Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

ЗА КОЈ КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ЌЕ ГЛАСАТЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ?

  • Билјана Ванковска (Левица)

    Гласови: 81 28,6%
  • Максим Димитриевски (ЗНАМ)

    Гласови: 18 6,4%
  • Стевчо Јакимовски (ГРОМ)

    Гласови: 14 4,9%
  • Вело Марковски (независен кандидат)

    Гласови: 8 2,8%
  • Бујар Османи (ДУИ)

    Гласови: 3 1,1%
  • Стево Пендаровски (СДСМ)

    Гласови: 9 3,2%
  • Гордана Силјановска - Давкова (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 63 22,3%
  • Арбен Таравари (АА, поддржан од ЕСП)

    Гласови: 3 1,1%
  • неодлучен, зависи од нивните предизборни кампањи

    Гласови: 26 9,2%
  • нема да гласам / ќе го направам ливчето неважечко

    Гласови: 40 14,1%
  • Мерсиха Смаиловиќ (Бошњачки Демократски Сојуз)

    Гласови: 4 1,4%
  • Томе Николоски (независен кандидат)

    Гласови: 0 0,0%
  • Господин Поповски (независен кандидат)

    Гласови: 10 3,5%
  • Ѓорѓи Манасков (независен кандидат)

    Гласови: 2 0,7%
  • Зорица Цветковска (Десна)

    Гласови: 2 0,7%

  • Вкупно гласачи
    283
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.808
Поени од реакции
7.185
Да. Ти што идеш да кољеш и труеш кучиња, ти си тој што решил да излезе, али не му даваат.

Иди лечи се, дур не ти викнал некој жуто комбе.
Аман бе, сеуште ја тераш прикаската од Груевски и жолтите комбиња. Толкава лојалност е за почит. :cuc:
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Да. Ти што идеш да кољеш и труеш кучиња, ти си тој што решил да излезе, али не му даваат.

Иди лечи се, дур не ти викнал некој жуто комбе.
Јас му имам кажано,тргнавме по адреса да го бараме али у задњи минут спаси г'з.Го најдов ли,сам ке си ги проголта виршлите.Не му ни реплицирам,додека го служи среќа нека тера
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.808
Поени од реакции
7.185
тргнавме (1) по адреса да го бараме али у задњи минут спаси г'з (2)
1. Аман бе, колку души тргнавте... :oleee:
2. Аман бе се педери. :kuracc:
СТОП за педери по не знам кој пат.

Ај спремајте се за избори да го дадете вашиот глас и да се надевате системот ќе проработи.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.859
Поени од реакции
34.895
Озбилни сте? 5 годишно дето искасапено а вие браните улични џукели?

Се надевам настанот ќе покрене во секое маало да има по еден ваков како Бафра.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.715
Поени од реакции
17.378
Bogami ova so dzukelive e do krajnost otideno, od edna strana imas kuckari so cuvaat glutnici vo vlez, malo, segde osven ne doma, a od druga strana ovie so otrovi od koj kaj i da e lugje kje pocnat da trebat.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Bogami ova so dzukelive e do krajnost otideno, od edna strana imas kuckari so cuvaat glutnici vo vlez, malo, segde osven ne doma, a od druga strana ovie so otrovi od koj kaj i da e lugje kje pocnat da trebat.
Полошо од џукела ти е гладна џукела.Се разбирам од кучиња и можам само да ти кажам дека тоа што луѓе им фрлаат да јадат ги прават само помалку агресивни.Револтот кај луѓето дополнително го креваат здруженијата што се пењават по медиуми а тие здруженија уопште не ги боли кур за кучињата,гледаат само пари да утопат од донации.Конкретно кај мене пред зграда има две џукели.Стерилизирани и вакцинирани,скоро да нема станар што не им потфрла храна,ниту каснале некого,ниту лаеле или ржеле по луѓе.
Проблемот на психопатите со отровите е тоа што не можат да сфатат дека ретко кој човек се залага да се чуваат кучиња пред зграда или у влез.Да постои установа што би згрижила џукеливе,една нема да остане на улица.Социопатов поназад само манипулира.Утре да се поведе иницијатива да се тргнат бездомните животни од улиците,не верувам дека некој ке биде против.На сите им пречат на некој начин
 
Последно уредено:
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Сме испуштиле многу markanten, значаен настан во нашето новинарско, политичко, инфлуенсерско и опинионмејкерско milje. Фронтлајн.мк славеле две години постоење!!



Сакам, во име на сите освестени и прогресивни граѓани, да им честитам јубилеј на овие храбри луѓе, да им се заблагодарам за макотрпната и истоштувачка борба против деструктивните и антидржавни струи и да им посакам уште многу години да останат бенчмарк за тоа како да бидеш успешен колектив на хемороиди кои роварат длабоко во чмарот на Заев и во нашето политичко секојдневие!
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
Сме испуштиле многу markanten, значаен настан во нашето новинарско, политичко, инфлуенсерско и опинионмејкерско milje. Фронтлајн.мк славеле две години постоење!!



Сакам, во име на сите освестени и прогресивни граѓани, да им честитам јубилеј на овие храбри луѓе, да им се заблагодарам за макотрпната и истоштувачка борба против деструктивните и антидржавни струи и да им посакам уште многу години да останат бенчмарк за тоа како да бидеш успешен колектив на хемороиди кои роварат длабоко во чмарот на Заев и во нашето политичко секојдневие!
Крвта за 10 секунди ми зоврива штом го видам копилето во средина
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Za da odam na miting, ne mi trebalo sertifikat :свиркам: a za da sednam da pijam kafe nadvor, mi treba sertifikat:vozbud:

Nema problem (y)
Сериозно, ќе има митинзи овие избори? o_O Пошто лани немаше мислев и годинава ќе баталат ради пандемијата...

Инаку освен покажување некаква моќ и курчење кој собрал повеќе народ митинзите немаат никаква поента.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.875
Поени од реакции
7.742
Сериозно, ќе има митинзи овие избори? o_O Пошто лани немаше мислев и годинава ќе баталат ради пандемијата...

Инаку освен покажување некаква моќ и курчење кој собрал повеќе народ митинзите немаат никаква поента.
Јас да сум лидер на партија прв ќе ги укинам митинзите, без разлика дали има вирус или се нормални услови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom