Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.262
Поени од реакции
81.422
Герила акција за поздрав (додуше од неписмен организатор).
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.268
Поени од реакции
4.498
Од кај го најдоа ова копито, досеа заменик на Бектеши од сеа заменик на Груби ќе биде
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.496
Поени од реакции
2.407
Пазарот што се збори дека е во игра за Алтернатива е толку поволен што сите нивни поддржувачи ќе заборават на неправедното владеење на ДУИ пошто голем дел од нив ќе бидат директори и нема да имаат време за политика. :D
Да, а како и да се врти, на крајот, колатерална штета се Македонците како народ.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.669
Северна Македонија блеска во сите сегменти, според Лидија Димова безвизниот режим висел на конец.
У некоја друга реалност, нејзиното право на слободно движење ќе висеше на конец, заедно со берберот.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.159
Поени од реакции
85.576
СДС им нудат на Алтернатива и министерски места кои се под нивна капа само за да имаат стабилно мнозинство, што значи ова е последниот чекор на Зоки пред да ја напушти партијата... Дефакто СДС веќе не е главната партија на власт, туку ДУИ и (наскоро) Алтернатива. Уште сега ги чекам Неџатовци и Васиљовци како со петни жили ги глорифицираат политиките на Господинот Груби и Господинот Гаши за водењето нашето државиче напред кон Европа:tvg:
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.767
Поени од реакции
8.380
СДС им нудат на Алтернатива и министерски места кои се под нивна капа само за да имаат стабилно мнозинство, што значи ова е последниот чекор на Зоки пред да ја напушти партијата... Дефакто СДС веќе не е главната партија на власт, туку ДУИ и (наскоро) Алтернатива. Уште сега ги чекам Неџатовци и Васиљовци како со петни жили ги глорифицираат политиките на Господинот Груби и Господинот Гаши за водењето нашето државиче напред кон Европа:tvg:
Нема да издржи тоа долго со Алтернатива и ДУИ, СДС е машинерија која се движи исклучиво на кеш. Странците се повлекоа, локална власт изгубија насекаде каде што има пари освен во Струмица, еве го и муртинецот се повлекува и не верувам дека ќе продолжи да финансира од свој џеп. Ако има каква било смена на кадри тука ќе се појават и нови апетити како внатрешни така и коалициски.

Они може да им го намалат ете уште малку колачот на СДС сега кога Заев гледа само како од партал да се ослободи од партијата. Ама еве од Јануари ќе имаат едно најмалку 7 000 партиски ботови кои ќе останат без работа ( нема да им продолжат договори на дело после нова година). Кој ќе го храни сето тоа. ДУИ да не ќо одврзе ќесето :D. Ако сакаат СДС да има каква стабилност ќе треба не да и земат туку да и дадат уште најмалку 2 министерски места.

А првиот и најголем проблем ќе им бидат еве овие сега внатрепартиски директни "избори". Можете ли да замислите какви ќе бидат избори организирани само од општински штабови без никаков надзор. Па ако имаат повеќе од еден сериозен кандидат, ќе се испозакољаат уште на бирање на нов претседател на партија.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.103
Поени од реакции
37.045
ДУИ веќе не гледа од кај зима, им мириса на крај и тоа го знаат. Во Тополчани полицаец и активист на ДУИ го уапсиле оти крадел делови од коли, од плац на запленети возила на МВР. :pos:
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.669
На тезга на пазар у сабота има повеќе достоинство него ли пазарењево за директорски фотељи и министерства. Као јаките кадри на Алтернатива што ќе дошле со два саата школо и по еден шаржер испукан на Козојеб Опен 2021ва.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
По некој портали пишува дека здравство ќе го земе Алтернатива. Ако мислев дека нема да биде покатастрофално од спасителот Филипче некако почнувам да се сомневам со оглед на тоа ќе биде некој автохтонен од тетовски универзитет.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.767
Поени од реакции
8.380
По некој портали пишува дека здравство ќе го земе Алтернатива. Ако мислев дека нема да биде покатастрофално од спасителот Филипче некако почнувам да се сомневам со оглед на тоа ќе биде некој автохтонен од тетовски универзитет.
Таков малоумен добиток како СДС`совците на друго место не се наоѓа дефинтивно. Овие од една страна им земаат се и ги третираат бетер одколку цигански курви, овие одат преку вечер да кршат игралишта и ги саботираат службите да направеле слика дека не се работело ништо по општините.

Ментално болни се. Ако сакаш да бидат фини со тебе само треба да ги тепаш како стока. Цело време, без попуст. Какво било покажување на милост они го сметаат за слабост.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.262
Поени од реакции
81.422

ВМРО ДПМНЕ соработуваше со Заев, за буквално сите предавства од еден до друг крај на спектрумот на предавства. Така да, ова е лага на која никој не и верува.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.756
Поени од реакции
21.807
Не знам што им е финтава као демек преговараат, на крај СДС се ќе даде само за да не падне владата, Гаши слободно може да бара (и да добие) Зоки да стави кече и да игра шота на сред плоштад.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom