Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

ЗА КОЈ КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ЌЕ ГЛАСАТЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ?

  • Билјана Ванковска (Левица)

    Гласови: 81 28,6%
  • Максим Димитриевски (ЗНАМ)

    Гласови: 18 6,4%
  • Стевчо Јакимовски (ГРОМ)

    Гласови: 14 4,9%
  • Вело Марковски (независен кандидат)

    Гласови: 8 2,8%
  • Бујар Османи (ДУИ)

    Гласови: 3 1,1%
  • Стево Пендаровски (СДСМ)

    Гласови: 9 3,2%
  • Гордана Силјановска - Давкова (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 63 22,3%
  • Арбен Таравари (АА, поддржан од ЕСП)

    Гласови: 3 1,1%
  • неодлучен, зависи од нивните предизборни кампањи

    Гласови: 26 9,2%
  • нема да гласам / ќе го направам ливчето неважечко

    Гласови: 40 14,1%
  • Мерсиха Смаиловиќ (Бошњачки Демократски Сојуз)

    Гласови: 4 1,4%
  • Томе Николоски (независен кандидат)

    Гласови: 0 0,0%
  • Господин Поповски (независен кандидат)

    Гласови: 10 3,5%
  • Ѓорѓи Манасков (независен кандидат)

    Гласови: 2 0,7%
  • Зорица Цветковска (Десна)

    Гласови: 2 0,7%

  • Вкупно гласачи
    283
  • Гласањето е завршено на .

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Човече што ти се десило. Јас на секое поле сум подобар и 90% од луѓето што ги знам. Ваљда си бил баксуз...
Ти си дел од оние луѓе што викаат ура, ура, ура, супер е, супер е, јас не сум таков... мал број луѓе ја гледаат реалноста, оваа власт е катастрофална, на секое поле, но народот нема каде, доведен е до ќош, а и стварно нема алтернатива, која алтернатива јеботе, Жмицко ли, Шунката ли, Апасиев, Бачев, Интегра, Палчо... тие сигурно коа/ако дојдат на власт че ни ја опраат држаата ... :pos: :masa::pijani:
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.275
Поени од реакции
782
Човече што ти се десило. Јас на секое поле сум подобар и 90% од луѓето што ги знам. Ваљда си бил баксуз...
да не имаш власки или еврејски корени ,или ја знајс вавилонската магија за привлеквање богатство на хазарите ,:) invest in macedonia како беше проекто
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.634
Поени од реакции
4.936
Сит на гладен не верува..
Не е за верување со оглед на тоа што го слушам и тоа што го гледам.
Автоматски споено мислење:

да не имаш власки или еврејски корени ,или ја знајс вавилонската магија за привлеквање богатство на хазарите ,:) invest in macedonia како беше проекто
Само гледам, прашувам и заклучувам
Автоматски споено мислење:

Ти си дел од оние луѓе што викаат ура, ура, ура, супер е, супер е, јас не сум таков... мал број луѓе ја гледаат реалноста, оваа власт е катастрофална, на секое поле, но народот нема каде, доведен е до ќош, а и стварно нема алтернатива, која алтернатива јеботе, Жмицко ли, Шунката ли, Апасиев, Бачев, Интегра, Палчо... тие сигурно коа/ако дојдат на власт че ни ја опраат држаата ... :pos: :masa::pijani:
Мал процент не се жалат што е всушност реално и вистина.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Не е за верување со оглед на тоа што го слушам и тоа што го гледам.
Изгледа овде на форумов е собран шлагот од Маќедоњава т.е. шлагот од Скопјево... па не ја гледаат реалноста троа малку пошироко од својот видокруг, микрокозм у кој опстојуваат, живеат, се движат, работат и комуницираат... wow ... свашта... :X3:
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.634
Поени од реакции
4.936
Изгледа овде на форумов е собран шлагот од Маќедоњава т.е. шлагот од Скопјево... па не ја гледаат реалноста троа малку пошироко од својот видокруг, микрокозм у кој опстојуваат, живеат, се движат, работат и комуницираат... wow ... свашта... :X3:
Глеј јас имам многу добро мислење за луѓето надвор од Скопје и не ги делам така. Да знаеш.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.588
Од секогаш сме биле мизерија и говно од држава друже и пред 5, 10, 15, 20, 25, 30... год.
Сега сме уште поголемо говно од држава и од времето на Груевски кога беше на власт (Грујовата деценија) но тоа апсолутно нема врска со Преспанскиот договор (географската одредница Северна) туку поради ххх други фактори... денес сме поголемо лајно од држава и од времињата на Бучко, Бранко и Љубчо кога беа премиери... Еве утре ќе се смени власта, ќе дојдат пак на власт ВМРО и ќе биде дан'бетер полошо и од денеска, тоа е, толку е капацитетот и на државата и на народот... а башка и надворешните влијанија си го прават своето, две години и више корона глобална пандемиска криза, оваа година па имаме страотна војна и тоа на Европско тло... се си влијае...

dosta be kurone. nikogas ne bilo vaka. ime smenija, shahti unistuvaa, ezerata se prazni mater i ebavte na drzavata. dur site gomna severdzanski ne se napravat sapun nema da e podobro.
 

Ivan898

they see you, but you don't see them!
Член од
3 јуни 2020
Мислења
372
Поени од реакции
689
На Бујар сега му текна да паметува.Го гледав на едно интетвју на Алсат, го прашуваат за спорот со Бугарија, он вели: Треба да ја следиме ситуацијата во Украина, и ние и бугарите треба да им помагаме на секој аспект :facepalm: :facepalm: Ликот завршил медицина, го ставиле министер за надворешни работи, бар да го ставеа за здравство наместо Беким Сали, а најјако што Беким завршил стоматологија, а го ставиле во здравство бидејки Алтернатива немала кај го стави :ROFLMAO:
Оној чукнатиот Фатмир Битики, рекол дека не требале да ги избркаат 5те руски дипломати, туку требале минимум тројца, но бидејки имале притисок од амбасада морале така да постапат...
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.275
Поени од реакции
782
dosta be kurone. nikogas ne bilo vaka. ime smenija, shahti unistuvaa, ezerata se prazni mater i ebavte na drzavata. dur site gomna severdzanski ne se napravat sapun nema da e podobro.
Какви констатации заклучоци као Комунистите се криви за се,

 
J

joli1

Гостин
Ништо чудно кога македонскиот народ и држава препозна пријател во српскиот народ и српската држава, за разлика од бугарскиот непријател кој со векови ја негира македонската нација, историја, држава и постоење.
 
Член од
12 јануари 2022
Мислења
550
Поени од реакции
1.113
Ништо чудно кога македонскиот народ и држава препозна пријател во српскиот народ и српската држава, за разлика од бугарскиот непријател кој со векови ја негира македонската нација, историја, држава и постоење.
Алал да сте им..(на србиве)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom