Политиките на Бугарија кон Македонија

Член од
14 август 2006
Мислења
42.098
Поени од реакции
74.696
Од друга страна, ми се чини дека во споредба со бугарското, македонското општество е поподложно на манипулации. Може и да грешам
Бугарското општество не е подложно на манипулации и бугарскиот јавен наратив е идеален.
Затоа ли имате фифти-фифти за Русија? Вие неколку државни ботови сте тука и сте за САД (ЕУ и Украина), ама мнозинството е за Русија. Исто како тука.
Ако навистина бугарското општество не е подложно на манипулации, не би било така.

normalno deka bil otstranet koga e gomno fasisticko
Не бил Цар Борис фашист. Други биле.
 
Член од
12 јануари 2022
Мислења
432
Поени од реакции
680
Барањето на Пендаровски Бугарија да се извини е неодржливо и глупаво.
Зошто? Погодете сами
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.215
Барањето на Пендаровски Бугарија да се извини е неодржливо и глупаво.
Зошто? Погодете сами
Затоа што ти мислиш така, а што мисли еден бугарин тоа мора да е така и никако поинаку.
 
Член од
12 јануари 2022
Мислења
432
Поени од реакции
680
Затоа што ти мислиш така, а што мисли еден бугарин тоа мора да е така и никако поинаку.
Затоа што е себично. Си го крева рејтингот и и штети на Македонија во исто време
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
4.959
Поени од реакции
6.680

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
2.967
Поени од реакции
3.009

segafredo

The Grey Cardinal
Член од
21 ноември 2022
Мислења
296
Поени од реакции
559
Ако навистина бугарското општество не е подложно на манипулации, не би било така.
Манипулации од страна на Русија 100% има.
Во нивното мнозинство, тоа се луѓе кои живееле во комунизмот, сега возрасни, но остануваат со испран мозок. На сличен принцип како југоносталгичарите Кај вас
 

Византиецот

The BETHA. with a lasting Alpha aftertaste
Член од
14 март 2021
Мислења
2.399
Поени од реакции
5.610
Хрватска ги исполни условите за Еврото како валута на хрватската/европската економија, во иднина се повеќе и певеќе ќе се интегрира (слично на Полската Економија), процесот беше следен сурово под лупата на Холандски економисти. Секој со своите цели.
А турскиот клозет пред Банкрот. Па уште и Охрид го сонуваат.

Бугарија е пред банкрот | Кајгана (kajgana.com)

Навистина најсрамниот дел од Европа. Дувло на криминал, политичари со пиштоли, сомнително убиени простититки. Нечест. Немање на достоинство, ни самопочит.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.980
Комисијата за употреба на имиња на личности даде негативно мислење за Иван Михајлов.

„Комисијата за употреба на имиња на личности смета дека именувањето на здружението Иван Михајлов е провокација за националните чувства на македонскиот народ имајќи предвид дека се работи за личност блиска со фашистичка идеологија кој со своето дејствување ја негирал посебноста на македонскиот народ, а истовремено предизвикува нетрпеливост,нетолеранција и омраза во македонското општество“
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
7.866
Поени од реакции
18.204
Јеботе, ние цело време мислевме дека овие се азиски хордаши тоа ние испаднавме. Тие да ти биле антически траки - словено - блгари. :pos: :pos: :pos:
Screenshot_20230316_155540_Facebook.jpg
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
795
Поени од реакции
1.809
Културниот клуб „Ванчо Михајлов“ ќе биде избришан од Централниот регистар


ЗА ЗДРУЖЕНИЕТО ЦАР БОРИС III ОХРИД, ПОСТАПКАТА Е СЕ УШТЕ ВО ТЕК И ЗДРУЖЕНИЕТО ДО ДЕНЕС НЕМА ОДГОВОРЕНО ПО ИЗВЕСТУВАЊЕТО ОД ЦЕНТРАЛНИОТ РЕГИСТАР.

Во очекување е и другото бугарско срање да биде затворено.


@segafredo
Стави си го сега ова знаме за аватар:

flag.png
 
Последно уредено:

Флеш

Демодератор
Член од
23 март 2009
Мислења
10.177
Поени од реакции
10.338
Комисијата за употреба на имиња на личности даде негативно мислење за Иван Михајлов.

„Комисијата за употреба на имиња на личности смета дека именувањето на здружението Иван Михајлов е провокација за националните чувства на македонскиот народ имајќи предвид дека се работи за личност блиска со фашистичка идеологија кој со своето дејствување ја негирал посебноста на македонскиот народ, а истовремено предизвикува нетрпеливост,нетолеранција и омраза во македонското општество“
A што е со другото во Охрид ? Пази, некоплетирана комисија до заден момент била без двајца члена . Брука
Автоматски споено мислење:

ЗА ЗДРУЖЕНИЕТО ЦАР БОРИС III ОХРИД, ПОСТАПКАТА Е СЕ УШТЕ ВО ТЕК
:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: купуваат време значи
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.980
A што е со другото во Охрид ? Пази, некоплетирана комисија до заден момент била без двајца члена . Брука
Тоа поднесе документи за промена на името, истите биле некомплетни каде имаа рок од 30 денови за докомплетирање на документацијата, во спротивно барањето за промена ќе биде отфрлено. Тој рок од 30 денови тече. Откако ќе истече, Комисијата за употреба на имиња на личности ќе се произнесе и мислењето ќе го достави до министерот за правда, кој ќе одлучи дали ќе се избрише или не. Министерот може и не мора да се согласи со мислењето на Комисијата, тој го има последниот збор, но мислам дека имаше изјава или став дека ќе постапи по истото.
 

segafredo

The Grey Cardinal
Член од
21 ноември 2022
Мислења
296
Поени од реакции
559
Прашок во очите за внатрешна употреба.
 
Член од
15 февруари 2013
Мислења
10
Поени од реакции
12
Бугарското општество не е подложно на манипулации и бугарскиот јавен наратив е идеален.
Затоа ли имате фифти-фифти за Русија? Вие неколку државни ботови сте тука и сте за САД (ЕУ и Украина), ама мнозинството е за Русија. Исто како тука.
Ако навистина бугарското општество не е подложно на манипулации, не би било така.


Не бил Цар Борис фашист. Други биле.
Желам да ви кажам дека информацијата што ја споделувате е невистинска. Бугарското општество е подложно на манипулации, како што се случува во секоја друга држава во светот. Воедно, мнозинството на бугарскиот народ е за европејско развитие и членство во Европската унија, како што покажуваат и социолошките истражувања.
Постои руска агентура која обидува да влијае врз Бугарија, но ова е малцинство и не може да ја одбележи националната агенда. Од друга страна, Бугарија има долга историја со Русија, но историјата покажува дека ништо добро не е дошло од Русија во Бугарија. Затоа, не е вистина дека мнозинството од бугарскиот народ е за Русија, како што вие тврдите.
Се надевам дека овие информации ќе ви помогнат да ја проширите вашата перспектива за Бугарија и бугарскиот народ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom