Поклон за годишнина од брак

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.441
Леле јас па колку не се замрам со вакви работи, годишници чуда, абе немора само кога е датумот да се изненадувате, јас мислам дека подобро е изненадување во некој рандом ден, или кога нешто е нерасположен, па да го издигаш од ментеши, да му вратиш адреналинско ниво, многу ми се официјални вакви работи и ич не ми се интересни, работата е да се сетиш на српрајз кога нема повод, арно ама има и тоа страшно чипкаста цел, може и плиш и сатен, што почесто толку по хепи хазбенд, траст ми го правам тоа веќе 10 и кусур години :)
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.551
Поени од реакции
27.576
od mazhot: eden baknezh pesniroj i crvena ruzha

od soprugata: nokta e iskluchivo samo nejzina
 

M*O*N*A

~*Kitekatus*~
Член од
20 јуни 2007
Мислења
99
Поени од реакции
31
јас на дечко ми за 10-годишнина му купив 10 години старо црвено вино..зрело колку и нашата љубов.Убава симболика има, а не е многу скап поколон. Можете да си го испиете за вечера, таман да се загреете, да се опуштите и да уживате.
срекна годишнина:)
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Леле јас па колку не се замрам со вакви работи, годишници чуда, абе немора само кога е датумот да се изненадувате, јас мислам дека подобро е изненадување во некој рандом ден, или кога нешто е нерасположен, па да го издигаш од ментеши, да му вратиш адреналинско ниво, многу ми се официјални вакви работи и ич не ми се интересни, работата е да се сетиш на српрајз кога нема повод, арно ама има и тоа страшно чипкаста цел, може и плиш и сатен, што почесто толку по хепи хазбенд, траст ми го правам тоа веќе 10 и кусур години :)
Да да, така е Луси, ама прашањето е што подарок да му избере на сопругот за годишнина..;)...Инаку, мое мислење да го одведеш некаде каде досега не сте биле, планинско место, некој ресторан во кој си имала желба да отидеш, нормално во зависност од условите и финансиите....Среќна годишнина како и да е
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.441
Да да, така е Луси, ама прашањето е што подарок да му избере на сопругот за годишнина..;)...Инаку, мое мислење да го одведеш некаде каде досега не сте биле, планинско место, некој ресторан во кој си имала желба да отидеш, нормално во зависност од условите и финансиите....Среќна годишнина како и да е
Да го одведе на планина да го врзе за некое дрво и да го искористи максимално нели добро звучи? :)
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Да го одведе на планина да го врзе за некое дрво и да го искористи максимално нели добро звучи? :)
Звучи лудо и незаборавно, и веќе почнувам да кројам планови и јас за такво нешто..:cool:
 
Член од
17 септември 2011
Мислења
29
Поени од реакции
10
дефинитивно ДА.
Како маж ти кажувам дека после работен ден такво изненадување е предобро... Задоволството ќе биде големо.
ПС Среќна годишнина :)
fala ti mnoguuuuuu
--- надополнето: Nov 18, 2011 10:24 PM ---
Дечки фала ви многу на идеите ке одберам нешто уште немам дефинитивно избрано ,но сепак одлични сте и интересни сите фала ви најмногуууу,и благодарам за честитките ви посакувам на сите да бидете среќни и се што сакате да имате на дофат:)
--- надополнето: Nov 18, 2011 10:24 PM ---
Дечки фала ви многу на идеите ке одберам нешто уште немам дефинитивно избрано ,но сепак одлични сте и интересни сите фала ви најмногуууу,и благодарам за честитките ви посакувам на сите да бидете среќни и се што сакате да имате на дофат:)
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.592
Поени од реакции
4.207
fala ti mnoguuuuuu
--- надополнето: Nov 18, 2011 10:24 PM ---
Дечки фала ви многу на идеите ке одберам нешто уште немам дефинитивно избрано ,но сепак одлични сте и интересни сите фала ви најмногуууу,и благодарам за честитките ви посакувам на сите да бидете среќни и се што сакате да имате на дофат:)
--- надополнето: Nov 18, 2011 10:24 PM ---
Дечки фала ви многу на идеите ке одберам нешто уште немам дефинитивно избрано ,но сепак одлични сте и интересни сите фала ви најмногуууу,и благодарам за честитките ви посакувам на сите да бидете среќни и се што сакате да имате на дофат:)
fala i kaj vas, pa pisi posle kako ste pominale ;)
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Сакам да ве замолам да ми дадете некоја идеја за поклон за мојот сопруг по повод годишнината од бракот.Сакам да биде оригинално ,нешто ситно зашто искрено невработена сум и не можам да си дозволам некој луксуз,битно ми е да го изненадам.Однапред ви благодарам;)
Викни некоја девојка која би се согласила да имате секс во тројка, ваков поклон е незаборавен ти гарантирам ;) и пооригинално од ова нема :D
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
122
Поени од реакции
40
Викни некоја девојка која би се согласила да имате секс во тројка, ваков поклон е незаборавен ти гарантирам ;) и пооригинално од ова нема :D
da be so maz seks vo trojka,da e decko pa se jade ne kako ama n a maz ti da mu odneses druga zena??nema smisla
 

Kajgana Shop

На врв Bottom