Покер

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.456
Ваш предлог за покер страна за играње? Играв на Еверест покер одамна и сега сакам да пробам на друг сајт.
 
Член од
6 јануари 2018
Мислења
7
Поени од реакции
11
Ваш предлог за покер страна за играње? Играв на Еверест покер одамна и сега сакам да пробам на друг сајт.
Јас играм на poker888 , мислам дека таа е најголема и најглобална.
Ако планираш таму да се регистрираш, и ако тоа го направиш преку мене, би ти бил благодарен.. Ќе ми дадат некој бонус тикет за турнир.[DOUBLEPOST=1546553045][/DOUBLEPOST]Јас играм еден месец, скоро секоја вечер ...повеќе играм од забава на турнири од 1.10$ до 4.40$, само еднаш имам играно на турнир 16.50$, и имам направено само 120$ вкупно до сега...ако направам 500/600 за еден одмор убаво, ако не ќе играм додека не ми се здосади.
Во последно време немам многу живци и многу брзо ми завршуваат турнирите:D..а покерот е игра што бара многу многу трпение.
Мислам дека тој што има челични живци да чека добра карта и истата да ја наплатува никогаш нема да биде во загуба.
 
Последно уредено:
Член од
19 декември 2017
Мислења
247
Поени од реакции
317
Hahaha морав да ја постирам ракава иако е мал пот али ипак епик :D
Quads vs Str Flush

upload_2019-1-23_19-1-4.png
 

Ровад

Анксиозен пациент и филозоф
Член од
28 август 2017
Мислења
15
Поени од реакции
44
Освои ти нешто на покерстарс, потоа ќе му ја мислиш за данокот. Јас ја користам методата наречена не давам ниту ебан денар на државата.
Прво се извинувам за цитатот стар речиси една година.
Ме интересира дали овој метод на неплаќање данок сеуште е опција пошто знам дека сакаа да донесат некој закон со кој УЈП ќе има директен увид во сите банкарски сметки,во тој закон нешто посебно се спомнуваа приходи од странство??
Во минатото имам вадено пари од покер,не сум плаќал данок и сум немал никакви проблеми.Последнава година се вратив посериозно на играњето покер и засега ми оди ОК ама сериозно ме загрижува тој закон пошто не знам дали со неговото донесување УЈП сега има начин да не открие.Јас всушност не ни знам дали законот е донесен или не,знам само дека се зборуваше за него во медиумите пред некое време.
Ме интересира твоето мислење за ова поради тоа што ми се чини дека си доста добро упатен во овие работи.
Поздрав!
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
99
Поени од реакции
7
momci ajde ke ve molam objasnetemija ovaa situascia koj treba da e vistinskiot pobednik,
jas sum toj dolu so zenskoto lice, jas mislam deka jas bi trebalo da bidam pobednikot zatoashto jas imam skala so boja. neli najgolemo e skala so boja. vi blagodaram na odgovorite.

fhghghghghf.PNG [DOUBLEPOST=1551334976][/DOUBLEPOST]
Јас играм на poker888 , мислам дека таа е најголема и најглобална.
Ако планираш таму да се регистрираш, и ако тоа го направиш преку мене, би ти бил благодарен.. Ќе ми дадат некој бонус тикет за турнир.[DOUBLEPOST=1546553045][/DOUBLEPOST]Јас играм еден месец, скоро секоја вечер ...повеќе играм од забава на турнири од 1.10$ до 4.40$, само еднаш имам играно на турнир 16.50$, и имам направено само 120$ вкупно до сега...ако направам 500/600 за еден одмор убаво, ако не ќе играм додека не ми се здосади.
Во последно време немам многу живци и многу брзо ми завршуваат турнирите:D..а покерот е игра што бара многу многу трпение.
Мислам дека тој што има челични живци да чека добра карта и истата да ја наплатува никогаш нема да биде во загуба.

ej zdravo posto si ti vo poker 888 mozes li da mi ja opises ovaa situacia shto mi se sluci mene, shto e prikazano pogore na slikata, koj bi trebalo vistinski da pobedi. ti blagodaram na odgovorot.
 
Последно уредено:
Член од
19 декември 2017
Мислења
247
Поени од реакции
317
momci ajde ke ve molam objasnetemija ovaa situascia koj treba da e vistinskiot pobednik,
jas sum toj dolu so zenskoto lice, jas mislam deka jas bi trebalo da bidam pobednikot zatoashto jas imam skala so boja. neli najgolemo e skala so boja. vi blagodaram na odgovorite.

Прегледај го приврзокот 205257[DOUBLEPOST=1551334976][/DOUBLEPOST]


ej zdravo posto si ti vo poker 888 mozes li da mi ja opises ovaa situacia shto mi se sluci mene, shto e prikazano pogore na slikata, koj bi trebalo vistinski da pobedi. ti blagodaram na odgovorot.
Тој што има А6 е победник зошто има Full House (Пар АА и Три пара ЈЈЈ) во покер но лимит Full House е појако од Flush. Исто така немаш скала со боја за да имаш скала со боја место А срце треба да е К срце или 8 Срце види под број 2 подолу

 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
99
Поени од реакции
7
Тој што има А6 е победник зошто има Full House (Пар АА и Три пара ЈЈЈ) во покер но лимит Full House е појако од Flush. Исто така немаш скала со боја за да имаш скала со боја место А срце треба да е К срце или 8 Срце види под број 2 подолу

na slikata jas sum toj so zenskoto lice najdolu. e sega zoshto nemam skala koga A, J, Q, K se brojat kako: 11, 12, 13, 14. znaci jas imam: 9, 10, A, J, Q jas kako shto znam toa e skala.
 
Член од
19 декември 2017
Мислења
247
Поени од реакции
317
na slikata jas sum toj so zenskoto lice najdolu. e sega zoshto nemam skala koga A, J, Q, K se brojat kako: 11, 12, 13, 14. znaci jas imam: 9, 10, A, J, Q jas kako shto znam toa e skala.
Немаш К значи мора К да имаш. Исто така ти требаат 5 карти за скала не 4, пример 8,9,10,Ј,Q или 9,10,J,Q,K
 
Последно уредено:

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.517
Поени од реакции
8.790
na slikata jas sum toj so zenskoto lice najdolu. e sega zoshto nemam skala koga A, J, Q, K se brojat kako: 11, 12, 13, 14. znaci jas imam: 9, 10, A, J, Q jas kako shto znam toa e skala.
Баки не ти е ова табланет
А,2,3,4,5,6,7,8,9,10,Ј,Q,K,A
овој е редоследот
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.511
na slikata jas sum toj so zenskoto lice najdolu. e sega zoshto nemam skala koga A, J, Q, K se brojat kako: 11, 12, 13, 14. znaci jas imam: 9, 10, A, J, Q jas kako shto znam toa e skala.
:pos::pos: Не ти е ова табланет, научи да играш прво. Ќе се броел асот како 11 :pos::pos:.
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
99
Поени од реакции
7
:pos::pos: Не ти е ова табланет, научи да играш прво. Ќе се броел асот како 11 :pos::pos:.
pa shto da pravam taka mi kazaa, no za igranje na poker me biva. Sekogash kogas ke igram, sumata odi samo nagore, nikogash ne sum vo minus, a plus toa za pokerot znam i nekoi raboti koishto ne gi znae sekoj.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.511
pa shto da pravam taka mi kazaa, no za igranje na poker me biva. Sekogash kogas ke igram, sumata odi samo nagore, nikogash ne sum vo minus, a plus toa za pokerot znam i nekoi raboti koishto ne gi znae sekoj.
Па да никој не знае дека асот се брои 11 само ти.
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.517
Поени од реакции
8.790
pa shto da pravam taka mi kazaa, no za igranje na poker me biva. Sekogash kogas ke igram, sumata odi samo nagore, nikogash ne sum vo minus, a plus toa za pokerot znam i nekoi raboti koishto ne gi znae sekoj.
Се глеат дек си талент
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
99
Поени од реакции
7
Па да никој не знае дека асот се брои 11 само ти.
pa dobro jas ne se rodiv so karti vo raka + pricina beshe shto jas ne se interesirav mnogu za kockanje, no pokerov neshto mi se dopadna mnogu.[DOUBLEPOST=1551444289][/DOUBLEPOST]
Се глеат дек си талент
za poker treba znaenje a ne talent posht mozesh da imash golemi karti i da odesh na golemo, moze nekoj drug da ima pogolemi karti i da se zafrknesh. zatoa treba znaenje za da mozesh da doznaesh dali nekoj drug ima pogolemi karti od tvoite pa da odish ne samo na golemo tuku i na sigurno.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
5.615
Поени од реакции
16.497
za poker treba znaenje a ne talent posht mozesh da imash golemi karti i da odesh na golemo, moze nekoj drug da ima pogolemi karti i da se zafrknesh. zatoa treba znaenje za da mozesh da doznaesh dali nekoj drug ima pogolemi karti od tvoite pa da odish ne samo na golemo tuku i na sigurno.
Da be, ti i koga igrash poker na internet mozhesh da gi vidish ochite na protivnicite.
The eyes chico, they never lie.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom