Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

ЗА КОЈ КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ЌЕ ГЛАСАТЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ?

  • Билјана Ванковска (Левица)

    Гласови: 81 28,6%
  • Максим Димитриевски (ЗНАМ)

    Гласови: 18 6,4%
  • Стевчо Јакимовски (ГРОМ)

    Гласови: 14 4,9%
  • Вело Марковски (независен кандидат)

    Гласови: 8 2,8%
  • Бујар Османи (ДУИ)

    Гласови: 3 1,1%
  • Стево Пендаровски (СДСМ)

    Гласови: 9 3,2%
  • Гордана Силјановска - Давкова (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 63 22,3%
  • Арбен Таравари (АА, поддржан од ЕСП)

    Гласови: 3 1,1%
  • неодлучен, зависи од нивните предизборни кампањи

    Гласови: 26 9,2%
  • нема да гласам / ќе го направам ливчето неважечко

    Гласови: 40 14,1%
  • Мерсиха Смаиловиќ (Бошњачки Демократски Сојуз)

    Гласови: 4 1,4%
  • Томе Николоски (независен кандидат)

    Гласови: 0 0,0%
  • Господин Поповски (независен кандидат)

    Гласови: 10 3,5%
  • Ѓорѓи Манасков (независен кандидат)

    Гласови: 2 0,7%
  • Зорица Цветковска (Десна)

    Гласови: 2 0,7%

  • Вкупно гласачи
    283
  • Гласањето е завршено на .

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.589
Поени од реакции
81.180
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.127
Поени од реакции
35.079
Нема ништо поубаво од тоа кога комунистите ќе си го покажат своето вистинско лице, а тоа е дека се поголеми капиталисти и од капиталистите и дека освен пари ништо друго не ги интересира.

Социјалисти менуваат закон за работни саати, само за да им удоволат на одредени големи глави, како би имале и они дел од медот, користејќи европско знаменце, за која и самата Европска унија кажа дека не е смее да се користи за овој закон. Едноставно преубаво е да се живее во овој башибозук од држава. :love:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.801
Поени од реакции
15.719
Ковачевски дошол на фудбал да го гледа синот, али она што гледал, е како судијата каур е претепан од родители Албанци и штабот на Шкендија.
баш згодно

па имаше пред 6+ години , Шкендија во Шкупи играше со ГЕНТ, кога Зеко отиде на стадион, ај што изгубија тука 0:4, ама публика влезе и го натепа белгискиот голман.... Чекав Уефа драстично да ги казни, ама Зоки превара ги заштити !!!!!
Автоматски споено мислење:

https://novatv.mk/kop-nema-da-ima-novo-veto-ustavnite-izmeni-se-garantsija-za-pochetok-na-pregovorite/?fbclid=IwAR3_Z-eJVLPt7w6lcrlOVAuv2xWEd_whxIG0gwok4m3dTTgWL21ikH7dZJc

Голем кр почетокот на преговори, па Турција почна пред 20 години, па и Србија поодамно почна... Самата Блгарија ЌЕ даде Вето кога ќе дојде Поглавје за јазикот, башка ќе има и од другите членки, за Кривосудството, дека малку Гејови има итн...
Целата ГАЛАМА е да им се УДОВОЛИ на Блгарија, а во врска со санкции кон Русија и слични работи... ние ќе влеземе во гЕУ на Врби Свирала....
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.820
Последно уредено:

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.277
Поени од реакции
45.682

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.820
Изјавата на претседателката на Илирида ми кажува дека сега ништо од уставните измени, али до крајот на годината некако ваљда ќе може Мицковски да им ја среди таа работа.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.775
Изјавата на претседателката на Илирида ми кажува дека сега ништо од уставните измени, али до крајот на годината некако ваљда ќе може Мицковски да им ја среди таа работа.
Ако не ја завршат таа работа до септември потоа малку потешко. Колку подоцна ги направат уствните измени толку полошо за ДПНЕ. Ќе имаат помалку време да му свртат вниманието на народот од предавството.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.471
Поени од реакции
4.645
Пред избори е полошо за нив, ако го слушате даскало во секоја изјава вели во овој парламентарен состав нема да има измени, шо значи во идниот по изборите ќе има кога ќе победат и ќе добијат гласој на пропагандата дека не гласаа за татарите во Устав.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.615
Поени од реакции
3.729
Изјавата на претседателката на Илирида ми кажува дека сега ништо од уставните измени, али до крајот на годината некако ваљда ќе може Мицковски да им ја среди таа работа.
„Претседателката на Илирида„ е тетката од големата ембаси на Кале, така?...

Комуњарата токму на неа се надева за скорешните измени на уставот, така што дотичната ќе притиска на ДПНЕ за нивно учество во тие измени, тоа е појќе од видливо.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.460
Поени од реакции
2.473
Нека размислат малку тие што планираат да гласаат за ДПМНЕ наредни избори. (СДСМ се надвор од приказна, тие посекако отворено се спремни на предаства)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.717
Поени од реакции
33.369
имало рекорден евроскептицизам во Македонија, нешто незапамтено било тоа. После сето тоа дупење у здрав памет и уценување ЕУ сака народот да плаче по нив.

Никогаш во живот ме немаат анкетирано за ништо, баш за оваа анкета ми се јавија. Албанка беше девојката, едвај ја разбирав на телефон што ме прашува. Еден од тие - едната четвртина бев јас.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.775
Пред избори е полошо за нив, ако го слушате даскало во секоја изјава вели во овој парламентарен состав нема да има измени, шо значи во идниот по изборите ќе има кога ќе победат и ќе добијат гласој на пропагандата дека не гласаа за татарите во Устав.
Штом газдарицата од Калето кажува дека треба да се изгласаат даскалчето ќе си легне на брашното и ќе си направи политичко харакири и тоа со тупа катана.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom