Политиката меѓу навивачите

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
Биће то лудо зезање по Македонији...
Брате, не могу они да нам буду браћа на начин као што су нам рецимо Грци. Грци су друга нација, братска нација. А "македонска нација" не постоји, то је комунистичка измишљотина која је пласирана зарад слабљења српског народа и његовог распарчавања. Доле живе Срби, Бугари, Албанци а тек од средине прошлог века поједини почињу себе да називају "Македонцима" да би данас већина доле сматрала да припадају посебној нацији. Значи они су или наши Срби или наш отпад, попут потурица и свих наредних отпадника током историје. Пошто су и Бугари Православни, чуо сам да се по томе ко слави славу знало да је Србин доле, тако да верујем да је и данас то сигурно мерило. А ти што нас мрзе су највероватније Срби отпадници, увек такви највише мрзе.
ete gi ovie gjupcinjata so mislat za nas
nasite probaja da mu vratat. a ovie pa velat zborajte srpski za cel svet da ve razberi
i ovie nasite mu go pustija ova (mora da go gleate, ova e zakon) i mu rekoja deka mozat odma da naucat Makedonski
dosega ne sum gi mrazel, ama sea se najmilo da mu e..m na ovie srbite. vo posledno vreme nogu prikazvat. a ovie makedoncite so zapnale tolku za zvezda i tie klosharite delije ne znam.
edit: kako mozi da se palite na forumski provokacii. sekoj mozi mangup na forum da se praj, ke vidime koj ke dojdat vo Makedonija. tie demek so se Makedonci na forumo delije (Gospod da gi podeli), vsusnost ne se Makedonci oti onie tochacite namerno imate napraeno dva akaunti za da recat deka i Makedoncite gi sakale zvezda
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
jas otsekogas sum ja mrazel pobeda, ali koga ke igraat so crvena zvezda ke si navivam za pobeda, a najvise me nerviraat makedonci koga pukaat petardi koga igra srbija ili nekoj srpski tim. toa e za sekakva osuda
 
П

Паспарту

Гостин
абе баталете ги србите, да имаа барем грам мозок немаше држава да им се протега по автопатот ниш-белград. да ве прашам знаете ли колку навивачи звезда има во куманово кои плукаат по македонија и се што е македонско? е нашава држава треба да се чисти прво од такви србомански пи*ки, а потоа од се останато. како што кажа никола, на форум секој може да се прави хулиган и фраер, ама нека отиде на стадион и нека го направи тоа што го рекол. ебате навивачката група што свршува не се што е грчко, а грците ги ебат како сакаат србиве. поддршката од гејт 7 што ја имаат белградските цигани не е голема, таа е 20-30 луѓе кои закачиле транспаренти на некој натпревар на звезда, а србите одма го вадат од гаќи и како што пишав пред малку одма го :drk: демек православни браќа, а работата е к*р се тресе во ладна вода. друга работа е што македонските навивачи не се скандинавци и расположени се во секој момент да се тепаат па и разликата во бројност помеѓу нив да е 1:100, а српските пи*ки се исти како Албанците, кога се 5000 тогаш ќе најдат да тепаат некое дете од 5 години или некој дедо од 90, а ако се помалце ако треба и ќе ти го испушат само да не добијат шамар. СРБИТЕ БИЛЕ П*ЧКИ И ЌЕ СИ ОСТАНАТ ПИ*КИ!
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Од сево ова можесме да заклучиме дека проблемот единствено е во нас, македонците.. Ние сме тие кои треба еднаш да се свестиме.. да проживее и нашиот национализам..И ќе излезам малку од темава.. Не е тука само спортот.. па видете и музиката.. Па нашава младина свршува на српски песни.. па во последно еве и на бугарски.. Јас до сега немам слушнато во србија во кафичи или дискотеки да се пуштааат нонстоп македонски песни.. како што е кај нас со тубото.. А до кога ќе биде вака зависи од нас самите..
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Од сево ова можесме да заклучиме дека проблемот единствено е во нас, македонците.. Ние сме тие кои треба еднаш да се свестиме.. да проживее и нашиот национализам..И ќе излезам малку од темава.. Не е тука само спортот.. па видете и музиката.. Па нашава младина свршува на српски песни.. па во последно еве и на бугарски.. Јас до сега немам слушнато во србија во кафичи или дискотеки да се пуштааат нонстоп македонски песни.. како што е кај нас со тубото.. А до кога ќе биде вака зависи од нас самите..
meazza za pretsedatel.....I jas go delam ıstoto mıslenje nema da se povtoruvam
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Била Бонг напиша:
Ова е голем чекор напред во нашата кошарка изјави Давитков кој исто така рече дека драстично ке го засили тимот за да може да им се парира и на подобрите екипи како Партизан и Звезда(да видам да не верувам).

КОНЕЧНО КЕ ГО ГЛЕДАМ ПАРТИЗАН ФАЛА КУРЦУ
Била Бонг напиша:
Оу едвај чекам леле леле утакмица нема да пропуштам не ми е за Работнички колку за тоа другите екипи да ги видам
Еве како нашите млади македонци размислуваат на форумов на пример... :nesvest:
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
ne ja sakam Pobeda od PP ama sigurno nema da navivam za srbite i za nivnite ciganski topli braca. ama daj boze pobeda da stigne u vtoro kolo pa i da ja projde zvezda zos toa e opsto dobro za mak fudbalot
 
N

n/a

Гостин
Ke bidam kratok,jasen i izdrzan:
Jas navivam za Zvezda od dete...
Sekoj nivni uspeh e i moj.
Zvezda nikogas ne bila,niti ke bide samo srpski tim...
Crvena Zvezda e mnogu povekje od toa...
i gi `frla` granicite i politickite gluposti na strana.
Se nadevam deka nekogas ke imame klubovi i timovi,pa i navijaci koi sto zivotot go davaat za svojot tim...za recimo...sin mi da moze da bide navijac na Vardar od dete.
Jas nemam ni pari ni vreme(i tesko deka u ovoj zivot...realno ke go imam-za da moze da im go priustam toa zadovolstvo i gordost na moite skopjani...da imaat takov klub)
Navivav protiv Milan minatata godina...
Za Pobeda...iskreno...nejku i muabet da pravam...
Greskata e opshto balkanska...u balkanskiot nacin na razmisljanje i `tvorenje`!
All the way...from up to down...od vlada do pazar...od otmen restoran do tribina na stadion...nasekade po balkanov.
I da...hehehehe...za da vi se zgolemi nervozata i antipatijata kon nekoj sto maksimalno si ja saka Makedonija i znae deka samo doma si e doma:
Jas slavam Djurdjica slava...i sum pola srbin ALI...ALI:
Toa ne znaci deka Srbija e mojata maticna drzava...
Site moi planovi...se vrzani so prosperitetot i blagosostojbata na Makedonija...
a sega...vo ocekuvanje na crveni reputacii(koi sto se samo nus-proizvod na ova ludo vreme vo koe ziveeme)...max ke se zezam..:pos2: :pos2:
Dzver....ne mogu te razumjet...dalmatinac koji navija za Dinamo?:pos2:
Pa poklali bi te `tvoji`:back:
A da...:)))
Oj ustase neka,neka...
duboka vas jama ceka...
siroka je jedan metar...
a duboka kilometar...:)
p.s Ko to nezna
sto kokarda znaci...
to je to je simbol...
srbinu naj jaci...
srbin braco to vam je kokarda
nosila je Kralja Petra Garda!
 
N

n/a

Гостин
абе баталете ги србите, да имаа барем грам мозок немаше држава да им се протега по автопатот ниш-белград. да ве прашам знаете ли колку навивачи звезда има во куманово кои плукаат по македонија и се што е македонско? е нашава држава треба да се чисти прво од такви србомански пи*ки, а потоа од се останато. како што кажа никола, на форум секој може да се прави хулиган и фраер, ама нека отиде на стадион и нека го направи тоа што го рекол. ебате навивачката група што свршува не се што е грчко, а грците ги ебат како сакаат србиве. поддршката од гејт 7 што ја имаат белградските цигани не е голема, таа е 20-30 луѓе кои закачиле транспаренти на некој натпревар на звезда, а србите одма го вадат од гаќи и како што пишав пред малку одма го :drk: демек православни браќа, а работата е к*р се тресе во ладна вода. друга работа е што македонските навивачи не се скандинавци и расположени се во секој момент да се тепаат па и разликата во бројност помеѓу нив да е 1:100, а српските пи*ки се исти како Албанците, кога се 5000 тогаш ќе најдат да тепаат некое дете од 5 години или некој дедо од 90, а ако се помалце ако треба и ќе ти го испушат само да не добијат шамар. СРБИТЕ БИЛЕ П*ЧКИ И ЌЕ СИ ОСТАНАТ ПИ*КИ!
Srbite ne se,ne bile i nema da bidat picki!
I jas sum u kjos koga treba da komentiram odnosi megju ultrasite od dvete strani...ali sega za sega mnogu dobro se spravuvam!
Pred skoro 10god...igraa Dinamo-Partizan...jas togas so cela postava(ekipa) bev vo Herceg Novi.
Dinamo togas go rasturi Partizan...4:1 mislam bese...
I eden `glavonja` od 40 god. pocna da sere u sred kafanata kaj sto bevme deka se taka ke bide...dodeka BUGARI igraat za Partizan(Stojanovski i uste dvajca)...
Krvta mi zovre i znaev deka moram da go tepam...
Nemoj Zeko...ostaj go...bese komentarot na eden moj sekogas najpameten i najprimirliv od site nas drugar...(Vaci...uste e ist takov :back: )...ama jas vise ne slusav...nego terav racun...
Skontav mnogu brzo deka ne samo jas...nego cela moja ekipa ke go `jade` ako napravam bilo sto u kafanata...(povise od 50 bea)pa go cekav i go oprativ do nadvor...pa go butnav u prvite grmuski i krvnicki go pretepav!
Najnakraj...go pluknav u lice i mu kazav:
Ovo tvoji bugari te caste veceras...!p.m!
I so istiot elan...so deset godini postar i popameten...
ke te natepam i tebe na fer...kaj sakas i koga sakas...
Rekov FER...ako novite generacii uopshte i znaete shto e toa.!
NE SMEE...DA IMA ZAKACKA IZMEGJU SRBI I MAKEDONCI RADI NEKAKVA `GLUPA` `TEKMA!
Jasno drugar?:tapp:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ај ај ај Зевсус... ама се поеба, вака искрено да ти кажам. Двонационалоста и политиката ќе ти ја остаам на страна. Фудбалскиот клуб, и тимот за кој можеш да навиваш е еден. Прифаќам да си пола србин и да навиваш за Звезда. Не прифаќам да си фул македонец и да навиваш за други затоа што татко ти се палел кога играла Звезда у финале на лига шампиони.
Признавам пред цел свет, дека станав у 4 по полноч да гледам Звезда - Коло коло и скокав од радост кога победи. ама тогаш живеемве во една друга држава. Се сменија работите, а зар ние сме слепи? Зар не приметуваме дека веќе не сме југословени колку и да го форсираме тоа? Сега сме Македонци. Секое колебање околу патриотизмот ќе не чини плукање и клоцање во грмушки се повеќе. Не, не те канам на пресметка... таман работа. Јас, навивам за ВАРДАР ОД ДЕТЕ. Имам 24 години. Ако Вардар нема историја со која можеш да го направиш горд пред син ти... тогаш ти не знаеш што е тоа фудбал или имаш 15 години, а знаеме дека немаш. Ако веќе не сакаш да му наметнуваш за кого да навива, остави го да одлучи сам. Но роден во Македонија, и да навива за Партизан, или Динамо? само му го уништуваш социјалниот статус.

Проблемите меѓу србите и хрватите решете ги на нивните форуми. За мене и едните и другите се ПИЧКИ, и ич кур не ме боли за црвени репутации!!!! ЈА сум МАКЕДОНЕЦ, таков сакам да бидам, таков и ќе бидам за секогаш!
 
N

n/a

Гостин
Ај ај ај Зевсус... ама се поеба, вака искрено да ти кажам. Двонационалоста и политиката ќе ти ја остаам на страна. Фудбалскиот клуб, и тимот за кој можеш да навиваш е еден. Прифаќам да си пола србин и да навиваш за Звезда. Не прифаќам да си фул македонец и да навиваш за други затоа што татко ти се палел кога играла Звезда у финале на лига шампиони.
Признавам пред цел свет, дека станав у 4 по полноч да гледам Звезда - Коло коло и скокав од радост кога победи. ама тогаш живеемве во една друга држава. Се сменија работите, а зар ние сме слепи? Зар не приметуваме дека веќе не сме југословени колку и да го форсираме тоа? Сега сме Македонци. Секое колебање околу патриотизмот ќе не чини плукање и клоцање во грмушки се повеќе. Не, не те канам на пресметка... таман работа. Јас, навивам за ВАРДАР ОД ДЕТЕ. Имам 24 години. Ако Вардар нема историја со која можеш да го направиш горд пред син ти... тогаш ти не знаеш што е тоа фудбал или имаш 15 години, а знаеме дека немаш. Ако веќе не сакаш да му наметнуваш за кого да навива, остави го да одлучи сам. Но роден во Македонија, и да навива за Партизан, или Динамо? само му го уништуваш социјалниот статус.

Проблемите меѓу србите и хрватите решете ги на нивните форуми. За мене и едните и другите се ПИЧКИ, и ич кур не ме боли за црвени репутации!!!! ЈА сум МАКЕДОНЕЦ, таков сакам да бидам, таков и ќе бидам за секогаш!
Jas nemam dvonacionalnost.
Toa e del sto ne go pocituvam...ili ne go razbiram.
Fudbalskiot klub za koj sto navivam (vo dobro i zlo) nema nacionalen predznak...
Tatko mi e cistokrven makedonec koj sto isto taka naviva za Zvezda od `dete` i bas pcuese posle finaleto so Olimpik Marsej (a bese na Sveti Nikola licno)posto cetnicite gi razveale nivnite `usrani` znaminja tamu....
`Problemite` megju srbite i hrvatite se...jebi ga...nereslivi!
Nema forum sto ke gi razresi...
I so nisto jas ne sum se zaebal drugar...jas nikogas ne sum kriel nitu pak podmolno sum rabotel`za zaednickata kauza`...
Jas ne se osekjam kako srbin.
Ja sum zaeban startno...pravo da ti kazam...da bidam omrazen...od `svoite` ...sto mnogu boli!
Tolku imav jas da kazuvam....hehehehe....
ali...NEMOJTE ZVEZDA `da mi ja dirate...
Ke se skarame...i toa jako!
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Важи, ќе олабавам. Сметам дека можеш да навиваш за оној клуб кој е во твоето опкуружвање. Така јас размислувам, еве не мора да сум во право. Да го дишиш тој клуб. Да одиш на негови натпревари, Стадионот да можеш да го покажеш на туѓи навивачи(на друг клуб), да ја живееш еуфоријата кога тимот игра. Ти треба да се ломиш до Београд 10 саата за утакмица. Да спиеш под мост или да платиш и да збориш туѓ јазик. И да читаш по туѓи форуми како те сметаат за бугар, како викаат дека ти си јужен србин, и се друго што таму пишуваше. Срамота е.
Навиваш за Звезда затоа што си така научен. Те молам не го учи син ти да навива за Звезда, те преколнувам. За негово добро.

А за Победа - Звезда... што ќе правиш? Ќе одиш во Прилеп и како ќе навиваш? “Бугарски пички?„ или “Албанци?“ А такви коментари ќе има, сакаш да се кладиме. Што ќе правиш, ќе ја тепаш цела трибина Делии? Тука е проблемот. Дали си Македонец или нешто друго во голема мера и тоа покажува.

Никогаш нема да навивам за Лацио!!!! Никогаш! И покрај тоа што во престрелките со фановите на Милан покажувам дека сум загреан за овој клуб. И тоа одамна, од времето кога “Југословени“ играа таму. Да дојде на градски и да игра со Шкендија???? И ја да бидам против оној тим кој официјално му пишува покрај името Македонија???? Никогаш!!! Никогаш!!!! Патриотизомот е повеќе од само удирање во гради, и сам си кажал... Јас не викам дека Звезда е цигански клуб, воопшто, ама ние имаме свои, и треба да сме горди на нив, какви и да се... наши се, преку нив се пронаѓаме себе, како толпа која во секој момент без предрасуди може да викне на источна трибина дека се албански пички, Мајмуни, или кој и да се на другата страна. А ти? Како? како против своите? Сам кажа осуден си од своите, и во право се... единствено што ценам во врска со тебе и “твоја“ Звезда е што си со неа до крај. Тоа е прав навивач.

tetovcanec напиша:
koj e toj sto te nervira jas?
Ако си ти оној ист тетовчанец што навија за Звезда од линкот кој го даде Звер, тогаш да. ако не си, тогаш не...
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Kako prvo linkot sto go ima postirano zver ne raboti mi pisue you are baned,a kako vtoro nemoj da mislis deka ako dojde vojna ce izbegam od front,i kako treto i ja placam danoci a ne samo ti ok?
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
А добро кај НЕ Е политиката замешана???? Сегде е така да не гледам некоја преголема причина да се полимизира на темава, политиката кај нас го движи времето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom