Поклон на другарака за 18 ти роденден?

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.645
Здраво на сите , сакам да прашам најдобар поклон на другарка за 18 ти роденден? Дали добар поклон е вино и мече например ви благодарам многу :)
Ne se kupuvaat dve rabotk, mora tri
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
814
Поени од реакции
1.295
А Оти темава е во љубов и секс а се работи за другарка?
Ако ти е само другарка земи и Луи Витон новчаник. 18 е полнолетство не бива со мечиња.
Луи Витон Новченик од пазарче само. :D
Автоматски споено мислење:

Здраво на сите , сакам да прашам најдобар поклон на другарка за 18 ти роденден? Дали добар поклон е вино и мече например ви благодарам многу :)
Вино, Мече и дилдо и купи. арно ти кажаа мора 3 работи..
 
C

CoolIris

Гостин
Книга, термос за кафе, парфем, приврзок, нотес со убаво некое пенкалце, некој украс за во соба...може да направиш комбинација од две работи и некое убаво чоколадо.
 

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
914
Поени од реакции
4.145
Поклон за другарка за роденден, а отворена у љубов и секс. Се глеа дека нешто не е во ред.

:sekcza:
 
Член од
11 јануари 2021
Мислења
14
Поени од реакции
1
Поклон за другарка за роденден, а отворена у љубов и секс. Се глеа дека нешто не е во ред.

:sekcza:
Ми ја избришаа темата во друг борд и решив овде, доколку можеш да предложеш нешто напиши
Автоматски споено мислење:

Книга, термос за кафе, парфем, приврзок, нотес со убаво некое пенкалце, некој украс за во соба...може да направиш комбинација од две работи и некое убаво чоколадо.
Ти благодарам многу
 
Член од
18 март 2019
Мислења
430
Поени од реакции
1.967
Ја отворив темата само ради што е ставена во Љубов и Секс, мислев ќе има тролови. :(
Ај да не бидам клошар и јас ќе ти дадам совет. Не купувај скапи работи за 18 годишни, особено не накити и такви ствари, не заслужуваат кучките.
Според мене е најдобро да пробаш нешто сам да направиш, да испечатиш, искомбинираш и слично. Најмногу на тие години ценат ако видат дека си вложил труд во поклонот, а не си пошол само и си фрлил пари.
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.231
Поени од реакции
5.184
Купи и некој сет за лична хигиена илиииии, и онака прави 18ка, земи и танга и нека ти прати слика како и стојат. :icon_lol:
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Samo pojavi se, kazi i ti si poklonot. :D
Автоматски споено мислење:

Купи и некој сет за лична хигиена илиииии, и онака прави 18ка, земи и танга и нека ти прати слика како и стојат. :icon_lol:
Set za licna higiena mi e najglup poklon, kao da i kazuvas na licnosta deka smrdi lol
 
K

Kitsune

Гостин
Здраво на сите , сакам да прашам најдобар поклон на другарка за 18 ти роденден? Дали добар поклон е вино и мече например ви благодарам многу :)
Вино може, мече никако, тоа е за деца или за Валентајн.
Виното во комбинација со некој парфем или поскапи шминки и омиленото чоколадо.

Земи во предвид она на што е љубител. Ако сака боречки вештини некој специфичен нож би завршил работа. :)
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.231
Поени од реакции
5.184
Samo pojavi se, kazi i ti si poklonot. :D
Автоматски споено мислење:


Set za licna higiena mi e najglup poklon, kao da i kazuvas na licnosta deka smrdi lol
Што знам, мене таквите подароци ми се safe bet, не гледам утка, оти знам правилно ќе бидат искористени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom