Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Член од
1 март 2021
Мислења
176
Поени од реакции
346
ДПМНЕ и СДСМ се во коалиција, тоа е мафијашки криминална коалиција, носена на рамења од глупавите партиски куртони кои не гледаат подалеку од носот.
Секој свесен и рационален човек кој остана во вукојебинава треба да работи против ова зло.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
4.388
Поени од реакции
15.488
Тендер од пола милион евра за фирма формирана нецел месец пред да се објави огласот за тендерот. :icon_lol:

Веројатно гатачка им кажала каков бизнис да отворат. Прави визионери, браво! Чекајте вие да набават боци со кислород по болниците и скенирајте фискални.

Фирма стара 3 месеци доби тендер за дигитализација на матичните книги од половина милион евра!
Најголемиот договор од половина милион евра беше склучен во март годинава за скенирање списи и внес на податоци со компанијата „Новатек Инв“, која е формирана за трговија на големо нецел месец пред објавувањето на огласот за тендерската постапка и само 3 месеци пред склучувањето на договорот за јавна набавка.

Сите тендерски постапки од овој тип, без исклучок, се спроведени без конкуренција
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
2.993
Поени од реакции
12.847
Член од
12 март 2009
Мислења
15.942
Поени од реакции
10.855
поголема МИЗЕРИЈА од постапките на СЈО нема... се пенеа за некој расипан лифт во Капиштец и за 400 наши граѓани од Албанија што всушност и имаат право да гласат, како што гласат нашите со 2ни пасоши во Блгарија, а најдрастичната и докажана незаконска работа , ПРЕПРАВАЊЕ на изборни резултати во Чаир ја ЗАТАШКУВАТ а веќе Завршена постапка... Каде се Заев и Пендаровски , МОЛЧАТ како Дебили :mad:
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.241
Поени од реакции
7.344
Никој не им ги спори државјанствата ниту правото на глас на нашите од Пустец, поентата беше шо беа пријавени по 50 души на адреси во Центар Шкупи за таму да гласаат, вклучително со расипувањето лифтови и слични срања, се за да може некој да си исполнува лични хирови.


Един н'род, две држави :icon_lol:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.872
Поени од реакции
9.225
Ама Мицко имал контакти со еден од референтите....
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.942
Поени од реакции
10.855
Ама Мицко имал контакти со еден од референтите....
се додека не се очисти МВР од главата па надоле, не бидуваме држава...И никаков Рамковен принцип, само ЕКСПЕРТСКИ министер од ЕУ да се бара, а и сите заменици и началници тој да ги одредува и менува...
Всушност истото проветрување и во ОЈО, кое им ги ВРАТИ пасошите на ОСУДЕНИ лица, се по партиско-етничка основа и СИТЕ МОЛЧАТ како МУТАВИ, дури и Мицкотакис за тоа не го прозва ЈАВНО Заев ???
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.493
Поени од реакции
2.014
Кај нас само носење на 100на експерти и учени луѓе да ја водат државата. Нека им дадат по 10.000 евра плата па нека се испробаат 2 години. Ако нема и тоа ефект, нека не земат Кинезите и да си бидиме кинеска колонија. Друго чаре нема.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
12.907
Поени од реакции
18.765
Кај нас само носење на 100на експерти и учени луѓе да ја водат државата. Нека им дадат по 10.000 евра плата па нека се испробаат 2 години. Ако нема и тоа ефект, нека не земат Кинезите и да си бидиме кинеска колонија. Друго чаре нема.
За 10.000 евра плата нозе ќе искршат способни луѓе да дојдат во Македонија. :D
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
4.388
Поени од реакции
15.488
Уште една капитална инвестиција реализирана. Браво за владата, браво за господинот Обиџуко Еменге. Се надевам одлично си поминале на свеченото пуштање во употреба на оваа прекрасна шоља.

#WeAreNATO

 
Член од
25 декември 2019
Мислења
618
Поени од реакции
644
Уште една капитална инвестиција реализирана. Браво за владата, браво за господинот Обиџуко Еменге. Се надевам одлично си поминале на свеченото пуштање во употреба на оваа прекрасна шоља.

#WeAreNATO

Hahahahahahahahaha
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
7.109
Поени од реакции
20.025
Ова па Турциве какви ш.иптари се,бог да чува :pos:Шала на страна оној Проливер ако не го репнат 20 години робија кога ке паднат од власт,атомска бомба да ни фрлат
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
312
Поени од реакции
1.258
Ова па Турциве какви ш.иптари се,бог да чува :pos:Шала на страна оној Проливер ако не го репнат 20 години робија кога ке паднат од власт,атомска бомба да ни фрлат
Какво паѓање од власт, кој ќе го бутне, ДПНЕ? Ова само ДПНЕ ја одработува работата за странците за да го притисне муртинецот да си го одработи тоа за што е донесен на власт и да си го протурка договорот со Бугарија и да го започне конечниот процес за федерализација на државата со тој законот за финансирање на општини, каде што средствата ќе можат во иднина селективно да бидат делени на општините и истите и да се организираат во некакви структури ( кантони).

Најверојатно зошто на Американците им се брза зошто не можат вечно да го одолговлекуваат идењето на Али во Хаг и решавањето на прашањето на Косово кое секако ќе биде на наша штета. А Заев најверојатно одолговлекува дека може и му текнало дека чим им испорача се, дека ќе им стане непотребен и може и сценариото на Трајковски да му се случи.

ДПНЕ да сакаше да го бутне Заев немаше воопшто да им отидат на таа лидерската средба и денеска СДС ќе се имаа соочено со бојкотиран попис за време на пандемиска криза каде што умираат по 50 луѓе на ден. На кратко СДС ќе беше завршено и владата ќе беше падната. Али ДПНЕ им се договори за да им прават кворум и да им ги поминат законите меѓу кој и тој за клиничкиот центар од 500 милиони евра кој ќе биде изграден буквално до ГРАНИЦАТА СО КОСОВО. А и ги повлече амандаманите на законот на Алијанса за државјанство со сведоци заради конструктивност.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom