Поклон за годишнина од брак

Член од
17 септември 2011
Мислења
29
Поени од реакции
10
Сакам да ве замолам да ми дадете некоја идеја за поклон за мојот сопруг по повод годишнината од бракот.Сакам да биде оригинално ,нешто ситно зашто искрено невработена сум и не можам да си дозволам некој луксуз,битно ми е да го изненадам.Однапред ви благодарам;)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.142
Поени од реакции
34.125
Сакам да ве замолам да ми дадете некоја идеја за поклон за мојот сопруг по повод годишнината од бракот.Сакам да биде оригинално ,нешто ситно зашто искрено невработена сум и не можам да си дозволам некој луксуз,битно ми е да го изненадам.Однапред ви благодарам;)
Колку години има сопругот? :)
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Нешто што ќе го има долго. Мој совет земи еден саат, на отварање од оние округлите и напиши нешто на него 10 денари буква е! :)
Ако ми текне ќе допишам уште нешто! :)
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Купи му женски парфем :cool:
онда ти ке си го користеш.Значи дупла печалка ем него поклон ем тебе парфем :love:
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Тетоважа на право место секат пали...


Или некој чипкест танц.
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
congratulations :love:

инаку, се согласувам со хипхоперот :) изгравирај му нешто, немора на саат, нека е на бурмите што ви се :)

и да: не е битен поклонот, битна е намерата :)
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.403
Поени од реакции
34.210
Можеш да му купиш паричник,
- да го испратиш по брза пошта
- внатре да напишеш време и место
- организирај некаде масажа за двајца или џакузи, или сл
- појави се таму и чекај.

Најевтина варијанта, секси долен веш, и dirty dancing;)

..се зависи од тоа со колку финансии располагаш

П.С поклонот и не е толку битен, важно е да си поминете вие двајца незаборавно
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.810
Најубав поклон ќе му биде ,да го пречекаш од работа,да го однесеш на туш,па после една масажа,и на крај да го чека некое топло миризливо ручоче....ако не ја осети топлината на домот,џабе му се и поклони и сите други тракатанци.
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.112
Поени од реакции
1.346
Најубав поклон ќе му биде ,да го пречекаш од работа,да го однесеш на туш,па после една масажа,и на крај да го чека некое топло миризливо ручоче....ако не ја осети топлината на домот,џабе му се и поклони и сите други тракатанци.
дефинитивно ДА.
Како маж ти кажувам дека после работен ден такво изненадување е предобро... Задоволството ќе биде големо.
ПС Среќна годишнина :)
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Значи..не знаеме каков е твојот сопруг и што сака..ти најдобро знаеш со што би го изненадила најмногу..
Пример..можеш да однесеш некаде да нацртаат слика од вас и да ја урамиш..мислам дека тоа би било супер, или пак во некоја дрвена рамка (претходно однеси ја нека ги изграфираат на неа вашите имиња или нешто по твоја желба) стави ваша слика, или пак однеси ваша слика нека изграфираат на дрво...
Или пак нешто што го гледа и сака да го купи подолго време..
Ако сакаш нешто жешко..можеш да му го направиш омиленото јадење, со омиленото вино..направија подогла малце вечерата..знаеш dirty talk, и потоа можеш во едно мало кутивче да ставиш durex,sportex шо сакаш и да си го искористите...
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.592
Поени од реакции
4.207
трите најдобри совети како да усреќиш маж
1. дај му
2. дај му кога ти бара
3. дај му кога не ти бара
 
Член од
3 јули 2010
Мислења
1.230
Поени од реакции
1.862
Најубав поклон ќе му биде ,да го пречекаш од работа,да го однесеш на туш,па после една масажа,и на крај да го чека некое топло миризливо ручоче....ако не ја осети топлината на домот,џабе му се и поклони и сите други тракатанци.
Уште да му даде после ручекот, и човекот ќе осети како е да се биде во рај :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom