Покер

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Montes, 30 октомври 2007.

 1. Ставрогин

  Ставрогин

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  15.383
  Допаѓања:
  31.755
  Играње покер без пари е една од најдосадните активности што постојат. Целата убавина на покерот е во притисокот што го создава кога треба да донесеш некоја одлука за парите или жетоните (на турнир кој повторно се игра за пари) пред тебе.

  Каков притисок прави покер во кој ништо не се ризикува и зошто некој би го играл тоа?
   
  На Oleksandr му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Oleksandr

  Oleksandr

  Член од:
  10 март 2014
  Мислења:
  668
  Допаѓања:
  592
  Потполно се согласувам.А за да играм со пари што треба да уплатам и каде?
   
 3. Ставрогин

  Ставрогин

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  15.383
  Допаѓања:
  31.755
  Има еден куп покер соби на нет. Најдобра и најпозната е Покерстарс само што таму на турнирите со мали влогови има огромен број на играчи, а на турнирите со големи влогови играат многу добри играчи. Jас би ти советувал да поченш на ipoker платформата.
   
 4. Oleksandr

  Oleksandr

  Член од:
  10 март 2014
  Мислења:
  668
  Допаѓања:
  592
  Добро ќе направам таму акаунт, но каде и како да уплатам пари?
   
 5. New Age

  New Age Lean Back

  Член од:
  22 ноември 2010
  Мислења:
  153
  Допаѓања:
  165
  Klasicen den na Poker. Posle izigrani milion race vo tekot na edna godina edinstveno so mozam da kazam igrava e WOW i WTF vo edno! Ako moze da gi zamislis site emocii vo eden den e toa ti e Poker. Nemozam da go opisam.
  upload_2017-8-18_18-8-32.png
   
  На Ставрогин му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: