Полагање за Б категорија - искуства со автошколи

Член од
22 септември 2013
Мислења
43
Поени од реакции
12
Поздрав дечки, не најдов слична тема, ако е грешка категорија нека ја премести админ ;) Сакам да полагам но не знам која автошкола да ја одберам, па би ми годело по некој совет и искуство, околу инструктори, коли, плаќање и сл. (Скопје)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Поздрав дечки, не најдов слична тема, ако е грешка категорија нека ја премести админ ;) Сакам да полагам но не знам која автошкола да ја одберам, па би ми годело по некој совет и искуство, околу инструктори, коли, плаќање и сл. (Скопје)
Скапи испити и често повеќекратно полагање за возачка дозвола

Веќе ваква слична тема каде што можеш да прашаш.


Инаку јас полагав во Идол бидејќи повеќето што ги прашував ме упатија тука, пред се бидејќи навистина имаат љубезни иструктори а и не е скапо.
 
R

Ranta

Гостин
Шо и да одбериш е same shit. Работата е шо ќе паѓаш 2-3 пати, па после ќе си платиш одредена сума и ќе те пуштат. Многу е корумпирано. Воглавно се паѓа на градска.
 
Т

Триптико

Гостин
Само немој Џовани. Јас кога полагав, 2 дена претходно...ни рачна фаќа, ни квачило...па мајки шајки, после мислиш болид возиш. Полагај полигон и градска одеднаш, не како мене едното овој месец, другото после 2 месеца.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Се исто ти се фаќа, АР-ДИ мислам дека се најевтини додека АМСМ најскапи за часови. Но како и да е, ќе исполниш квота од 2-3 паѓања, и после ќе те пуштат, ќе решат дека си научил да возиш.

Сепак, можеш да ја имаш честа да бидеш последен на листа и да бидеш почестен положување со тоа што ќе ја вратиш комисијата назад во АМСМ. :)
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Јас кога полагав, полагав во Тетово, беше ептен корумпирано. Сега гледам и брат ми полагаше пред 1 година во Тетово, па мораше со врски да пројде се од прва, инаку и комисијата му кажаа дека ќе го обореле да немал врски.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Јас кога полагав, полагав во Тетово, беше ептен корумпирано. Сега гледам и брат ми полагаше пред 1 година во Тетово, па мораше со врски да пројде се од прва, инаку и комисијата му кажаа дека ќе го обореле да немал врски.
Толку го бивало брат ти.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Здраво имам едно прашање во врска со полагање на 16 години. Одличен успех треба последната година од навршувањето на 16 години. Јас 16 години ќе имам наполнето 2ра година второ полугодие. Дали треба прва да сум само одличен или мора и втора година?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom