Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
4.631
Поени од реакции
17.536
Како бе така реваншизам, нели Нора турна режим со пенкало за да донесе демократија и слобода, од каде се пак плачење за реваншизам!? :pos:

Шаќири: Ме разрешија поради брат ми
Екс-директорката на театар Комедија, Нора Шаќири-Марковиќ смета дека е разрешена од директорката функција поради кандидатурата на нејзиниот брат Бени Шаќири на локалните избори за градоначалник на Скопје, како кандидат на ЛДП.

-Бени не го сврти грбот на СДСМ. Ниту јас, ниту тој не сме членови на пртијата. Ова е реваншизам. По моја слободна проценка и тоа што кружи во јавноста, доставена ми е „фактурата поради кандидатурата на брат ми и јас со задоволство го прифатив тоа“, вели Шаќири.
 
  • Хаха
Reactions: A__

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.032
Поени од реакции
5.665
Љупчо Зиков олицетворение на се она што не чини у општествово. Некомпетентен ашљак, самозаљубен дека е некаква си елита со тоа изгужваните кошуљи и фармерки од Гуливер пошто влашкиот гз му се шири ко македонско присуство у грчки камп. Сисајкур на сите можни власти и амбасади, редовен посетител на сите приеми коктели и забави. Гној.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.762
Поени од реакции
14.037


Ако не се најде некој маж барем да го плукне некаде по улица не знам што да речам тогаш. Човек што не е Македонец си дозволува за право да го каже тоа што го кажа и да помине без да почуствува ниеден незгоден момент, навистина сме мочки тогаш.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.078
Поени од реакции
5.241

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty
Член од
14 август 2006
Мислења
38.710
Поени од реакции
63.961
Toj Зиков Влав е?
Чудно. Баш Власите биле непокорни у Турско. Повеќе од Македонците.
Власите не знам колку се потурчувале. Не сум чул за таков случај.

Но, човек може да биде било што по потекло. Ако е гомно, гомно е.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
14.423
Поени од реакции
32.396
ТЕМА ВО СТРАЗБУР БИЛА НАШАТА ЕУ ПЕРСПЕКТИВА Радев со Макрон разговарал за Македонија


Претседателот на Франција Емануел Макрон изразил принципиелна поддршка за позицијата на Бугарија.
Јас лично во ова одбивам да верувам. Повеќе верувам на косовскиот медиум кој од неименувани извори пренесе вест дека Макрон шизел и беснеел по неговите дипломати да се заложат Северна Македонија да влезе во ЕУ.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
17.685
Поени од реакции
12.866
нели на Кастриот му светна дека на 14 ќе добиеме почеток на преговори, а Милошевски ЛАЖНИ вести лансира ???

https://www.expres.mk/makedonskite-gragjani-treba-da-bidat-informirani-za-toa-dali-skopje-i-veti-neshto-na-sofija/?fbclid=IwAR23MuEnnCklZynwYlNyd3JqQN0epvTi62o9QfghcWcBKjifKxg4PNssta0

Груби ветил дека на мкд каурите сунет ќе се напраи од медицински причини
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom