Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

ЗА КОЈ КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ЌЕ ГЛАСАТЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ?

  • Билјана Ванковска (Левица)

    Гласови: 81 28,6%
  • Максим Димитриевски (ЗНАМ)

    Гласови: 18 6,4%
  • Стевчо Јакимовски (ГРОМ)

    Гласови: 14 4,9%
  • Вело Марковски (независен кандидат)

    Гласови: 8 2,8%
  • Бујар Османи (ДУИ)

    Гласови: 3 1,1%
  • Стево Пендаровски (СДСМ)

    Гласови: 9 3,2%
  • Гордана Силјановска - Давкова (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 63 22,3%
  • Арбен Таравари (АА, поддржан од ЕСП)

    Гласови: 3 1,1%
  • неодлучен, зависи од нивните предизборни кампањи

    Гласови: 26 9,2%
  • нема да гласам / ќе го направам ливчето неважечко

    Гласови: 40 14,1%
  • Мерсиха Смаиловиќ (Бошњачки Демократски Сојуз)

    Гласови: 4 1,4%
  • Томе Николоски (независен кандидат)

    Гласови: 0 0,0%
  • Господин Поповски (независен кандидат)

    Гласови: 10 3,5%
  • Ѓорѓи Манасков (независен кандидат)

    Гласови: 2 0,7%
  • Зорица Цветковска (Десна)

    Гласови: 2 0,7%

  • Вкупно гласачи
    283
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 април 2022
Мислења
248
Поени од реакции
347
Добро казано, затоа - надвор
Надвор и вие од Македонија ебави вошкарите смрдливи тргнавте соседна држава да растурате. Курот сте го добиле и ќе до добивате а Македонија никогаш.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.588
Последно уредено од модератор:

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.795
Поени од реакции
8.380
jas nemam problem so toa. krajno vreme e sve sto e bugarsko za sekogas da se iskoreni. i grobovite na tatarskite okupatorski "vojnci" bi vi gi pratil nazad da vi ebam plemeto tatarsko.
Не се нервирај, гледаш дека Омуртаг се регистрирал само за да трола.
 
Член од
30 април 2022
Мислења
248
Поени од реакции
347
Ова е пропаганда против суверена држава а не тролање.

Како @zmija1 и @shura што серат за Македонците со бугарски пасоши. А кај се Македонците со грчки, косовски, албански, српски пасоши? Тие не се Македонци?
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.269
Поени од реакции
970
Ова е пропаганда против суверена држава а не тролање.

Како @zmija1 и @shura што серат за Македонците со бугарски пасоши. А кај се Македонците со грчки, косовски, албански, српски пасоши? Тие не се Македонци?
Не серам. Кој сака нека има.Ама ти во службите на Бугарија си заведен како даваш изјава дека се чувствуваш Бугар и дека и корењата ти се бугарски. И сеа дома коа ќе си дојдеш пу пу не важи. Тоа маломорген политика не проаѓа. Btw оди извади српски пасош а да не си роден у Србија. Оди извади Грчки пасош да те видам без војска да имаш служено у Грчка. А тој што има Албански и Косовски пасош, најверојатно е Албанец. Незнам што не е јасно.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.588
Не серам. Кој сака нека има.Ама ти во службите на Бугарија си заведен како даваш изјава дека се чувствуваш Бугар и дека и корењата ти се бугарски. И сеа дома коа ќе си дојдеш пу пу не важи. Тоа маломорген политика не проаѓа. Btw оди извади српски пасош а да не си роден у Србија. Оди извади Грчки пасош да те видам без војска да имаш служено у Грчка. А тој што има Албански и Косовски пасош, најверојатно е Албанец. Незнам што не е јасно.

vidi severdzanu... mene gazdata tvoj mi ja prekrsti drzavata zaedno so nekolku banditi i kopilinja sto go podrzuvaat. ne pu pu nevazi, ne kanseliranje dur ne ve zapalime na plostad nema da sme mirni. a za pu pu nevazi apsolutno, bez oko da mi trepne sve sto e povrzano so komunjari, severdzani, grci i bugari ne mi e gajle. tie pasosi se toalet hartija ko i site "dokumenti" sto gi izdale za vreme na okupacijata sto narod gi koristi da vleze vo rasistickata unija. ednostavno kur ne me boli za bugarskata procedura, nivnoto mislenje ili nivnata gledna tocka. samo mocanje na niv, sekade, sekogas.
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.269
Поени од реакции
970
vidi severdzanu... mene gazdata tvoj mi ja prekrsti drzavata zaedno so nekolku banditi i kopilinja sto go podrzuvaat. ne pu pu nevazi, ne kanseliranje dur ne ve zapalime na plostad nema da sme mirni. a za pu pu nevazi apsolutno, bez oko da mi trepne sve sto e povrzano so komunjari, severdzani, grci i bugari ne mi e gajle. tie pasosi se toalet hartija ko i site "dokumenti" sto gi izdale za vreme na okupacijata sto narod gi koristi da vleze vo rasistickata unija. ednostavno kur ne me boli za bugarskata procedura, nivnoto mislenje ili nivnata gledna tocka. samo mocanje na niv, sekade, sekogas.
You go girll…
 
Член од
30 април 2022
Мислења
248
Поени од реакции
347
Не серам. Кој сака нека има.Ама ти во службите на Бугарија си заведен како даваш изјава дека се чувствуваш Бугар и дека и корењата ти се бугарски. И сеа дома коа ќе си дојдеш пу пу не важи. Тоа маломорген политика не проаѓа. Btw оди извади српски пасош а да не си роден у Србија. Оди извади Грчки пасош да те видам без војска да имаш служено у Грчка. А тој што има Албански и Косовски пасош, најверојатно е Албанец. Незнам што не е јасно.
Пак се покака а мислев ќе дискутираме.
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.269
Поени од реакции
970
vidi severdzanu... mene gazdata tvoj mi ja prekrsti drzavata zaedno so nekolku banditi i kopilinja sto go podrzuvaat. ne pu pu nevazi, ne kanseliranje dur ne ve zapalime na plostad nema da sme mirni. a za pu pu nevazi apsolutno, bez oko da mi trepne sve sto e povrzano so komunjari, severdzani, grci i bugari ne mi e gajle. tie pasosi se toalet hartija ko i site "dokumenti" sto gi izdale za vreme na okupacijata sto narod gi koristi da vleze vo rasistickata unija. ednostavno kur ne me boli za bugarskata procedura, nivnoto mislenje ili nivnata gledna tocka. samo mocanje na niv, sekade, sekogas.
Ќе бидеш ебан ти мене така ми мириса… и не се заебавам. Ама немој после у станица да ми квичите…абе пијан бев незнаев што пишувам…Молери такви да ми доаѓате замастени небањати. Да ми се извинувате
Автоматски споено мислење:

Пак се покака а мислев ќе дискутираме.
Боли вистината. А цитирај пасус што не е точен.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.588
Ќе бидеш ебан ти мене така ми мириса… и не се заебавам. Ама немој после у станица да ми квичите…абе пијан бев незнаев што пишувам…Молери такви да ми доаѓате замастени небањати. Да ми се извинувате

prijavi kaj sakas be severdzanu. a za kvicenje ti ke kvicis.
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
811
Поени од реакции
875
Ќе бидеш ебан ти мене така ми мириса… и не се заебавам. Ама немој после у станица да ми квичите…абе пијан бев незнаев што пишувам…Молери такви да ми доаѓате замастени небањати. Да ми се извинувате
Автоматски споено мислење:


Боли вистината. А цитирај пасус што не е точен.
Станица 26?
Мала шала
 
Член од
12 јануари 2022
Мислења
550
Поени од реакции
1.113
На многумина тука веќе им е сеедно.
Добро, а каква алтернатива видиш? Опен Балкан?
За мене Отворен Балкан е општество на сиромашни. Ќе одите во Србија за 10% поголема плата? - Не мислам. Од друга страна, Отворениот Балкан е рај за шверц на дрога, а тоа ќе станува се поочигледно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom