Политички случувања во Израел

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.711
Поени од реакции
26.232
Хамас, власт во Палестина. Хамас популарност во Палестина 70%. Хамас славени како Палестински херои. А од друга страна Хамас финансиран од Израел, Хамас лошите, Хамас фолс флег. Ова може да го тврди само човек кој ги смета Палестинците за малоумни. Или некој кој го дрка на статисите на Палчо.

Значи да резимираме, 3.5 милиони Палестинци (70% колку што е популарноста на Хамас) кои малтене заради ситуацијата следат секојдневно политика и политички изјави и не мал дел од нив говорат хибру, не дошле до заклучок дека Израел го финансира Хамас. Некој си феномен на Кајгана го заклучил тоа на база на некакви си слики и реченици извадени од контекст (Како на таа статијата кај што говори за судир во Ликуд помеѓу крилото на Либерман и Нетањаху околу финансирањето на Палестинските власти (PA)) или меѓупартиски обвинувања во Израелските вмро и сдсм, и дошол до заклучок дека Хамас е финансиран од Израел.

ДБ Демирхисар второ одделение.

Суетата е заебана работа…. А од друга страна забавна….
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2011
Мислења
12.834
Поени од реакции
14.195
Каков социопат мајко мила :popce:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.711
Поени од реакции
26.232
И? Ќе им каже ли некој на Палестинците дека Хамас се лоши и дека ги финансира Израел или ќе ги оставиме да патат.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.771
Поени од реакции
30.443
Овие беа тие што ги плукаа христијаните?
Тој старецот кој ционистите го избуткаа, дали тој плукал Христијани?
Не знам прашај го ако не... Можеби па баш затоа го затепаа ционистите, знаеме колку они ги љубат Христијаните.
 
Член од
24 април 2024
Мислења
469
Поени од реакции
884

Тој старецот кој ционистите го избуткаа, дали тој плукал Христијани?
Не знам прашај го ако не... Можеби па баш затоа го затепаа ционистите, знаеме колку они ги љубат Христијаните.
Ако не знаеш да одговориш зошто ме цитираш?
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.771
Поени од реакции
30.443
Од нападот на Рафа, каде монструмите ционистите го протераа најголемиот дел избеглици.
Траорни глетки. :-/
Ако не знаеш да одговориш зошто ме цитираш?
Треба да те потсетувам кој кого го цитираше?
Пар постови погоре.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.834
Поени од реакции
14.195
Ционистите извршиле нов масакар на невини луѓе во камповите вчера, многу видеа со обезглавени деца нешто што го прават константно веќе цел век ционистите, само психопат може да ги поддржува овие монструми.

После ќе дојде некое ретардирано магаре и ќе каже зошто биле Палестинците радикални како Израелците а овие му утепале дете, брат, сестра, родител, пријател, домот му го срушиле, го оставиле без рака и нога, трауми за цел живот и што уште не.

Треба да си говедо без мозок кој нема способност да се стави во кожата на друг да не сфатиш зошто Палестинец после сите неправди и злосторства извршени врз него би му се придружил на Хамас.
А треба исто така да си политички неписмен или социопат да не си запознаен со/го игнорираш фактот дека на тајфата на Биби му одговара радикални и истрауматизирани Палестинци за да ги истреби сите до еден кога ќе возвратат после сите масакри. Нешто што ЈАВНО го кажуваат и не го кријат воопшто.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.711
Поени од реакции
26.232
Значи приказната во ДБ Демирхисар иде вака…. Палестинците се придружиле на Хамас, организација која е спонзорирана и контролирана од Израел, дека биле љути на Израел.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.834
Поени од реакции
14.195
Не знам зошто ви даваат пристап до интернет во таа установата што ја спомнуваш, наместо да ве рехабилитираат да не сте ментално пореметени без морален компас ве оставаат да си ја покажете психопатијата на дело.
Ова со лажењето без срам и перде и измислување на приказни е врвот.
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
136
Поени од реакции
528
"Нашата иднина не зависи од тоа што гоимите (не-евреите, во превод животните) ќе кажат, туку од тоа што евреите ќе направат." Ова не го пишува некој рандом израелец на Твитер, туку МИНИСТЕРот за национална безбедност, еден од најважните ликови во владата на Нетанјаху. Дефинитивно ова кажува се за ова гнасно племе, и зошто нивните места се само во печки и заслужуваат само масовно истребување.
Screenshot_20240527_202526_X.jpg
 
Последно уредено:
Член од
24 април 2024
Мислења
469
Поени од реакции
884
"Нашата иднина не зависи од тоа што гоимите (не-евреите, во превод животните) ќе кажат, туку од тоа што евреите ќе направат." Ова не го пишува некој рандом израелец на Твитер, туку МИНИСТЕРот за национална безбедност. Дефинитивно ова кажува се за ова гнасно племе, и зошто нивните места се само во печки и не заслужуваат ништо освен масовно истребување.
Прегледај го приврзокот 418490
images.jpg
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.711
Поени од реакции
26.232
Тоа е кога наместо да се сконцентрираат на случувањата се концентрираат на бајките. Самодевалвација. Почни муабет за Евреите и одма можеш да му го измериш умот на човекот.

Со Хамас неможе крајот да им се најде. Го подуја со тоа Хамас чедо на Израел… а сега одеднаш ….. тилт.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom