Покер

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Montes, 30 октомври 2007.

1. коментатор

коментатор Пингвин

Член од:
    25 февруари 2010
    Мислења:
    3.530
    Допаѓања:
    9.432
    Ваш предлог за покер страна за играње? Играв на Еверест покер одамна и сега сакам да пробам на друг сајт.

2. Borneo86

Borneo86

Член од:
    6 јануари 2018
    Мислења:
    7
    Допаѓања:
    9
    Јас играм на poker888 , мислам дека таа е најголема и најглобална.
    Ако планираш таму да се регистрираш, и ако тоа го направиш преку мене, би ти бил благодарен.. Ќе ми дадат некој бонус тикет за турнир.
    --- Споено дупло мислење, 3 јануари 2019 ---
    Јас играм еден месец, скоро секоја вечер ...повеќе играм од забава на турнири од 1.10$ до 4.40$, само еднаш имам играно на турнир 16.50$, и имам направено само 120$ вкупно до сега...ако направам 500/600 за еден одмор убаво, ако не ќе играм додека не ми се здосади.
    Во последно време немам многу живци и многу брзо ми завршуваат турнирите:D..а покерот е игра што бара многу многу трпение.
    Мислам дека тој што има челични живци да чека добра карта и истата да ја наплатува никогаш нема да биде во загуба.

Последно уредено: 3 јануари 2019
    На коментатор му/ѝ се допаѓа ова.
  3. CHL1

CHL1

Член од:
    19 декември 2017
    Мислења:
    67
    Допаѓања:
    86
    Hahaha морав да ја постирам ракава иако е мал пот али ипак епик :D
    Quads vs Str Flush

upload_2019-1-23_19-1-4.png

На Bafra му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Ровад

Ровад Анксиозен пациент и филозоф

Член од:
    28 август 2017
    Мислења:
    8
    Допаѓања:
    2
    Прво се извинувам за цитатот стар речиси една година.
    Ме интересира дали овој метод на неплаќање данок сеуште е опција пошто знам дека сакаа да донесат некој закон со кој УЈП ќе има директен увид во сите банкарски сметки,во тој закон нешто посебно се спомнуваа приходи од странство??
    Во минатото имам вадено пари од покер,не сум плаќал данок и сум немал никакви проблеми.Последнава година се вратив посериозно на играњето покер и засега ми оди ОК ама сериозно ме загрижува тој закон пошто не знам дали со неговото донесување УЈП сега има начин да не открие.Јас всушност не ни знам дали законот е донесен или не,знам само дека се зборуваше за него во медиумите пред некое време.
    Ме интересира твоето мислење за ова поради тоа што ми се чини дека си доста добро упатен во овие работи.
    Поздрав!

Сподели преку: