Полагање А категорија - возачки испит

Член од
2 декември 2013
Мислења
17
Поени од реакции
3
Дали можи некој да ми кажи на што најмногу забележуваат кога се полага мотор, дали се доаѓа лесно до возачка
 

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
352
Поени од реакции
452
Едноставно, најмногу забележуваат дали си способен да возиш мотор. :D
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.279
Поени од реакции
4.687
Na se zabelezuvaat, prvo na poligon moras da pomines zasto snimaat so kamera, a cik cak vezbata voopsto ne e lesna so golem motor. Posle toa niz grad e normalno, kako go upravuvas motorot, dali vnimavas na znacite i slicno isto kako da polagas za kola ne znam zasto ocekuvas da e razlicno.
 
Член од
12 март 2018
Мислења
21
Поени од реакции
0
Здраво на сите
Имам положено за Б категорија, сега сакам да полагам за А категорија бидејки немам наполнето 24 години можам за А2 категорија да полагам ме интересира колку пари ке ме кошта полагањето и обуката.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Na se zabelezuvaat, prvo na poligon moras da pomines zasto snimaat so kamera, a cik cak vezbata voopsto ne e lesna so golem motor. Posle toa niz grad e normalno, kako go upravuvas motorot, dali vnimavas na znacite i slicno isto kako da polagas za kola ne znam zasto ocekuvas da e razlicno.
Седи ли сега член од комисијата на моторот или не?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.279
Поени од реакции
4.687
Здраво на сите
Имам положено за Б категорија, сега сакам да полагам за А категорија бидејки немам наполнето 24 години можам за А2 категорија да полагам ме интересира колку пари ке ме кошта полагањето и обуката.
Исто колку за обична А околу 18000 беше ако не се лажам јас кога полагав 2017. И после уште толку за да земеш А ако сакаш поголем мотор во иднина. Ако немаш мн за чекање попаметно е да си почекаш до 24.
Седи ли сега член од комисијата на моторот или не?
2017 кога полагав возеа со кола позади тебе (и инструкторот на часови и комисија на полагање), никогаш не сум видел со инструктор/комисија на ист мотор да си
 
Член од
18 јануари 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
20000ден. А2 категорија се вкупно, 15 000ден авто школа. Но проблемот е што е фрлаље пари за А2 кога не ја впишуваат во возачка дозвола. Кога ке ги пуштат тие нови возачки дозволи со А2 Ам и Т
 
Член од
4 јуни 2021
Мислења
5
Поени од реакции
0
Zdr. Ve molam za mislenje za Avto skola za polaganje na A kategorija vo Skopje. Vi blagodaram
 

banne1

попај
Член од
24 април 2012
Мислења
139
Поени од реакции
68
некој да препорача авто школа? Б категорија веќе имам ако игра улога
 

Kajgana Shop

На врв Bottom