Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.928
Поени од реакции
4.418
тази чоек е најголем бугарин препоставам да е президент на форум
исти Борисов по шишанка наш
добредојде на форумов.
Комплиментарна песна само за вас господине.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.928
Поени од реакции
4.418
преферираа тази песма
Елате при нас хора наши

Автоматски споено мислење:


најголеми фрум блгарски со тази хан кој заповеда
Повели оригиналот.
Немам ништо против ако слушаш македонски патриотски песни многу е смешно.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.310
Поени од реакции
36.776
Гледате како подмукло и тактички Татарите почнаа да зборат за Егејска Македонија последниве неколку години? Чекаа 30 години од осомостојувањето, да се сменат генерациите, да починат старите Егејци што биле протерани од таму, а додека биле млади живееле и работеле во Македонија(Југославија) за да почнат со нивната пропаганда дека во Егејска Македонија живееле Бугари.

Што не и го кажавте ова на Југославија пред 40-50 години бе бациња? Што не им кажавте на тогашните Егејци што биле живи дека не знаат што се и дека биле Бугари. Што чекавте луѓето да починат за да почнете да јадете гомна? На крај краева, ако тие биле Бугари, значи и нивните наследници се Бугари. Што не и кажете на Грција нешто? Да барате права за Бугарите во Грција? Зашто им ќутите на нив, а нас тука ни се качувате на глава? Тоа е сега Грчка територија, од нив треба да барате, нив треба да им досаѓате, ние што имаме моментално со Егејска? Зашто не се активирате по Грчките форуми и да ширите таму татарска пропаганда?

Истово ќе се случува и со шипурките за едно 50тина години, кога и нашите генерации ќе изумрат, а ќе останат овие новиве што воопшто не ни знаат дека имало војна во 2001 и за што се водела. Тогаш ќе зборат дека немало војна, дека они се државотворен народ, дека они се тука од секогаш. Затоа додека сум жив ќе им ја постирам сликата со шаторите на пуно дрн дрн јариња тигрович и останатите шиптарчиња, па може и еден ден ќе кажат во кој шатор спиеле на Стенковец.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.928
Поени од реакции
4.418
Гледате како подмукло и тактички Татарите почнаа да зборат за Егејска Македонија последниве неколку години? Чекаа 30 години од осомостојувањето, да се сменат генерациите, да починат старите Егејци што биле протерани од таму, а додека биле млади живееле и работеле во Македонија(Југославија) за да почнат со нивната пропаганда дека во Егејска Македонија живееле Бугари.

Што не и го кажавте ова на Југославија пред 40-50 години бе бациња? Што не им кажавте на тогашните Егејци што биле живи дека не знаат што се и дека биле Бугари. Што чекавте луѓето да починат за да почнете да јадете гомна? На крај краева, ако тие биле Бугари, значи и нивните наследници се Бугари. Што не и кажете на Грција нешто? Да барате права за Бугарите во Грција? Зашто им ќутите на нив, а нас тука ни се качувате на глава? Тоа е сега Грчка територија, од нив треба да барате, нив треба да им досаѓате, ние што имаме моментално со Егејска? Зашто не се активирате по Грчките форуми и да ширите таму татарска пропаганда?

Истово ќе се случува и со шипурките за едно 50тина години, кога и нашите генерации ќе изумрат, а ќе останат овие новиве што воопшто не ни знаат дека имало војна во 2001 и за што се водела. Тогаш ќе зборат дека немало војна, дека они се државотворен народ, дека они се тука од секогаш. Затоа додека сум жив ќе им ја постирам сликата со шаторите на пуно дрн дрн јариња тигрович и останатите шиптарчиња, па може и еден ден ќе кажат во кој шатор спиеле на Стенковец.
Доволно е нашите деца и внуци да ги воспитуваме како што треба.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.414
Поени од реакции
4.891
Гледате како подмукло и тактички Татарите почнаа да зборат за Егејска Македонија последниве неколку години? Чекаа 30 години од осомостојувањето, да се сменат генерациите, да починат старите Егејци што биле протерани од таму, а додека биле млади живееле и работеле во Македонија(Југославија) за да почнат со нивната пропаганда дека во Егејска Македонија живееле Бугари.

Што не и го кажавте ова на Југославија пред 40-50 години бе бациња? Што не им кажавте на тогашните Егејци што биле живи дека не знаат што се и дека биле Бугари. Што чекавте луѓето да починат за да почнете да јадете гомна? На крај краева, ако тие биле Бугари, значи и нивните наследници се Бугари. Што не и кажете на Грција нешто? Да барате права за Бугарите во Грција? Зашто им ќутите на нив, а нас тука ни се качувате на глава? Тоа е сега Грчка територија, од нив треба да барате, нив треба да им досаѓате, ние што имаме моментално со Егејска? Зашто не се активирате по Грчките форуми и да ширите таму татарска пропаганда?

Истово ќе се случува и со шипурките за едно 50тина години, кога и нашите генерации ќе изумрат, а ќе останат овие новиве што воопшто не ни знаат дека имало војна во 2001 и за што се водела. Тогаш ќе зборат дека немало војна, дека они се државотворен народ, дека они се тука од секогаш. Затоа додека сум жив ќе им ја постирам сликата со шаторите на пуно дрн дрн јариња тигрович и останатите шиптарчиња, па може и еден ден ќе кажат во кој шатор спиеле на Стенковец.
Зошто се војувало 2001?
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
942
Поени од реакции
1.212
Ајде и баба рога почна со користење на комуњарски финти од типот знаменца наместо да го пишува името :rolleyes: почна увлекувањето во задник кај Американците, дури и еден од првите повици во новиот мандат кон Украинскиот кловн да му вети безусловна подршка


Следно може и со Нетанјаху да се слушне
Треба да разгледаш некое видео од баба гога кај папата, не се знае на кој јазик му зборува.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.928
Поени од реакции
4.418
Зошто се војувало 2001?
Тие што колеле и беселе 500 години пак да имаат привилегиран статус додека каурот плаќа арач за нивните рамковни плати.
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
942
Поени од реакции
1.212
Петсто нови вработувања во здравство. Албанизацијата на ВМРО ДПМНЕ тоа ни го донесе.
Остави на времето да покаже, немој одма со предрасуди.

Може овие се добри учкари како што викаат вмровците на форумов, и ќе работат во интерес на македонецот. :smirce:
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
976
Поени од реакции
3.951
Гледате како подмукло и тактички Татарите почнаа да зборат за Егејска Македонија последниве неколку години? Чекаа 30 години од осомостојувањето, да се сменат генерациите, да починат старите Егејци што биле протерани од таму, а додека биле млади живееле и работеле во Македонија(Југославија) за да почнат со нивната пропаганда дека во Егејска Македонија живееле Бугари.

Што не и го кажавте ова на Југославија пред 40-50 години бе бациња? Што не им кажавте на тогашните Егејци што биле живи дека не знаат што се и дека биле Бугари. Што чекавте луѓето да починат за да почнете да јадете гомна? На крај краева, ако тие биле Бугари, значи и нивните наследници се Бугари. Што не и кажете на Грција нешто? Да барате права за Бугарите во Грција? Зашто им ќутите на нив, а нас тука ни се качувате на глава? Тоа е сега Грчка територија, од нив треба да барате, нив треба да им досаѓате, ние што имаме моментално со Егејска? Зашто не се активирате по Грчките форуми и да ширите таму татарска пропаганда?

Истово ќе се случува и со шипурките за едно 50тина години, кога и нашите генерации ќе изумрат, а ќе останат овие новиве што воопшто не ни знаат дека имало војна во 2001 и за што се водела. Тогаш ќе зборат дека немало војна, дека они се државотворен народ, дека они се тука од секогаш. Затоа додека сум жив ќе им ја постирам сликата со шаторите на пуно дрн дрн јариња тигрович и останатите шиптарчиња, па може и еден ден ќе кажат во кој шатор спиеле на Стенковец.
Не знам дали ви текнува но неписмените "домородни" шипци збореа српски се до 2005-2006 дур не го научија јазикот на земјата која ги прими

Не смее да се заборави дека голем дел од шиптаpаната тука е дојдена од Косово
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.826
Поени од реакции
80.366
Остави на времето да покаже, немој одма со предрасуди.

Може овие се добри учкари како што викаат вмровците на форумов, и ќе работат во интерес на македонецот. :smirce:
не
грешка беше ова
требаше да ги остаиме СДСМ на власт и другите учкари, тоа евидентно добро идеше
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.826
Поени од реакции
80.366
Остави на времето да покаже, немој одма со предрасуди.

Може овие се добри учкари како што викаат вмровците на форумов, и ќе работат во интерес на македонецот. :smirce:
ова се потпуно истите муабети на владемкд, кано и други партиски дејци на ВМРО, кога Грујо изгуби
just in reverse
 

Kajgana Shop

На врв Bottom