Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

ЗА КОЈ КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ЌЕ ГЛАСАТЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ?

  • Билјана Ванковска (Левица)

    Гласови: 81 28,6%
  • Максим Димитриевски (ЗНАМ)

    Гласови: 18 6,4%
  • Стевчо Јакимовски (ГРОМ)

    Гласови: 14 4,9%
  • Вело Марковски (независен кандидат)

    Гласови: 8 2,8%
  • Бујар Османи (ДУИ)

    Гласови: 3 1,1%
  • Стево Пендаровски (СДСМ)

    Гласови: 9 3,2%
  • Гордана Силјановска - Давкова (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 63 22,3%
  • Арбен Таравари (АА, поддржан од ЕСП)

    Гласови: 3 1,1%
  • неодлучен, зависи од нивните предизборни кампањи

    Гласови: 26 9,2%
  • нема да гласам / ќе го направам ливчето неважечко

    Гласови: 40 14,1%
  • Мерсиха Смаиловиќ (Бошњачки Демократски Сојуз)

    Гласови: 4 1,4%
  • Томе Николоски (независен кандидат)

    Гласови: 0 0,0%
  • Господин Поповски (независен кандидат)

    Гласови: 10 3,5%
  • Ѓорѓи Манасков (независен кандидат)

    Гласови: 2 0,7%
  • Зорица Цветковска (Десна)

    Гласови: 2 0,7%

  • Вкупно гласачи
    283
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.638
Поени од реакции
7.509
Со вас се во фрлање ѓубре, крадење, градежна мафија, депонии, загаден воздух. Едино вие шо глумите загриженост за име и историја. :X3:
Точно и глупите, неуките, луѓе без заби, небањати, со искинати монтки, итн ... . Еве баш вакви како на сликата.

1642522053155.png

Али вие Македонци не сте, ниту пак ќе има какво било "обединување" или "заедно сме во ова". Се надевам само дека мојата генерација ќе дочека за да ви ги спакуваме куферите и да ве пратиме кај вашите браќа во Приштина да се обедините.

Се сеќавам и на тој стариот што лиеше солзи, не сум сигурен дали за јазиците, гласањето на Таљат за претседател на собрание или за името ( предавствата веќе не можат ни да се запомнат) и како му се смеевте и му пишувавте саркастични коментари. Не само што не сте Македонци, тешко е да се рече дека сте воопшто човечки суштества.

Бедни карикатури/сенки жртви на само-расизам, кои не знаат ниту што се, ниту каде припаѓаат, ниту каде одат.
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.952
еве замислувам, славобалисту...
Patem receno Filip ne bil komunjar, toj glasal za Sdsm oti semejna tradicija im bilo pa jbg da ne krsi ater. Inaku imase sega skoro mal obid od najava deka malce sram go fakjalo oti taka glasal ali ocigledno mu pomina.
Sepak tradicija si e tradicija :toe:
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.632
Поени од реакции
3.506
Али вие Македонци не сте, ниту пак ќе има какво било "обединување" или "заедно сме во ова". Се надевам само дека мојата генерација ќе дочека за да ви ги спакуваме куферите и да ве пратиме кај вашите браќа во Приштина да се обедините.
За да може на раат да си фрлате ѓубре и градите згради кај сакате? Фала, сам ќе си заминам за Германија.
Зошто бе не сфаќате дека квалитет на живот е исто битно како име и историја. Како и да се вика државата, вие се движите секој ден низ градот и го дишете овој воздух.

И не ми реплицирај со навреди, ништо нема да постигнеш, знам кој сум и што размислувам, вие(и ТИЕ) сте ептен забегани.
Автоматски споено мислење:

Patem receno Filip ne bil komunjar, toj glasal za Sdsm oti semejna tradicija im bilo pa jbg da ne krsi ater. Inaku imase sega skoro mal obid od najava deka malce sram go fakjalo oti taka glasal ali ocigledno mu pomina.
Sepak tradicija si e tradicija :toe:
Ooo, се си запомнил, фала на честа. :love:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
За да може на раат да си фрлате ѓубре и градите згради кај сакате? Фала, сам ќе си заминам за Германија.
Зошто бе не сфаќате дека квалитет на живот е исто битно како име и историја. Како и да се вика државата, вие се движите секој ден низ градот и го дишете овој воздух.

И не ми реплицирај со навреди, ништо нема да постигнеш, знам кој сум и што размислувам, вие(и ТИЕ) сте ептен забегани.
Автоматски споено мислење:


Ooo, се си запомнил, фала на честа. :love:
Дали комуњар се загрижил за воздухот и квалитетот на живот? :lolzz: И тоа чудо го дочекав :icon_lol:
Абе шајка не закова пијаницата во цел мандат, а владата ќе ја паметиме по: менување на името, лижење на дупот на шќиптарите и албанизација на државата, местење на тендери, играње на оро и сечење на ленти за инфраструктурен објект направен од претходната влада, рекет од страна на обвинителите, најголема енергетска криза и највисоки цени на се можно и тн.
Се капитален до капитален проект.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.632
Поени од реакции
3.506
"Никогаш северна само македонија!!!!", кажа Мирко, се паркираше на тротоар, го фрли празното шише на земја, плукна, помина низ тревникот, се качи во својата зграда без дневна светлина и зеленило и си пушти турска серија.

"И ја сум Нато!!11", кажа Марко, се паркираше на тротоар, го фрли празното шише на земја, плукна, помина низ тревникот, се качи во својата зграда без дневна светлина и зеленило и си пушти турска серија.

Не заслужувате подобро од Заев, Груевски, Мицко, Ковачевски....
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.265
Поени од реакции
964
Дали комуњар се загрижил за воздухот и квалитетот на живот? :lolzz: И тоа чудо го дочекав :icon_lol:
Абе шајка не закова пијаницата во цел мандат, а владата ќе ја паметиме по: менување на името, лижење на дупот на шќиптарите и албанизација на државата, местење на тендери, играње на оро и сечење на ленти за инфраструктурен објект направен од претходната влада, рекет од страна на обвинителите, најголема енергетска криза и највисоки цени на се можно и тн.
Се капитален до капитален проект.
Покрај ова голем жиг што стално ми поминува низ глава:
1642523638416.png
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.632
Поени од реакции
3.506
Дали комуњар се загрижил за воздухот и квалитетот на живот? :lolzz: И тоа чудо го дочекав :icon_lol:
Абе шајка не закова пијаницата во цел мандат, а владата ќе ја паметиме по: менување на името, лижење на дупот на шќиптарите и албанизација на државата, местење на тендери, играње на оро и сечење на ленти за инфраструктурен објект направен од претходната влада, рекет од страна на обвинителите, најголема енергетска криза и највисоки цени на се можно и тн.
Се капитален до капитален проект.
Кој црн комуњар бе идиоту....Најди ми еден пост кај што ги фалам сдсм и заев?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Кој црн комуњар бе идиоту....Најди ми еден пост кај што ги фалам сдсм и заев?
Заевист?
Упс, изумив, вие бевте прогресивната струја што ја однесе новата држава Северна Македонија во Нато, сега сме безбедни, шанса нема Србија или Косово да не нападнат ;)
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.632
Поени од реакции
3.506
Заевист?
Упс, изумив, вие бевте прогресивната струја што ја однесе новата држава Северна Македонија во Нато, сега сме безбедни, шанса нема Србија или Косово да не нападнат ;)
Не срце, јас сум од прогресивната струја што сака чисти улици, добри тротоари, убави населби и паркови(колку тешко...) Ама очигледно мнозинството народ(и од ТИЕ и од ТИЕ) не го сакаат тоа
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.638
Поени од реакции
7.509
За да може на раат да си фрлате ѓубре и градите згради кај сакате? Фала, сам ќе си заминам за Германија.
Зошто бе не сфаќате дека квалитет на живот е исто битно како име и историја. Како и да се вика државата, вие се движите секој ден низ градот и го дишете овој воздух.
И што викаш името и историјата не држат назад за да не можеме да имаме добар квалитет на живот. Па не знам ајде ако не да го смениме пак името, може четврта среќа ќе фати ќе тргне работата.

Фала, сам ќе си заминам за Германија.
"Путуј игумене и не брини о манастиру". И таму те молам не се декларирај како Македонец, кажи си Бугар,Албанец, итн... не за друго да не се обременуваш и таму со името и историја и да те влечат назад во балканското мучуриште додека пробуваш да ја зграпчиш Еуропејската иднина.

И не ми реплицирај со навреди, ништо нема да постигнеш, знам кој сум и што размислувам, вие(и ТИЕ) сте ептен забегани.
Со вас се во фрлање ѓубре, крадење, градежна мафија, депонии, загаден воздух. Едино вие шо глумите загриженост за име и историја. :X3:
1642524403211.png
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Не срце, јас сум од прогресивната струја што сака чисти улици, добри тротоари, убави населби и паркови(колку тешко...) Ама очигледно мнозинството народ(и од ТИЕ и од ТИЕ) не го сакаат тоа
Епа следно гласање оди во некоја друга земја.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.632
Поени од реакции
3.506
И што викаш името и историјата не држат назад за да не можеме да имаме добар квалитет на живот. Па не знам ајде ако не да го смениме пак името, може четврта среќа ќе фати ќе тргне работата.
Не туку додека фрлаш ѓубре на улица и се паркираш на тротоар, не знам колку имаш право да глумиш загриженост...
 
Член од
12 мај 2021
Мислења
110
Поени од реакции
223
@punter друже подобро излези од форумот, кај другата тема го пцуеше народот тука и државата, на друга страна секој ден ја следиш политиката на државата која ја увредуваш :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom