Покер

Член од
10 јануари 2019
Мислења
99
Поени од реакции
7
Mozno e turnirirot da bil full knockout, t.e. nema prize pool za koe mesto si, tuku site pari se dobivaat od eliminiranja na drugi igraci, ako mi kazis nickname na 888poker ke mozam da najdam so sigurnost dali e taka
A od koi turniri se vadat pari, i kolku pari se dobivaat ako si na prvo mesto, vtoro ili treto mesto. Koi turniri treba da gi odberam, za da igram,. Ti blgodaram na odgovorite
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Здраво

Почнав со игра на покерстарс и направив мал капитал. Сега ме интересира зап овлекување на пари. Имам акаунт на скрилл и таму ке ги симнам.
Ме интересира дали УЈП има увид во картичките за приливи од странство? Дали треба сам да пријавам данок откако ке ги повлечам на картичка за да не си имама проблеми?
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
99
Поени од реакции
7
me cudi ova so odgovorite, prvo mi rekoa da im dadam poveke informacii za turnirot, a sega nema nikako odgovor. eden od niv rece: ako mi kazis nickname na 888poker ke mozam da najdam so sigurnost dali e taka. Kako moze toj da najde jas shto sum igral. Se nadevam ne e ova neshto so cel za hakiranje profil. poshto ova so baranje informacii za turnir i nikname, a potoa bez odgovor, malku me cudi. se nadevam deka ne e taka.
 
Член од
17 јуни 2019
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здраво,
Отворив акаунт на 888 poker, но не можам да ставам депозит Ве молам за помош.
Од стопанска банка ми кажаа дека преку нивните картички не може да се прават транакции за ваквите страни и не можам да ставам и преку Netteler. Ставив пари на Scrill(10 евра) и пробав да ставам депозит од 10 долара на акаунтот но 888 poker но пак не можам да го направам депозитот, а само тие 4 опции за депозити се можни.
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
99
Поени од реакции
7
Здраво,
Отворив акаунт на 888 poker, но не можам да ставам депозит Ве молам за помош.
Од стопанска банка ми кажаа дека преку нивните картички не може да се прават транакции за ваквите страни и не можам да ставам и преку Netteler. Ставив пари на Scrill(10 евра) и пробав да ставам депозит од 10 долара на акаунтот но 888 poker но пак не можам да го направам депозитот, а само тие 4 опции за депозити се можни.

eve sinko i jas sum po toj pat, i nikako da pomne nekoj pa da go prasam kadee e toa, i sega neznam kade da odam. :D:D:D[DOUBLEPOST=1560798884][/DOUBLEPOST]
Здраво

Почнав со игра на покерстарс и направив мал капитал. Сега ме интересира зап овлекување на пари. Имам акаунт на скрилл и таму ке ги симнам.
Ме интересира дали УЈП има увид во картичките за приливи од странство? Дали треба сам да пријавам данок откако ке ги повлечам на картичка за да не си имама проблеми?

ne se sekiraj, odgovorot ke ti stigne po pismo vo dalecna idnina.:D:D:D
 
Член од
17 јуни 2019
Мислења
4
Поени од реакции
0
eve sinko i jas sum po toj pat, i nikako da pomne nekoj pa da go prasam kadee e toa, i sega neznam kade da odam. :D:D:D[DOUBLEPOST=1560798884][/DOUBLEPOST]


ne se sekiraj, odgovorot ke ti stigne po
eve sinko i jas sum po toj pat, i nikako da pomne nekoj pa da go prasam kadee e toa, i sega neznam kade da odam. :D:D:D[DOUBLEPOST=1560798884][/DOUBLEPOST]


ne se sekiraj, odgovorot ke ti stigne po pismo vo dalecna idnina.:D:D:D
Мислам дека не треба ништо да пријавуваш имаат увид они сега со новите измени и електронското пријавување, ама ќе ги прашам утре колегите во УЈП и ќе ти кажам за сигурно. Лесна е твојата штом имаш пари за вадење , туку ја шо не можам пари да си ставам е маката
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
99
Поени од реакции
7
Мислам дека не треба ништо да пријавуваш имаат увид они сега со новите измени и електронското пријавување, ама ќе ги прашам утре колегите во УЈП и ќе ти кажам за сигурно. Лесна е твојата штом имаш пари за вадење , туку ја шо не можам пари да си ставам е маката

a zosto ne si otvoris edna smetka od tutunska?
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
99
Поени од реакции
7
ne, so komentarot pogore mislev na odgovorite shto ne mi gi dadoa, a rekoa deka ke mi dadat odgovor, na toa mislev koga rekov: eve sinko i jas sum po toj pat, i nikako da pomine nekoj pa da go prasam kade e toa, i sega neznam kade da odam. pozdrav
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2010
Мислења
18
Поени од реакции
3
ne, so komentarot pogore mislev na odgovorite shto ne mi gi dadoa, a rekoa deka ke mi dadat odgovor, na toa mislev koga rekov: eve sinko i jas sum po toj pat, i nikako da pomine nekoj pa da go prasam kade e toa, i sega neznam kade da odam. pozdrav
Si igral satelit za da se plasiras na poskap turnir, samo prvo mesto dobivalo ucestvo zatoa ne si dobil nisto, a za hakiranje nemaj gajle nikoj nisto ne ti moze samo so username, samo gledaj da ne davas password na drugi.
Retko proveruvam forumov zatoa kasno ti vrakam[DOUBLEPOST=1561366494][/DOUBLEPOST]
Da sega mi kazaa samo so kartickite na tutnska moze da se uplakja na vakvi strani. Inace ne treba da se prijavuva danok oni samite gi prijavuvat dobovkite, isto kako so go pravat kladilnicite
Ovaa informacija ti ja kazaa luge od UJP konkretno za dobivki od poker ili samo za stavanje na pari vazi ova?
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
99
Поени од реакции
7
zdravo na site. sakav da kazam nesto, no i da prasam nekoi raboti.
Kako prvo povtorno pobediv na eden igrac koj shto imase tri keca "A A A", a jas imav tri devetki "9 9 9".
Toj vo racete imase samo eden kec: "A", a jas vo racete imav dve devetki; "9 9", i koga izlegoa 5-te karti, izlegoa dva keca : "A A" i edna devetka: "9", i taka go pobrdiv. Inaku eden igrac imase i straight i flush, i povtorno bese pobeden od igracot shto imase full haus, zatoa vnimavajte momci da ne se izlazete, jas oa ne go znaev. Inaku da pocnam so prasanjata.

Na slikata podolu gledate kako jas i eden drug igrac imame straight. Jas imam straight so pogolemi brojki "7 8", a drugiot igrac ima straight so pomali brojki "3 2" i pogolemiot del od cipovite gi zede toj. Zoshto toj gi zede pogolemiot del od cipovite, koga toj ima straight so pomali brojki?

11.png


drugo prasanje.

na slikata dolu gledate kako se borime za cipovite. E sega, toj shto e so kecovi, dobi cipovi. drugiot igrac shto e so osumki "8 8" dobi cipovi, a jas so devetkite nedobiv nishto, ZOSHTO???

2.png


USTE EDNO PRASANJE.

Na slikata dolu gledate kako, jas i eden drug igrac imame kopija so ista karta.
zoshto i toj dobiva cipoi koga jas imam kopija so druga pogolema brojka? Zosto vo drugi situacii koga dvajca imaat ista kopija, cipovite gi zema toj shto mu e pogolema drugata karta, no vo ovoj slucaj, ne e taka, zoshto?

3.png

i ushte eno prasanje.

na slikata dolu gledate kako dvajca igraci imaat kopija so razlicni karti, i gi delat cipovite. Zosho gi delat cipovite, koga edniot ima pogolema kopija? a vo drugi situacii koga eden ima pogolema kopija od drug, cipoite gi zema toj shto ima pogolema kopija?
.
4.png

vi blagodaram mnogu na odgovorite, imajte prijaten den.
 
Последно уредено:
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
zdravo na site. sakav da kazam nesto, no i da prasam nekoi raboti.
Kako prvo povtorno pobediv na eden igrac koj shto imase tri keca "A A A", a jas imav tri devetki "9 9 9".
Toj vo racete imase samo eden kec: "A", a jas vo racete imav dve devetki; "9 9", i koga izlegoa 5-te karti, izlegoa dva keca : "A A" i edna devetka: "9", i taka go pobrdiv. Inaku eden igrac imase i straight i flush, i povtorno bese pobeden od igracot shto imase full haus, zatoa vnimavajte momci da ne se izlazete, jas oa ne go znaev. Inaku da pocnam so prasanjata.

Na slikata podolu gledate kako jas i eden drug igrac imame straight. Jas imam straight so pogolemi brojki "7 8", a drugiot igrac ima straight so pomali brojki "3 2" i pogolemiot del od cipovite gi zede toj. Zoshto toj gi zede pogolemiot del od cipovite, koga toj ima straight so pomali brojki?

Прегледај го приврзокот 218208


drugo prasanje.

na slikata dolu gledate kako se borime za cipovite. E sega, toj shto e so kecovi, dobi cipovi. drugiot igrac shto e so osumki "8 8" dobi cipovi, a jas so devetkite nedobiv nishto, ZOSHTO???

Прегледај го приврзокот 218210


USTE EDNO PRASANJE.

Na slikata dolu gledate kako, jas i eden drug igrac imame kopija so ista karta.
zoshto i toj dobiva cipoi koga jas imam kopija so druga pogolema brojka? Zosto vo drugi situacii koga dvajca imaat ista kopija, cipovite gi zema toj shto mu e pogolema drugata karta, no vo ovoj slucaj, ne e taka, zoshto?

Прегледај го приврзокот 218211

i ushte eno prasanje.

na slikata dolu gledate kako dvajca igraci imaat kopija so razlicni karti, i gi delat cipovite. Zosho gi delat cipovite, koga edniot ima pogolema kopija? a vo drugi situacii koga eden ima pogolema kopija od drug, cipoite gi zema toj shto ima pogolema kopija?
.
Прегледај го приврзокот 218212

vi blagodaram mnogu na odgovorite, imajte prijaten den.
Prekini da igras so vreme gledam deka vrska nemas od pravila na texas holdem.. ili prvo procitaj pravila pa posle igraj so pari

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Ova e stavrogrin trolot so drugiot profil , po 10ti pat pishuva gluposti ovde.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom