Политички случувања во Израел

Член од
13 јули 2006
Мислења
15.355
Поени од реакции
18.244
За тие мале приглупите што не разбираат како Мосад го контролира Хамас.

IDF knew of Hamas's plan to kidnap 250 before October 7 attack - report
The report by Kan News stated, "Security sources told Kan News that the document was known to the intelligence leadership, at the very least in the Gaza Division."

 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.499
Поени од реакции
32.580
^^ Не па сосема е можно напад од таков обем да се организира на парче земја помало од површината на Скопје, каде секој квадратен сантиметар е 24/7 сниман и каде целата информациска инфрастурктура е под контрола на Израел.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.050
Поени од реакции
26.762
Еве ги „пријателите“ на Христијаните:



А еве ја и другата страна само во Сирија. Другарчињата од Палестина, кои ги прими татко му на Башар.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.499
Поени од реакции
32.580
Автоматски споено мислење:

Евреиве се чиста шизофренија.
Од сите воени традиции,никој не испочитува.Чисто требење прават
Па имаат они традиција, на требење... Само повремено налетуваат и на заебани ликови, Не само бркатиот сликар од Австрија, Адријан бил многу позаебан лик.
Автоматски споено мислење:

А еве ја и другата страна само во Сирија. Другарчињата од Палестина, кои ги прими татко му на Башар.
Двете страни се американски алатки/вазали.
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.050
Поени од реакции
26.762
Двете страни се американски алатки/вазали.
Зошто треба да ме боли курот за овие тогаш? Тие во Газа ги воспеваа и воспеваат овие што колеа христијани, слично како што косово ги направи херои тие од Диво Насеље. Кој што си надробил, тоа нека си срка.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.499
Поени од реакции
32.580
Затоа што ќе завршат по Европа... Тоа најкраткорочно гледано. А после го имаш и претседанот каде се прави геноцид и етничко чистење во живо. Претседаните потоа стануваат пракса.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.050
Поени од реакции
26.762
Затоа што ќе завршат по Европа... Тоа најкраткорочно гледано. А после го имаш и претседанот каде се прави геноцид и етничко чистење во живо. Претседаните потоа стануваат пракса.
Ќе завршат во Европа секако, Евреи нема во Мароко, Алжир, Либија, Судан, Египет, Сомајлија, Пакистан, Авганистан, Турција, Ирак, Јордан.... па пак сите одат во Европа. Тоа им е целта, да ја уништат Европа и Европејците. +- 2 милиони Палестинци е помалку од 1% за Муслиманите во Европа.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.499
Поени од реакции
32.580
Сѐ според планот... Планот на еврејската олигархија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom