Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.416
Поени од реакции
40.237
Изглеа те имаат фатено двајца комуњари и ти праеле double penetration, другше не можам да ја разберам опсесијава :pos:
Не, али ни ја продадовте државата, тоа е доволно да ве мрази народот до коска.
 

ausländer

Left the building
Член од
4 мај 2024
Мислења
367
Поени од реакции
459
Не, али ни ја продадовте државата, тоа е доволно да ве мрази вмронот до коска.
Ве заболе вас ташакот за држвата. Трауми имате што комуњарите ви го натераа месијата да избега у гепек. А мислевте вечен ќе е, султан ќе биде.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.416
Поени од реакции
40.237
Ве заболе вас ташакот за држвата. Трауми имате што комуњарите ви го натераа месијата да избега у гепек. А мислевте вечен ќе е, султан ќе биде.
па ако тоа ти е утеха слободно верувај. И не се вреѓај од тоа комуњар, заслужено е скроз.
 

ausländer

Left the building
Член од
4 мај 2024
Мислења
367
Поени од реакции
459
па ако тоа ти е утеха слободно верувај. И не се вреѓај од тоа комуњар, заслужено е скроз.
Не се враѓам, се гордеам што сум комуњар. Башка Левица ја подржувам, единствена партија што проповеда комунизам, значи дупли комуњар.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.417
Не се враѓам, се гордеам што сум комуњар. Башка Левица ја подржувам, единствена партија што проповеда комунизам, значи дупли комуњар.
propoveda socijalizam i nekoja blaga forma na kineskiot sistem ne komunizam ;)
 

ausländer

Left the building
Член од
4 мај 2024
Мислења
367
Поени од реакции
459
од сега веќе ви се инфилтрираат у партијата, со парите на заев или сличен кога ќе влезат, ќе бидете сдс вол.2 :icon_lol:
Ја па будала у време на комуњари се иселив. Седи си бе тука, дојде живот, троши си паричките од невладини, од заеф, од чичко сем.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
985
Поени од реакции
2.417
од сега веќе ви се инфилтрираат у партијата, со парите на заев или сличен кога ќе влезат, ќе бидете сдс вол.2 :icon_lol:
jako e shto mislish deka sum tolku zabegan shto ne mozam da preziveam bez partija i deka sum chlen na nekoja :icon_lol:
ne moze samo da navivam za podobar zivot za makedonecot, neeee mora da sum vo partija chim se zalagam za fer odnos, nekleknuvanje pred shiptarot i drugi raboti koi gi nervira komunjarite i kjosinjata
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.014
Поени од реакции
626
Инфомакс имале ексклузивни информации дека ова со ресорите не е точно. А вчера и го бранеа Мицковски на подкаст :icon_lol: !.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.108
Поени од реакции
81.096
Ве заболе вас ташакот за држвата. Трауми имате што комуњарите ви го натераа месијата да избега у гепек. А мислевте вечен ќе е, султан ќе биде.
И самите знаете дека омразата кај народот кон СДСМ, невладините и целата таа помија, малку има основ во Грујо и неговото бегство, а повеќе во она што СДСМ го правеше цело време, особено со Албанците и нивните идеали за три албански држави. Многумина од оние кои го мразат целиот тој предавнички галијаматас, го мразат и Грујо, ништо помалку.

Инфомакс имале ексклузивни информации дека ова со ресорите не е точно. А вчера и го бранеа Мицковски на подкаст :icon_lol: !.
Им требаше малку време да лижнат прст и проверат од кај дува ветерот.
Сакаат да бидат пак во колосек.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.019
Од Македонските националисти ти нема спас.
Македонија нема да падне на колена на мултиетнички хиени.
Малце песна да го блокирам Антон.
Оф топик ама една од најјаките комитски па ако сакаш и сцени со патриотски предзнак во македонската кинематографија ми е онаа од крајот на песната, сцената каде што се качени горе, после ослободување на Крушево и кога ги стрелаат видните Турци кои биле на раководни позиции. Многу моќно изгледа, штета што нема некоја добра слика направено.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.058
Поени од реакции
4.644
Оф топик ама една од најјаките комитски па ако сакаш и сцени со патриотски предзнак во македонската кинематографија ми е онаа од крајот на песната, сцената каде шѕо се качени горе, после ослободување на Крушево ги стрелаат видните Турци кои биле на раководни позиции. Многу моќно изгледа, штета што нема некоја добра слика направено.
Време е да се снимаат приватно финансирани филмови за востанијата и В.М.Р.О од оваа држава за сега не очекувам ништо.
Фалат многу филмови и за личности, како и 2001.
Среќа идат времиња каде што државата веќе неможе да го контролира овој пазар, доволен е национализмот и идеја.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.108
Поени од реакции
81.096
Амеро-пушение одма у старт.

Во разговорот со украинскиот претседател Зеленски, претседателката Сиљановска Давкова ја нагласи како што се вели во соопштението од Кабинетот „нашата цврста и недвосмислена поддршка кон Украина во однос на неиспровоцираната и неоправдана руска воена агресија“.

така се уништува кредибилитет, кој и така е минијатурен
 

Kajgana Shop

На врв Bottom