Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Член од
8 мај 2013
Мислења
8.779
Поени од реакции
28.526
Во кој свет вакво купување/уценување/киднапирање пратеници ќе му вроди со плод освен кај надркана партиска база? Па зар не им е јасно зошто во Скопје изгубија половина од гласовите што ги имаа од претходните избори?
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.406
Поени од реакции
2.065
Со ова струјава има да не скинат со сметките, можно е рестрикции да има, можно е и локдаун да има. А има можност сред рестрикции локдаун да има. Во Германија има најави до крај на месецов да има локдаун, и од таму следи наваму.
Јас само ќе ти кажам дека ситуацијата во РЕК е далеку полоша од тоа што ја претставуваат.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
1.853
Поени од реакции
6.543
Neka vleci sidroto napret Zoran Zaev nas premier gordos nasa u dekemvri eu ne ceka imame datum za datum za otpocnuvanje datum na nasta tatkovina Severna Makedonija.
Takae , gordos nasa sto ne vnese vo Nato. Sega so bugarite ke resi problemot i ke flezeme u EU odma bez pregovori. Bezpari zdravstvo ke imame ivo EU ako najdobro ni e so Filipce sea.

Ок доста обиди од сарказам од мене. Не ми е јасно како може овие комуњариве да се радуваат што останува најнеспособната влада која не задолжи исто за 4 години како војводата Никола Груевски за 11. Ајде знаеме дека кур ги боли за национални интереси пошто се комуњари и антимакедонисти ама па и да немаат 2 грама памет дека попара се направи во секоја институција и ништо не функционира. Во 21 век треба да се мислиш дали ќе имаш струја или пак не.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.213
Поени од реакции
8.974
Тешка хистерија владее на темава. Едните славеа до вчера, другите денес урлаат. Во меѓувреме зоки кичеец дур лежеше во затвор направи сообраќајка во која уби татко на две малолетни деца. За тоа нема да одлежи ден затвор повеќе од тие 3 години на кој беше осуден да „лежи“ во отвореното оделение во струга. Исто така последниве години тешки милиони се искрадени за одржавање на централи за производство на струја, кои не се во работна состојба, а акомулациите се на нула. Исто така, опозицијава која као треба да биде алтернатива на моменталниве криминалци е финансирана од орце камчев.

Не знам што славите/вевте и што очекувавте да се промени ако се сменат дпмнесдс. Неизбежно е дека сдс ќе паднат, економската и енергетската криза мамето ќе ни го ебат, па и ддесет датуми да сме добиеле нема да им го спасат рејтингот. Сега им е време на дпмне да се смени раководството (тимчо/данела да превземат), и лагано да се прошетаат на следните избори. Не дека нешто ќе смени тоа за државава ама сепак треба да се тотално заробена партија да го остават оној мамљазот мицковски.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
14.236
Поени од реакции
31.185
Ок доста обиди од сарказам од мене. Не ми е јасно како може овие комуњариве да се радуваат што останува најнеспособната влада
Поимот победа и радост кај нив се исчашени и во многу се разликувааат од кај нормалниот човек. Од што се принудени 5 години секој пораз да го слават како победа, на крај таа состојба им стана природна и затоа, тоа што тебе ти е несфатливо, за нивниот мозок е скроз нормално.
Порадо би седеле натртени и пред шиптарии и грци и бугари, него да го дадат Заев и да си признаат сами на себе дека згрешиле и грешат.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.806
Поени од реакции
18.809
Комуњарскиве говна не донесоа до ниво да во 2021 год да се мислиме дали ќе имаме струја и како ќе ја поминеме зимата. И на сето ова, ти доаѓаат говна исрани од Бихача, течен пролив од луѓе како Ригил, Митереал, Змија, Лазар31 и слични на нив и ти кажуваат како Заев бил најдобриот премиер во историјата, и уште го дрват за Груевски.

Вие сте болни луѓе, со тешка дијагноза да во 2021 уште гласате за човек како циганот од Муртино и да му верувате во секој негов искажан збор.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
14.644
Поени од реакции
17.449
Поимот победа и радост кај нив се исчашени и во многу се разликувааат од кај нормалниот човек. Од што се принудени 5 години секој пораз да го слават како победа, на крај таа состојба им стана природна и затоа, тоа што тебе ти е несфатливо, за нивниот мозок е скроз нормално.
Порадо би седеле натртени и пред шиптарии и грци и бугари, него да го дадат Заев и да си признаат сами на себе дека згрешиле и грешат.
Све е тоа резултат дека немаме море. Да имавме море ќе имавме и Голи Оток.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.244
Takae , gordos nasa sto ne vnese vo Nato. Sega so bugarite ke resi problemot i ke flezeme u EU odma bez pregovori. Bezpari zdravstvo ke imame ivo EU ako najdobro ni e so Filipce sea.

Ок доста обиди од сарказам од мене. Не ми е јасно како може овие комуњариве да се радуваат што останува најнеспособната влада која не задолжи исто за 4 години како војводата Никола Груевски за 11. Ајде знаеме дека кур ги боли за национални интереси пошто се комуњари и антимакедонисти ама па и да немаат 2 грама памет дека попара се направи во секоја институција и ништо не функционира. Во 21 век треба да се мислиш дали ќе имаш струја или пак не.
Зошто им гори под гз, го знаеш она бабата дала грош за да влезе во орото па два да излезе. Нивниот излез кој е? Пола од нив се неспособни, НГО паразити. Имаат нула работни способности или дисциплина. Ова за огромен дел од нив е првпат во животот да поживеат. Да имаат пари да влезат во некој места, да видат и они малце како е да си човечко сушстество. Бувално го имаат внесено во партија најголемиот оштествен гној. И тоа е намерно направено дека знаат дека очајниците ќе се борат до крај за да си заштитат овие нови привилегии.

Остатокот се влезени во шема каде што прават тешки пари, по еден нов стан годишно купуваат во овие 5 години + на останато што трошат.

Знаат дека чим паднат пак они власт нема ни да помирисаат во следните декади + и се имаат закрвено со доста народ па може и да има малце одмаздување. Орце Камчев секако нема да им прости година дена седење во Шутка.
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
14.644
Поени од реакции
17.449
Комуњарскиве говна не донесоа до ниво да во 2021 год да се мислиме дали ќе имаме струја и како ќе ја поминеме зимата. И на сето ова, ти доаѓаат говна исрани од Бихача, течен пролив од луѓе како Ригил, Митереал, Змија, Лазар31 и слични на нив и ти кажуваат како Заев бил најдобриот премиер во историјата, и уште го дрват за Груевски.

Вие сте болни луѓе, со тешка дијагноза да во 2021 уште гласате за човек како циганот од Муртино и да му верувате во секој негов искажан збор.
Не им ласкај, „луѓе“ не е соодветен збор, со било која придавка. Тоа се суштества што оставаат лигави лепливи траги.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.302
Поени од реакции
14.669
Комуњариве радосни бидејќи не му ги скратиле маките ко на доодени коњи туку дека ги оставиле да пцовисаат така.
Ајде пополека да си ги собираме кафезите лепаците се видела државава.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.508
Поени од реакции
18.079
Не знаев дека вакви subhumans има и на Кајгана, знаев за фолијаши, рамноземјаши, science deniers, ама ова е дно, нови најомразени членови имам.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.161
Поени од реакции
5.088
Заев е сосема небитен во днешниве случувања, ова е борба помеѓу Али и останатиот албански блок.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
2.967
Поени од реакции
3.566
Де па вие ама сте се разочарале, како демек готово е.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.502
Поени од реакции
11.125
Не не и не. Оваа самобендисаност и арогантност ги кошташе многу на локалните, и уште продолжуваат. Има некој здрав кој го смета ова денес за победа?
Да го донесиш народот во ваква длабока политичка криза, сред пандемија, инфлација и недостаток на струја, треба да си посебен талент.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom