Поклон на другарака за 18 ти роденден?

Член од
12 март 2009
Мислења
19.800
Поени од реакции
15.716
Земи и убава книга сега бар има преубав избор и напиши убава посвета. Ќе и остане убав спомен.
на времето, во 60-тите, девојчињата имаа споменари а ние им пишувавме посвети... јас седев во клупа со едно девојче, кое иако имаше само 13-14г имаше постар дечко, од 20г ( тогаш беше непознат појамот педофикија)... еднаш еден од класот и напиша во нејзиниот Споменар ...
" После е*ење нема каење" , ама доби од нејзе една јака шамарчина, па од долгите нокти имаше рана на образот долго време :eek:
 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.967
Поени од реакции
11.779
Најди некоја нејзина фотографија каде што изгледа добро, потоа некој што добро црта портрети или карикатури. Велам добар уметник, оти сега има секакви кои што се умислени дека се уметници. Врами го цртежот, спаковај и ете ти уникатен подарок.
А зошто од неа, може да и поклони портрет од него, да се сеќава на него кога ќе го види поклонот :)
 
Член од
11 јануари 2021
Мислења
14
Поени од реакции
1
Не е добар поклон чаша, приврзок и убава порака?
Автоматски споено мислење:

Не е добар поклон чаша, приврзок и убава порака?
 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.967
Поени од реакции
11.779
Не е добар поклон чаша, приврзок и убава порака?
Автоматски споено мислење:

Не е добар поклон чаша, приврзок и убава порака?
Штом толку сакаш да и оставиш впечаток, треба ти да знаеш, тебе ти е другачка. Сигурно знаеш што и е хоби, што ја интересира и според тоа да одлучиш. Ако не ти е гајле, купи и еден пар чарапи и ајт...
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Не е добар поклон чаша, приврзок и убава порака?
Ако сметаш дека ќе и се допадне - добар е. Не се потресувај па и толку многу. Некогаш наједноставното решение испаѓа најдобро решение.
 
Член од
11 јануари 2021
Мислења
63
Поени од реакции
261
Не е добар поклон чаша, приврзок и убава порака?
Автоматски споено мислење:

Не е добар поклон чаша, приврзок и убава порака?
Добро, 5 страни наназад едното исто и пак не се одлучи. Што и да купиш нека биде нешто што знаеш дека ќе ѝ се свиѓа, а не само ради реда да ѝ купиш.
Ти знаеш какво девојче е, дали сака накит, дали сака привезоци, дали чаши.
На крај краева и со едно привезоче да се појавиш, ако тоа ја прави среќна, ќе ти биде благодарна цел живот што си запамтил/а таква ситница.
Еве пример мене повеќе би ме израдувало уникатен привезок отколку мече/чаша/чоколадо, бидејќи колекционер сум на тоа. На крај не е ни битно што ќе земеш, туку самата почит и внимание.
 
K

Kitsune

Гостин
Пробај нешто и со нејзината омилена боја. Ако не и се допадне предметот, може поради бојата ќе го засака. :)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Toj sto te pocituva i saka,toj sto e covek ke bide zadovolen so paketce ORBID mastiki od 25 denari,
toj sto e bezdusnik i kuli da mu dades nema da bide zadovolen ( kako mojon ... i .... )
ova cesto sum go cul od dedoto od majka na zena mi.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.423
Поени од реакции
19.545
Абе Оксфорд, а замисли да не те вика за роѓендан, ке отфориш ли тему “Како да се самоубијам?”

Па маму му ебу, да отфарам тему и да тражу јавно мислење за ебан поклон, па ти немаш сфое ја, ти немаш визију,концепт.Од куде кур ми знаемо што сака она, што ке ву купиф други,стфарно нема си врска еј. Замисли сфак члан да отфара тему за поклони на другари. Још па и потенцира,18ти роѓендан, голем кур, демек нешто спешл, да не сакаш и ми нешто да ву купимо?

Ке отфору тему, што да ручам јутре,рибу,кокошку или некоју пасту? Сфашта.

Нели си Оксфорд, купи ву некоју енциклопедију. Да се едуцирате малце што е паметно и морално а што не. Убисфа ве тија тиктокови и инстаграми.Ботови!
 
Последно уредено:
Член од
11 јануари 2021
Мислења
14
Поени од реакции
1
Абе Оксфорд, а замисли да не те вика за роѓендан, ке отфориш ли тему “Како да се самоубијам?”

Па маму му ебу, да отфарам тему и да тражу јавно мислење за ебан поклон, па ти немаш сфое ја, ти немаш визију,концепт.Од куде кур ми знаемо што сака она, што ке ву купиф други,стфарно нема си врска еј. Замисли сфак члан да отфара тему за поклони на другари. Још па и потенцира,18ти роѓендан, голем кур, демек нешто спешл, да не сакаш и ми нешто да ву купимо?

Ке отфору тему, што да ручам јутре,рибу,кокошку или некоју пасту? Сфашта.

Нели си Оксфорд, купи ву некоју енциклопедију. Да се едуцирате малце што е паметно и морално а што не. Убисфа ве тија тиктокови и инстаграми.Ботови!
Научи правопис после пиши, пријатно
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Дури с'к примети дек у насловат на темуту пишуе другарака. Треба да иду на очно, да ти ебу ќуранат. :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom