Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
3 јануари 2020
Мислења
106
Поени од реакции
265
Мицко ги ослобува Албанците како втора по големина етничка заедница.
Колку треба да си глуп да го изјавиш ова и автоматски се правиш себеси заедница а не народ и нација.
Албанците се најголема малцинска заедница во државава а не втора.

После бугар османов денес провоцира нема македонска, ај нека си види во документите дека стои државјанство Македонско и ова е според преспа, тоа што албанците се иридентисти е друг муабет.
Тоа Македонско во документите за дтжавјанство е национална припадност а не етничка.
Respekt za Micko, on e realen.. :roker: so vakva politika ke vladee minimum 15 godini.. A vas shovinistite koj ve e.. :kuracc: brmbrm jedi burek
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.527
Поени од реакции
28.927
https://skopje1.mk/archives/292562

Министер за одбрана – Игор Јанушев,
Министер за внатрешни работи – Александар Јанев,
Министер за правда – „ЗНАМ“,
Министер за заедници – Љупчо Димовски,
Министер за надворешни работи и трговија – Тимчо Муцунски
Министер за економски прашања – Алтернатива
Министер за финансии – Гордана Димитриевска
Министер за економија и труд – Бесар Дурмиши
Министер за енергетика – Сања Божиновска
Министер за земјоделство – Цветан Трипуновски
Министер за здравство – Арбен Таравари
Министер за образование и наука – Весна Јаневска
Министер за социјална политика – Фатмир Лимани
Министер за транспорт – Александар Николовски
Министер за екологија – Изет Меџити
Министер за спорт – Борко Ристевски.
Добро зошто Драган Ковачки не го ставија за одбрана... За што доби толку гласови во ИЕ3
Автоматски споено мислење:

Партија која ти нуди 6 пратеника во замена за македонска платформа,една изборна единица и помало албанско влијание и македонска дипломатска офанзива и политички надворешни избори,немало место за Мицковски.

Амеба .


Партија која нуди платформи 3 дена пред ден избори, која повикува на бојкот на претседателски, па во 12ипол на ден избори повикува на масовност треба малку да се уозбили и да мисли на време.
Требаше и малку да се приберат кога го исповреѓаа Панче Тошковски за апсењето на Фуркан.
Единствено нешто на што треба да се лутат е нивен недостаток на мудрост.
 
Последно уредено:

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.460
Поени од реакции
5.501
https://skopje1.mk/archives/292562

Министер за одбрана – Игор Јанушев,
Министер за внатрешни работи – Александар Јанев,
Министер за правда – „ЗНАМ“,
Министер за заедници – Љупчо Димовски,
Министер за надворешни работи и трговија – Тимчо Муцунски
Министер за економски прашања – Алтернатива
Министер за финансии – Гордана Димитриевска
Министер за економија и труд – Бесар Дурмиши
Министер за енергетика – Сања Божиновска
Министер за земјоделство – Цветан Трипуновски
Министер за здравство – Арбен Таравари
Министер за образование и наука – Весна Јаневска
Министер за социјална политика – Фатмир Лимани
Министер за транспорт – Александар Николовски
Министер за екологија – Изет Меџити
Министер за спорт – Борко Ристевски.
Значи екс комуњар ќе биди министер за правда, интересно
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.051
Поени од реакции
4.236
https://skopje1.mk/archives/292562

Министер за одбрана – Игор Јанушев,
Министер за внатрешни работи – Александар Јанев,
Министер за правда – „ЗНАМ“,
Министер за заедници – Љупчо Димовски,
Министер за надворешни работи и трговија – Тимчо Муцунски
Министер за економски прашања – Алтернатива
Министер за финансии – Гордана Димитриевска
Министер за економија и труд – Бесар Дурмиши
Министер за енергетика – Сања Божиновска
Министер за земјоделство – Цветан Трипуновски
Министер за здравство – Арбен Таравари
Министер за образование и наука – Весна Јаневска
Министер за социјална политика – Фатмир Лимани
Министер за транспорт – Александар Николовски
Министер за екологија – Изет Меџити
Министер за спорт – Борко Ристевски.
Е токму сега ќе видите како ќе и‘ „тргне„ на „нашата земјата„...
Скандинавците ќе ни завидуваат.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.225
Поени од реакции
661
Колку сме назад цивилизациски зад кинезите е чудо едно. Додека ние уште маваме со мотика по земја тие почнаа да берат со беспилотни летала!

Кога ние со 101 во 70те одевме на сафари, тие со коњи и мулиња ја обработуваа земјата!

Цивилизациски шок ни направи капитализмот со тоа што наместо да напредуваме технолошки ние напредуваме теократски со трчање по пари!

Цената за укинувањето на социјализмот денеска навистина се гледа оддалеку!

Себичност, алчност, злоба, коцкање, брзи кредиди, кичерај ни се цели во животот, додека во социјализмот имавме слога, љубов, емпатија, чиста вода, воздух, среќа, здравје и немавме грижа како ќе преживееме!

Ама ние младите тргнавме по вистинскиот пат, патот на Левица и социјализмот па подоцна заедно со Кина да зачекориме во Комунизмот!

 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.417
Поени од реакции
40.239
Колку сме назад цивилизациски зад кинезите е чудо едно. Додека ние уште маваме со мотика по земја тие почнаа да берат со беспилотни летала!

Кога ние со 101 во 70те одевме на сафари, тие со коњи и мулиња ја обработуваа земјата!

Цивилизациски шок ни направи капитализмот со тоа што наместо да напредуваме технолошки ние напредуваме теократски со трчање по пари!

Цената за укинувањето на социјализмот денеска навистина се гледа оддалеку!

Себичност, алчност, злоба, коцкање, брзи кредиди, кичерај ни се цели во животот, додека во социјализмот имавме слога, љубов, емпатија, чиста вода, воздух, среќа, здравје и немавме грижа како ќе преживееме!

Ама ние младите тргнавме по вистинскиот пат, патот на Левица и социјализмот па подоцна заедно со Кина да зачекориме во Комунизмот!

Кина се разви со помош на западот. Они инвестираа у фабрики и машини. Кина помогна со ефтината работна снага и работното време 996. Од 9 до 9 6 дена у неделата. Сега се веќе на нозе и права империја, но западот ги стави таму со неговите пари.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.225
Поени од реакции
661
Кина се разви со помош на западот. Они инвестираа у фабрики и машини. Кина помогна со ефтината работна снага и работното време 996. Од 9 до 9 6 дена у неделата. Сега се веќе на нозе и права империја, но западот ги стави таму со неговите пари.
А ние од Западот отапевме, така? - додека Кина им дозволила да ја развијат :D

Немојте да бидете толку СЛЕПИ при очи! Личното богатство што го стекнувате во Капитализмот е краткотрајно задоволство што СЕКОГАШ кога ќе умре некој богаташ (газда) сите едвај чекаат да го разграбат неговото богатство!
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.417
Поени од реакции
40.239
А ние од Западот отапевме, така? - додека Кина им дозволила да ја развијат :D

Немојте да бидете толку СЛЕПИ при очи! Личното богатство што го стекнувате во Капитализмот е краткотрајно задоволство што СЕКОГАШ кога ќе умре некој богаташ (газда) сите едвај чекаат да го разграбат неговото богатство!
тоа Грујо што го правеше и субвенционираше фабрики вие го правевте коленичење. Кога не си фактор, тоа е единствен начин некој да инвестира кај тебе и да се развиеш. Кина тој метод одсекогаш го прави. Али за Кина тоа е пример, за нас тоа е пушење и експлоатација на народот. Вие комунистички шупелки тоа не го разбирате и само плукате по инвестициите. Но завидувате на Кина. Тоа ако не е шизофренија не знам што е.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.225
Поени од реакции
661
тоа Грујо што го правеше и субвенционираше фабрики вие го правевте коленичење. Кога не си фактор, тоа е единствен начин некој да инвестира кај тебе и да се развиеш. Кина тој метод одсекогаш го прави. Али за Кина тоа е пример, за нас тоа е пушење и експлоатација на народот. Вие комунистички шупелки тоа не го разбирате.
Вие Капиталистички смрдежи, ќе ве купиме за шаку долара и сте завршиле со Политиката!

- Лесно се продавате во парламентот!
- Лесно се продавате во Администрацијата!
- Лесно се продавате во Бизнисот!
- Лесно продавате Име!
- Лесно продавате Историја!

Вие сте КУРВИ кои лижат богати задници кои за СИТНА пара го продаваат народниот имот!
Ој ти Сталине, наведи ја гранатата онаму каде што парите ги чуваат одземени од сиромаштија!
Ќе дојде денот кога и пилците ќе викаат ВМРО - Македонија!
Автоматски споено мислење:

Колку за информација, кинезите јадат масло од канализација.
На вселенската станица веќе подолго време се тестира преработката на човечкиот измет во храна за подолго опстојување во вселената! Може јадат , може не но секако имаат поздрава храна од нас на Западот!

Македонскиот граѓанин е со најнизок век на живот од сите про-Капиталистички држави во светот!
ЗДРАВСТВОТО пак на косоварите, а ние ќе умираме по ходници, маме ли ви недоквакано!
 
Последно уредено:
Член од
22 февруари 2024
Мислења
885
Поени од реакции
2.842
Добро зошто Драган Ковачки не го ставија за одбрана
Нема НАТО сертификат или пак официјален соработник е со тајни служби кои НАТО ги има на црна листа .
Друга причина има дека досие за напад на малолетно лице се зборува . Инфомакс ова го објави .

На крај го ставаат шупакот велешки Игор Јанушев, гробарот на ЈСП .
Врти СУЧИ , иста ЦАЦИ само вмровска машка верзија .
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.051
Поени од реакции
4.236
Колку сме назад цивилизациски зад кинезите е чудо едно. Додека ние уште маваме со мотика по земја тие почнаа да берат со беспилотни летала!

Кога ние со 101 во 70те одевме на сафари, тие со коњи и мулиња ја обработуваа земјата!

Цивилизациски шок ни направи капитализмот со тоа што наместо да напредуваме технолошки ние напредуваме теократски со трчање по пари!

Цената за укинувањето на социјализмот денеска навистина се гледа оддалеку!

Себичност, алчност, злоба, коцкање, брзи кредиди, кичерај ни се цели во животот, додека во социјализмот имавме слога, љубов, емпатија, чиста вода, воздух, среќа, здравје и немавме грижа како ќе преживееме!

Ама ние младите тргнавме по вистинскиот пат, патот на Левица и социјализмот па подоцна заедно со Кина да зачекориме во Комунизмот!

Младиќу,
се гледа дека си прилично...млад.

Кочи малце, без залетуење.

Кина и „нашата земја„ се неспоредливи случаи. Кинезите изиграа лукаво па затоа имаат и реална и водечна светска економија. Водството од “нашата земјата„ не знае што да прави со самото себе, оти е целозно изгубено и фокусирано на егзистенцијално небитни работи и абер си нема од потребата за решавање на реалните проблени од населениево во Македонија. Затоа пак, прстите им се прилично „лепливи“ и после секој мандат, се појавива уште една „група п*едера„, која се нафатирала за 3 генерации после нив...

Па се чудиме зашто сме цивилизациско дно.
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
885
Поени од реакции
2.842
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.019
Respekt za Micko, on e realen.. :roker: so vakva politika ke vladee minimum 15 godini.. A vas shovinistite koj ve e.. :kuracc: brmbrm jedi burek
Мицко уште непочнат е завршен со македонскиот народ, слободно може да си го земете за вас да ве владее и 500 години не само 15.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom