Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

За која пол. партија би гласале ако наредната недела би се одржале парламентарни избори?

 • СДСМ

  Гласови: 3 1,7%
 • ВМРО-ДПМНЕ

  Гласови: 29 16,2%
 • Левица

  Гласови: 88 49,2%
 • ДУИ

  Гласови: 2 1,1%
 • ДПА

  Гласови: 0 0,0%
 • Алијанса за Албанците

  Гласови: 2 1,1%
 • Алтернатива

  Гласови: 2 1,1%
 • Друга

  Гласови: 6 3,4%
 • Не знам

  Гласови: 11 6,1%
 • Нема да гласам

  Гласови: 36 20,1%

 • Вкупно гласачи
  179
 • Гласањето е завршено на .
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.404
Изгледа дека пред да биде професионален хармоникаш продавал мастики. Овие мислам дека сериозно се заебаваат со нас да видат што се може да им помине.
Ова е тоа кога србите велат:Јебе, не вади :pos: :pos:
 
Член од
14 август 2006
Мислења
42.045
Поени од реакции
74.517

која е оваа тетка?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
11.128
Поени од реакции
19.872

која е оваа тетка?
nekoja sto nemala pristap do fondot za inovacii ili evropski fond za treniranje magarinja.
 
Член од
14 август 2006
Мислења
42.045
Поени од реакции
74.517
nekoja sto nemala pristap do fondot za inovacii ili evropski fond za treniranje magarinja.
можеби некоја која ги фрлила чизмите на времето, не ги чува на таван

нови чизми и требаат
нема боса да иде сега кога ќе почнат хоардериве да ги вадат од тавани
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.632
Поени од реакции
2.487

која е оваа тетка?
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.404
Чкипе етник
Премиерот Рама изјави дека ќе гласа „за“ на хипотетички референдум за унијата меѓу Албанија и Косово.
„Дали е ова прашање или провокација? „Не разбирам“, рече Рама. „Ако ме прашате за хипотезата за мирен референдум за обединување на Албанија и Косово, јас би гласал отворено – за, да бидеме јасни. „Ако ме прашате дали ќе се случи или не, јас велам дека ќе се случи, не знам кога ќе се случи, како ќе се случи, но дека тоа ќе се случи еден ден, велам да“, рече Рама.

Од своја страна, премиерот на Косово, Албин Курти рече:

„Ние не го бираме прашањето за обединување на Албанците, туку тоа нѐ избира нас. Не можеме да одлучуваме за такви историски процеси и да одредуваме датуми и начини“.
Јас сум сигурен и ЗЗ да го прашат ќе рече дека ќе гласа за обединување и секако урабнато граџанство ќе го следи патот на ЗЗ.
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.436
Поени од реакции
2.199
Чкипе етник


Јас сум сигурен и ЗЗ да го прашат ќе рече дека ќе гласа за обединување и секако урабнато граџанство ќе го следи патот на ЗЗ.
А бе остај ова, муабетите за Голема Албанија се само во главите на небањатите.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.299
Поени од реакции
4.792
Е така тоа иде.. Кога ќе ти опнат кривична за проневера ќе ја свртиш плочата и ќе почнеш да плукаш и кобиш....
Ене ја Нора Шаќири и ги манаа клоците од функција директор. Реваншизам за брат и. Сега и таа ќе ја сврти плочата.

Колку само малку треба за да лаеш по едната или другата страна.

Убаво вчера Илија Димов во вестите на Сител кажа - "Не ми е јасно како Алтернатива ќе се приклучи во коалиција со ДУИ, кога креирањето на партијата беше од порив против неправедното владење токму на ДУИ и наративот во последните 5 години беше да се собори ДУИ од власт затоа што штети за интересите на албанците и на цела држава.
Сега ОП - Коалиција, заедно ќе дискутираат, заедно во комисии, заедно ќе извршуваат акти...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
15.713
Поени од реакции
41.610
Е така тоа иде.. Кога ќе ти опнат кривична за проневера ќе ја свртиш плочата и ќе почнеш да плукаш и кобиш....
Ене ја Нора Шаќири и ги манаа клоците од функција директор. Реваншизам за брат и. Сега и таа ќе ја сврти плочата.

Колку само малку треба за да лаеш по едната или другата страна.

Убаво вчера Илија Димов во вестите на Сител кажа - "Не ми е јасно како Алтернатива ќе се приклучи во коалиција со ДУИ, кога креирањето на партијата беше од порив против неправедното владење токму на ДУИ и наративот во последните 5 години беше да се собори ДУИ од власт затоа што штети за интересите на албанците и на цела држава.
Сега ОП - Коалиција, заедно ќе дискутираат, заедно во комисии, заедно ќе извршуваат акти...

Пазарот што се збори дека е во игра за Алтернатива е толку поволен што сите нивни поддржувачи ќе заборават на неправедното владеење на ДУИ пошто голем дел од нив ќе бидат директори и нема да имаат време за политика. :D
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.632
Поени од реакции
2.487
Е така тоа иде.. Кога ќе ти опнат кривична за проневера ќе ја свртиш плочата и ќе почнеш да плукаш и кобиш....
Ене ја Нора Шаќири и ги манаа клоците од функција директор. Реваншизам за брат и. Сега и таа ќе ја сврти плочата.

Колку само малку треба за да лаеш по едната или другата страна.

Убаво вчера Илија Димов во вестите на Сител кажа - "Не ми е јасно како Алтернатива ќе се приклучи во коалиција со ДУИ, кога креирањето на партијата беше од порив против неправедното владење токму на ДУИ и наративот во последните 5 години беше да се собори ДУИ од власт затоа што штети за интересите на албанците и на цела држава.
Сега ОП - Коалиција, заедно ќе дискутираат, заедно во комисии, заедно ќе извршуваат акти...
Многу шарени револуционери се префрлија во ВМРО.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom