Политички случувања во Канада: Генерална дискусија

Член од
3 ноември 2009
Мислења
5.680
Поени од реакции
32.068
Хахах каков кловн е овој Трудо. Веројатно најголемиот кловн од сите левичари. Затоа шеки го обожува. :icon_lol:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
20.048
Поени од реакции
26.619
Страшна работа колку безочно лажат.
Прво викаат жив фосил, вафен ес-ес нацист и јавно го чествуваат на телевизија во жив пренос... Потоа, веднаш дава изјава дека тоа било „руска пропаганда“ а власта ги бриши сите официјални записи за настанот.Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.000
Поени од реакции
3.089
А шо лошо имат кажано?

Пишуваше на натписите дека украински ветеран кој се борел против русите е во парламентот, незнам што не е точно од тоа, секако на нив не им е битно што убивал и полјаци, словаци... секако тоа се нелуѓе за западните општества,
само ме интересира како на кловнот не му текнало за која страна се борел ветеранот против русите во втората светска војна па дигаше тупаница.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.024
Поени од реакции
1.703
Хахах каков кловн е овој Трудо. Веројатно најголемиот кловн од сите левичари. Затоа шеки го обожува. :icon_lol:
Не знам што има врска Трудо со оваа заебанција. Мислиш Трудо воопшто го интересирало кој точно бил овој човек и лично ќе го истражувал? Си се извинија канаѓаните за ова и за мене тоа е доволно.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
5.680
Поени од реакции
32.068
Не знам што има врска Трудо со оваа заебанција. Мислиш Трудо воопшто го интересирало кој точно бил овој човек и лично ќе го истражувал? Си се извинија канаѓаните за ова и за мене тоа е доволно.
Па не му дошол дома на кафе и локум бе Шеки, во парламентот на Канада му аплаудирале сите. Замисли го ова истово да се случеше додека беше Трамп претседател на Америка. Дали ќе ти беше доволно едно извинување од него после тоа?
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.526
Поени од реакции
7.421
Замисли го ова истово да се случеше додека беше Трамп претседател на Америка. Дали ќе ти беше доволно едно извинување од него после тоа?
Ама Трамп тоа ќе го направеше намерно или затоа што е глуп, Трдо то го направи случајно несакајќи со најдобри намери. Кој би можел да помисли дека Украински војник од 2 светска војна кој се борел против СССР би можел да биде нацист?
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.024
Поени од реакции
1.703
Ама Трамп тоа ќе го направеше намерно или затоа што е глуп, Трдо то го направи случајно несакајќи со најдобри намери. Кој би можел да помисли дека Украински војник од 2 светска војна кој се борел против СССР би можел да биде нацист?
Да, би му простил и на него и на Путлер ако даде извинување за колку голема грешка била оваа неоправдана војна.
Едно е да направиш грешка, друго е да ги лажеш луѓето дека твоите грешки не биле грешки.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
675
Поени од реакции
1.518
Да, би му простил и на него и на Путлер ако даде извинување за колку голема грешка била оваа неоправдана војна.
Едно е да направиш грешка, друго е да ги лажеш луѓето дека твоите грешки не биле грешки.
1695726612132.png
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
5.680
Поени од реакции
32.068
Да, би му простил и на него и на Путлер ако даде извинување за колку голема грешка била оваа неоправдана војна.
Едно е да направиш грешка, друго е да ги лажеш луѓето дека твоите грешки не биле грешки.
Абе Шеки бе, како Трудо што е најголемиот кловн во политичката елита, а има огромна конкуренција покрај Бајден, Пелоси, АОК, Камала Харис и сличните левичари, така ти си нашиот најголем форумски кловн. Да си жив и здрав.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.024
Поени од реакции
1.703
Абе Шеки бе, како Трудо што е најголемиот кловн во политичката елита, а има огромна конкуренција покрај Бајден, Пелоси, АОК, Камала Харис и сличните левичари, така ти си нашиот најголем форумски кловн. Да си жив и здрав.
Вие ако некој политичар мислите дека е кловн, тоа ми кажува дека мора да се гласа за него. ;)
 
Член од
20 април 2023
Мислења
675
Поени од реакции
1.518
Абе Шеки бе, како Трудо што е најголемиот кловн во политичката елита, а има огромна конкуренција покрај Бајден, Пелоси, АОК, Камала Харис и сличните левичари, така ти си нашиот најголем форумски кловн. Да си жив и здрав.
ne e ni ziv a bogami ni zdrav, mrtvo emocionalno pederche shto saka da mavta so kurot pred dechinja od gradinka
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
5.680
Поени од реакции
32.068
Вие ако некој политичар мислите дека е кловн, тоа ми кажува дека мора да се гласа за него. ;)
Тоа е за жал одлика на вас левичарите, не се водите според здравиот разум, туку се водите по тоа што другите мислат и како ќе ви кажат така правите. Поради такви како тебе во Америка и Канада кои не размислуваат со сопствената глава, ликовите што ти ги набројав се на врвот во светската политичка елита, а се тешки идиоти. Кажано им е да ги гласаат само нив и они слепо си ги гласаат, без малку да размислат и да видат што стварно гласаат на избори. Глумите разбудени и освестени, а уствари сте најзатуцаните, најслепите и најпростите луѓе. Ве лажат и замајуваат со глупави и нереални идеологии. Затоа левичарството не е идеологија туку дијагноза.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
675
Поени од реакции
1.518

Со години, Канаѓаните се бомбардирани со пропаганда дека „трансжените се жени“. Им се повторува дека секој што се спротивставува на екстремните и бесмислени идеи во училиштата мора да е хејтер со предрасуди, фанатик, па дури и екстремно десничарски екстремист. Излегува дека Канаѓаните не ја купуваат таа приказна.

“Никогаш не очекував дека ова ќе се случи. Со години, Канаѓаните се бомбардирани со бескрајна пропаганда во која се инсистира дека „трансжените се жени“. Им беше повторувано дека секој што се спротивставува на екстремните и бесмислени идеи за родовите во училиштата мора да е хејтер со предрасуди, фанатик, па дури и екстремно десничарски екстремист. Излегува дека Канаѓаните не ја купуваат таа приказна“, пишува Меган Марфи, основачка на Феминистичка струја.

Очекувано, мејнстрим медиумите го минимизираа бројот на родители и загрижени граѓани кои протестираа и ги отпишаа со класичните етикети. Слично како што камионџиите од Конвојот за слобода беа отфрлани како маргинално малцинство.

Имаше и контрапротести од транс активисти. 10:1 во корист на родителите, што се однесува до бројноста.

Родителите протестираа зашто не сакаат нивните деца да се прашаат за нивните „заменки“, да им се кажува дека можеби се родени во погрешно тело или дека нивните семејства се пристрасни или насилни ако мислат дека сè е во ред со нивните тела.

„Иако сум израдувана од фактот што Канаѓаните конечно зборуваат, сè уште сум згрозена од тоа како канадската влада, медиуми, образовни институции и синдикати продолжуваат да ги клеветат и омаловажуваат загрижените родители и граѓани. Нивната пропаганда практично ни става мети на грбот. Нашите животи не треба да бидат доведени во опасност само затоа што велиме дека мажите не се жени и дека ниту едно дете не се раѓа во погрешно тело“, пишува Марфи која се наоѓа во егзил во Мексико.

Во меѓувреме, канадскиот парламент и нивниот гостин Зеленски, со стоечки овации пречекаа наци ветеран од Втората Светска војна, 98 годишниот Јарослав Хунка.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.024
Поени од реакции
1.703
Тоа е за жал одлика на вас левичарите, не се водите според здравиот разум, туку се водите по тоа што другите мислат и како ќе ви кажат така правите. Поради такви како тебе во Америка и Канада кои не размислуваат со сопствената глава, ликовите што ти ги набројав се на врвот во светската политичка елита, а се тешки идиоти. Кажано им е да ги гласаат само нив и они слепо си ги гласаат, без малку да размислат и да видат што стварно гласаат на избори. Глумите разбудени и освестени, а уствари сте најзатуцаните, најслепите и најпростите луѓе. Ве лажат и замајуваат со глупави и нереални идеологии. Затоа левичарството не е идеологија туку дијагноза.
Јас се водам по тоа што конзервативците мислат. Гледам дека сте залагате за носење фашистички закони, па јас ја поддржувам спротивната страна според тоа. :motorce:

Не треба ништо мене Трудо или Бајден да ми кажат, гледам што им зборуваат противниците.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom