Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty
Член од
14 август 2006
Мислења
39.062
Поени од реакции
65.032
еве демек го одбил предлогот, може ојде во лице да му каже на Макрон.
Да му го плесне у лице ко Мицковски на рускиот амбасадор?

Не верувам дека отишол ради тоа. Отишол да попуши малку и да биде потапшан.
И слики ќе има со главните газди. Тука од газдите, само со Ахмети може да се слика.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.662
Поени од реакции
11.352
А како го одбил предлогот кога нели не е доставен ,,во нашата земја,,...
Ако владата не го разгледала...ни парламентот...како Ќурка можи да донеси сам одлука???
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.137
Поени од реакции
5.414
А како го одбил предлогот кога нели не е доставен ,,во нашата земја,,...
Ако владата не го разгледала...ни парламентот...како Ќурка можи да донеси сам одлука???
Изгледа доставен бил до Османи и Маричич, па не го му го дале да види на одење во авион.
Еве Павле бара и оставка од нивна страна.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
963
Поени од реакции
868
А како го одбил предлогот кога нели не е доставен ,,во нашата земја,,...
Ако владата не го разгледала...ни парламентот...како Ќурка можи да донеси сам одлука???
Просто е: босокосиот НЕ МОЖЕ сам да донесе одлука, туку претходно треба да побара мислења од сите кои се вртат околу него...па после да отвори уста.

На пример:
- од Али,
- од Талат,
- од Еди во патиките,
- од Комисијата за историја при преговорите со Волгарија,
- од жема му, која синоќа го гледала Макрон на ТВ.
Автоматски споено мислење:

Изгледа доставен бил до Османи и Маричич, па не го му го дале да види на одење во авион.
Еве Павле бара и оставка од нивна страна.
...и кога босокосиот ќе го види францускиот предлог и неговата содржина, ќе се шлапне во челото, како Вучиќ пред Трамп, глумејќи дека „..није одавле...„.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
4.377
Поени од реакции
12.978
Нас ни треба власт која, полека, полека, ќе не откачи од евро-атланските интеграции. Што ќе создава услови за во иднина (не многу далека) да се откачиме.

Ја мислам 30 години се доволно, вложивме многу, не добивме ништо.
Изгубивме држава, знаме, име, име на народ. И сето тоа беше верифицирано од двете најголеми македонски партии.

ОК, треба да се размислува за други патишта. Што не иде, не иде.

После откачувањето од европска цицка, кога ќе се споиме со друга цицка, полека, полека, ќе се создаваат услови и за ретерирање од сегашните позиции за знаме, име и тн.
Да, но која цицка? Српската? Знам јас дека народот би го сакал тоа, али срање е сепак таква ситуација.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
14.571
Поени од реакции
33.441
Да, но која цицка? Српската? Знам јас дека народот би го сакал тоа, али срање е сепак таква ситуација.
Народот на кој му фалат 30 години во учебниците по историја и не се запрашал зошто е тоа така :icon_lol:
 

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty
Член од
14 август 2006
Мислења
39.062
Поени од реакции
65.032
Значи, нема никаква врска дали Ковачевски го прифаќа францускиот предлог (бугарските ставови да станат европски). Тој веќе е дел од ЕУ агендата.
Тоа само по себе е огромен шамар.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
16.767
Поени од реакции
24.755
со овие еу глупости само го нервираат народов, ништо друго.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
14.571
Поени од реакции
33.441
Половина шанса да имаше ова да резултира со конечно членство во следниве две декади, ќе беше истуркано на сила, па мајка јана. Едноставно, предлогов беше така склопен, да во него немаше светло на крајот на тунелот и затоа никој и не се впушти во авантурава.
 

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty
Член од
14 август 2006
Мислења
39.062
Поени од реакции
65.032
Уште само седум дена! :vozbud:Сме биле подготвени да имаме прва жена генерал.

Село гори, баба се чешла.

Дворников ќе се усере од страв.
 
Последно уредено:

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
12.221
Поени од реакции
24.799
Народот на кој му фалат 30 години во учебниците по историја и не се запрашал зошто е тоа така :icon_lol:
Zatoa sto Jugoslavija i ona sto se postigna, nemase da bide.

Ne postojat idealni opstestva, rezultatot i realnosta na samostojnosta na 5 rascepkani vukojebini (bez slovenija) koi kopneat po toa "losho" vreme, koi tonat u korupcija i mizerija i imaat strashen odliv na mozoci sigurno ne e poidealnata opcija.
 
Последно уредено:

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.950
Поени од реакции
5.615
Да, но која цицка? Српската? Знам јас дека народот би го сакал тоа, али срање е сепак таква ситуација.
И Србија и Бугарија се исто лајно... и од држави и од народи и од општества... Да знам муабетот од типот ама сме биле заедно толку години/децении во Југословенската федерација(со Србите и другите ЈУ народи), вака било, така било, фуј... Тоа се прикаски за мали деца, ама брача сме биле, иста вера, сличен јазик, бла бла бла... тешки глупоштини...
Па ок ете сме исти/слични и што има врска тоа... Имаш и двајца родени браќа од исти мајка и татко, исти се, слични се, да, ама сепак се различни адултни/возрасни оформени индивидуи во психо-физички и во социо-економски аспект и си водат сосема различни животи...
Не постојат вистински пријателства и љубов, туку само интереси, СФРЈ е мртва веќе над 3 децении, а Ј.Б.Тито е мртов веќе над 4 децении... Социјализмот беше/е тотално пропали проект и тоа во секое можно поле... бла бла бла прикаските за братство, единство, еднаквост... Па и Русите и Украинците се нели брача по крв, иста вера и сличен јазик па ене ги се испокасапија, токму од тука треба да земеме поука да не веруваме на никого, поготово не на нашите брача од горе(од север) и од исток...
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
4.377
Поени од реакции
12.978
И Србија и Бугарија се исто лајно... и од држави и од народи и од општества... Да знам муабетот од типот ама сме биле заедно толку години/децении во Југословенската федерација(со Србите и другите ЈУ народи), вака било, така било, фуј... Тоа се прикаски за мали деца, ама брача сме биле, иста вера, сличен јазик, бла бла бла... тешки глупоштини...
Па ок ете сме исти/слични и што има врска тоа... Имаш и двајца родени браќа од исти мајка и татко, исти се, слични се, да, ама сепак се различни адултни/возрасни оформени индивидуи во психо-физички и во социо-економски аспект и си водат сосема различни животи...
Не постојат вистински пријателства и љубов, туку само интереси, СФРЈ е мртва веќе над 3 децении, а Ј.Б.Тито е мртов веќе над 4 децении... Социјализмот беше/е тотално пропали проект и тоа во секое можно поле... бла бла бла прикаските за братство, единство, еднаквост... Па и Русите и Украинците се нели брача по крв, иста вера и сличен јазик па ене ги се испокасапија, токму од тука треба да земеме поука да не веруваме на никого, поготово не на нашите брача од горе(од север) и од исток...
Не знам, ќе да е нашата иднина во трета Југославија, односно Отворен Балкан, илити Кралството на Србите и Албанците ( ние не сме ни битни за спомнување, и така сме слуги во своја држава, па никој не не прашува за ништо). ЕУ не е ни на кур да ја стаиш веќе, штом дојде работава Таче со прстето да мафта, и да се као курчи дека нема да оди во Брисел. Вучиќ и Рама веќе лабаво си го бришат подот со ЕУ поодамна.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
14.571
Поени од реакции
33.441
Многу ме интересира трговската размена меѓу Македонија и Бугарија пред и по потпишувањето на Договорот за добрососедство. Знам дека со Грција на пример бројките се рипнати, иако не верувам дека преспанскиот договор нешто многу одигра, со нив солиден алашвериш имавме и претходно.
Ова закрвување со Бугарија оди накај непоправливо , многу труд ќе треба за да се унормали работава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom