Покер

Член од
19 декември 2017
Мислења
247
Поени од реакции
316
Баш денес пробав да депозирам од тутунска картичка директно на покерот и ме одби, добив и порака на тел дека е пробувано да се уплати и дека е одбиена трансакцијата (пораката е од тутунска)
Имаш забрана за интернет плаќања на картицата (по дифолт оди ова) најверојатно, оди во Тутунска и кажиим дека сакаш да вршиш интернет плаќања да ти овозможат.
 
Член од
21 септември 2017
Мислења
14
Поени од реакции
0
Слушам муабети ...ама само муабети за poker grinders online по Скопје.
Ја не познавам никој па ме интересира дали има уопште некој?
 
Член од
19 декември 2017
Мислења
247
Поени од реакции
316
Слушам муабети ...ама само муабети за poker grinders online по Скопје.
Ја не познавам никој па ме интересира дали има уопште некој?
Јас играм покер редовно, и потврдувам дека може да се заработи ако си добар.

П.С. тоа не значи дека ќе станеш милионер или ќе завршиш на улица како што луѓето мислат. :)
 
Член од
21 септември 2017
Мислења
14
Поени од реакции
0
Јас играм покер редовно, и потврдувам дека може да се заработи ако си добар.

П.С. тоа не значи дека ќе станеш милионер или ќе завршиш на улица како што луѓето мислат. :)
Ок си е редовното играње, секако дека има голем број играчи од МКД некои со поголем успех некои не.
Но прашањето ми беши дали има реални грајндери у МКД?
""A Poker Grinder is simply a player who plays a low-risk game. Typically they achieve small but frequent wins. The term is also often to used to describe people who play poker to make a living; players who brave “the daily grind”. Grinding is the opposite of the “high risk, high reward” betting mentality.""
 
Член од
19 декември 2017
Мислења
247
Поени од реакции
316
Ок си е редовното играње, секако дека има голем број играчи од МКД некои со поголем успех некои не.
Но прашањето ми беши дали има реални грајндери у МКД?
""A Poker Grinder is simply a player who plays a low-risk game. Typically they achieve small but frequent wins. The term is also often to used to describe people who play poker to make a living; players who brave “the daily grind”. Grinding is the opposite of the “high risk, high reward” betting mentality.""
Дефиницијава е катастрофа. opposite of the “high risk, high reward” ЛОЛ.
Ја можам да седнам да играм 5 долари бај ин на 9 маси и да бидам хард коре гриндер али на крајот од денот ке направам 10 долари, или да седнам на 50 долари бај ин и да имам помал win rate на помалку маси али да го завршам денот со многу поголем профит. Покер grind ти со го бараш е слатката точка што секој треба да си ја најде индивидуално т.е. баланс меѓу покер способност, банкрол и менталитет.

5% win на 50 бај ин е 2.5$
10% win на 5 бај ин е 0.5$
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.456
Здраво

Има ли некој искуство со Coralpoker?

Одамна искористив почетен капитал од pokerstrategy.com и сега нудат повторно на оваа страна.
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.215
Поени од реакции
8.362
Здраво

Има ли некој искуство со Coralpoker?

Одамна искористив почетен капитал од pokerstrategy.com и сега нудат повторно на оваа страна.
гони ги у пичку матер
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.889
Поени од реакции
40.191
Здраво

Има ли некој искуство со Coralpoker?

Одамна искористив почетен капитал од pokerstrategy.com и сега нудат повторно на оваа страна.
Coralpoker ти е скин за Ipoker платформата која ја користат неколку кладилници и покер соби. Дали ќе играш на Корал, Бет365, Бетфер, Експект, Вилијам Хил, потполно ти е сеедно, се работи за истите турнири и истите маси.
 
Член од
21 септември 2017
Мислења
14
Поени од реакции
0
Ај да не чачкаме по дефиниции... :)
Сите седнуеме со толку и толку па добиваме и губиме секој нели според своите способности.
Него пак да се вратам на грајндерството т.е има ли дечки у МКД шо живеат од онлјан покер без друг/а прилив на пари или работа ???
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.889
Поени од реакции
40.191
Ај да не чачкаме по дефиниции... :)
Сите седнуеме со толку и толку па добиваме и губиме секој нели според своите способности.
Него пак да се вратам на грајндерството т.е има ли дечки у МКД шо живеат од онлјан покер без друг/а прилив на пари или работа ???
Не знам што си се фатил за грајндерството. Јас познавам лик кој живее исклучиво од турнири, фул тајм профешнал.
 
Член од
19 декември 2017
Мислења
247
Поени од реакции
316
Ај да не чачкаме по дефиниции... :)
Сите седнуеме со толку и толку па добиваме и губиме секој нели според своите способности.
Него пак да се вратам на грајндерството т.е има ли дечки у МКД шо живеат од онлјан покер без друг/а прилив на пари или работа ???
Има од 2016 до 2018 покер ми беше единствен приход, оваа година имам дополнителни активности и не играм како минатиот период али сепак наоѓам време зашо уште ја сакам играта и ми преставува предизвик.
Долу е графата од 40+ дена играни по просек од 2 часа по сесија, и каде не е вклучен rake back од 200$

upload_2018-12-19_15-53-18.png [DOUBLEPOST=1545231268][/DOUBLEPOST]
Не знам што си се фатил за грајндерството. Јас познавам лик кој живее исклучиво од турнири, фул тајм профешнал.
Луѓето мислат дека не е возможно, далеку од вистината се. :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.889
Поени од реакции
40.191
Луѓето мислат дека не е возможно, далеку од вистината се. :)
Живот од кеш он лајн игри, посебно од мали влогови, е нешто што не би му посакал никому. Многу тешка и мачна работа.
 
Член од
19 декември 2017
Мислења
247
Поени од реакции
316
Живот од кеш он лајн игри, посебно од мали влогови, е нешто што не би му посакал никому. Многу тешка и мачна работа.
Ако сакаш да стискаш дугмиња на монитор за живот и да не стануваш насабајле да одиш кај некој шеф што ќе те деградира и некреативни колеги, мораш малку да истрпиш.

П.С За покер треба малку поинаков карактер и персоналитет не е за секого.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.889
Поени од реакции
40.191
Ако сакаш да стискаш дугмиња на монитор за живот и да не стануваш насабајле да одиш кај некој шеф што ќе те деградира и некреативни колеги, мораш малку да истрпиш.

П.С За покер треба малку поинаков карактер и персоналитет не е за секого.
Знам, и така мачно како што реков, е подобра опција од линија во фабрика. Сакав да кажам да не се залетува некој дека на мали влогови ќе стане милионер преку ноќ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom