новиот британски премиер


 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.867
Поени од реакции
7.254
Риши Сунак ќе биде новиот британски премиер


Штом работел за Голдман, 99% јасно е за чии цели ќе го користи својот капацитет.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.309
Поени од реакции
19.662
Ниту еден човек не гласал на избори ниту за главата на државата Чарлс ниту за премиерот Лиз/Риши. Ама Британија е демократија дечки, не е затуцана автократија ко Белорусија или што ти знам каде што никој нема право на глас.
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
701
Поени од реакции
1.775
Toa s
Ниту еден човек не гласал на избори ниту за главата на државата Чарлс ниту за премиерот Лиз/Риши. Ама Британија е демократија дечки, не е затуцана автократија ко Белорусија или што ти знам каде што никој нема право на глас.
Toa se vika monarhija , mesas babi i zabi.
Potseti me u Makedonija nasiov premier kako dojde na vlast ?
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.309
Поени од реакции
19.662
Toa s

Toa se vika monarhija , mesas babi i zabi.
Potseti me u Makedonija nasiov premier kako dojde na vlast ?
...тоа ми е поентата, глумење демократија и продавање магла на други.

Британија е уставна монархија патем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom