Покер

Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Јас не знам зашто веќе 2-3 години нема нигде у Скопје да се игра покер, освен нормално Гранд каде влезот е 50 еу, а ти требаат минимум 100 за да бидеш у игра, така да тоа е за јаки играчи.
порано знаев чат пат да играм во Ројал и Вип(навечер паѓаа јаки партии) али еве не сум чул да отвориле у меѓувреме, а онлајн не ми е филм, нема возбуда, брзо губам интерес и не е тоа тоа, неможеш да прочиташ играч ко што можеш у живо.
штета стварно како никој не се нафати да отвори, знаејќи дека има солидна покер заедница во МК, особено Скопје.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.918
Јас не знам зашто веќе 2-3 години нема нигде у Скопје да се игра покер, освен нормално Гранд каде влезот е 50 еу, а ти требаат минимум 100 за да бидеш у игра, така да тоа е за јаки играчи.
порано знаев чат пат да играм во Ројал и Вип(навечер паѓаа јаки партии) али еве не сум чул да отвориле у меѓувреме, а онлајн не ми е филм, нема возбуда, брзо губам интерес и не е тоа тоа, неможеш да прочиташ играч ко што можеш у живо.
штета стварно како никој не се нафати да отвори, знаејќи дека има солидна покер заедница во МК, особено Скопје.
Има и сега, али потесни се круговите...се игра скоро секоја вечер по станови, дел од играчите што беа низ Сенатор, Лисиче, Ројал, али пак влезовите ти се „високи“.
 

New Age

Lean Back
Член од
22 ноември 2010
Мислења
264
Поени од реакции
235

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
3 дена по ред конечно се стабилизирав пазам и по трпелив сум, секој ден си зацртав по 50$ да правам, почнав да играм турнири 1 против еден, влог 2 евра, ако изгубам одам на дупло влог,се додека не победам. Банка имам 500евра, што значи можам до 8 пати да губам, а тоа е невозможно пошто сум профи, во овие 3дена ми се има случено 3 по ред да изгубам максимум. А одиграв 200турнири. Ми тргна добро се надевам ќе продолжам вака .
 

New Age

Lean Back
Член од
22 ноември 2010
Мислења
264
Поени од реакции
235
3 дена по ред конечно се стабилизирав пазам и по трпелив сум, секој ден си зацртав по 50$ да правам, почнав да играм турнири 1 против еден, влог 2 евра, ако изгубам одам на дупло влог,се додека не победам. Банка имам 500евра, што значи можам до 8 пати да губам, а тоа е невозможно пошто сум профи, во овие 3дена ми се има случено 3 по ред да изгубам максимум. А одиграв 200турнири. Ми тргна добро се надевам ќе продолжам вака .
Super, samo jas da ti kazam duri i da imas od 55 do 60% sansa da pobedis vo heads up sto e super top skor i samo profesionalci uspevaat da imat takov edge, sansata da izgubis 8 po red ti e okolu 0.15 do 0.20% sto znaci vo 1000partii ednas a moze i dva pati da te fati. Ti kazuvam od iskustvo zasto ja posle 2500 partii imam 46% sansa prvo ili vtoro da zavrsma (in the money) na 6 max SNG, ednas mi se desi 15 partii po red da ne bidam in the money odnosno prvo ili vtoro da zavrsam pred toa mi bese 8 partii da ne zavrsam prvo ili vtoro i ja si vikav nema sansi pojse od toa, ama ete se desi interesno e sto istiot den gi povrativ me fati winning streak 5 partii po red da pobedam, taka da vo pokerot ima golema varijacija moze taman pred da pocnes da pobeduvas da go potrosis bankrollot. Spored mene najdobra strategija e da igras edno nivo dur ne stanes podobar i da odis na pogolemo, pa ke vidis ako ne odi ke se vratis nazat pa posle pak ke probas i taka.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ilz
Член од
2 октомври 2016
Мислења
2
Поени од реакции
1
ne ni probuvajte direktno preku karticka da deposirate pari zatoa sto ne e mozno i ne e legalno vo ovaa drzava najlesno e preku skrill ili netteler i procesot za verifikacija trae 1-2 dena i potoa mozes koga sakas da deposiras i da vadis pari i ni slucajno prijavuvanje u ujp zatoa sto ti se od sajtovi zabraneti od drzavata i ke te kaznat inaku ako ima nekoi underground poker klubovi skopje kumanovo ili okolinata moze da kazete nekoja informacija povekje
 
P

poker12345

Гостин
Сакам да се пробам малку на покер ама еве ве читам тука и не ми се јасни некои работи, ако може некој да ми објасни.
Прочитав дека pokerstars е најлоша за почетници па ќе ја избегнам таа, ќе одам на 888poker или iPoker или пак кажете некоја друга ако има.
Ако може да ми кажете што картички треба да имам за да ставам и вадам пари зашто прочитав тука имаше наназад некој пишано а и членот над мене исто пишал да не се ваде директно преку картичка, па ако не ви е тешко да ми кажете како оде процесот за skrill или netteler?
Знам дека се глупи прашањата ама немам ич искуство во тие работи па морам вака да прашам....
 

New Age

Lean Back
Член од
22 ноември 2010
Мислења
264
Поени од реакции
235
Сакам да се пробам малку на покер ама еве ве читам тука и не ми се јасни некои работи, ако може некој да ми објасни.
Прочитав дека pokerstars е најлоша за почетници па ќе ја избегнам таа, ќе одам на 888poker или iPoker или пак кажете некоја друга ако има.
Ако може да ми кажете што картички треба да имам за да ставам и вадам пари зашто прочитав тука имаше наназад некој пишано а и членот над мене исто пишал да не се ваде директно преку картичка, па ако не ви е тешко да ми кажете како оде процесот за skrill или netteler?
Знам дека се глупи прашањата ама немам ич искуство во тие работи па морам вака да прашам....
Здраво,
Се регистрираш на https://www.neteller.com/en и ставаш пари преку дебитна картичка од банка било која, потоа од нетеллер можеш на било која покер страна да ги префрлиш, потоа за вадење ќе си купуш картичка од нетелер која ти е поврзана со балансот на пари и ќе можеш да си вадиш од банкомат со провизија, ако купуваш на пос терминал нема никаква провизија.
Како за почетник ти го препорачувам ова видео. https://www.youtube.com/watch?v=ZS68tXxDh3M мислам дека ќе ти одговори на некои од прашањата.
Поздрав па пиши како ќе ти оди прогресот и каде ќе играш.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Колку е нуб малиов :D

Isildur aka Victor Blom one and only https://www.youtube.com/watch?v=uFq9sJMmbEg, takov stil na igra ima on hyper agresive sea nekoas ne pali ama ima talent deckoto milioni online ima napraveno. :)[/quote]

Ова е Исулдур, дечкото кој го победи Том Дур Дуан во хедс ап. Имаше милиони направено, ама последно што сум слушнал е дека има доста вратено назад.

Инаку, она беше идиотски потез со блефот. :)
 

New Age

Lean Back
Член од
22 ноември 2010
Мислења
264
Поени од реакции
235
Isildur aka Victor Blom one and only https://www.youtube.com/watch?v=uFq9sJMmbEg, takov stil na igra ima on hyper agresive sea nekoas ne pali ama ima talent deckoto milioni online ima napraveno. :)
Ова е Исулдур, дечкото кој го победи Том Дур Дуан во хедс ап. Имаше милиони направено, ама последно што сум слушнал е дека има доста вратено назад.

Инаку, она беше идиотски потез со блефот. :)[/quote]
Da on e i ima vrateno dosta vo edna sesija od 2-3 saati PLO koga go fatilo tezok tilt mislam deka 5mil ima dadeno, vo videoto pogore dobro e objasneto. Inaku kako sto vo Poker karakternite mani i emocionalnata nestabilnost mozat da bidat kazneti nikade na drugo mesto. Mislam deka e edinstvena "igra" kade vistinskiot karakter na eden covek moze da se vidi posle 5 izgubeni buy ins. :)
 
Член од
2 октомври 2016
Мислења
2
Поени од реакции
1
da ti objasnam podetalno pravis acc na neteler ili skrill za da go verificiras oni ti zimaat nekoja suma okolu 1-2 dolari odis vo banka vadiz izvod i u izvodot treba da vidis kolku dolari ti zemale od smetkata otvaras neteler i ja vpisuvas sumata i so toa ja verificiras kartickata i posle samo stavas pari i igras bez problem pokerstars ti e najtesko bidejki imas najgolem field na igraci i varijacijata e pogolema ne e isto da igras turnir so 5$ buy in protiv 500 kako na i poker na primer i protiv 5000 dusi kako sto e na stars a na sng turnirite so pomal field imas mnogu reg igraci koi non stop gi igraat tie i ke te zgazat zatoa pa drugite platformi imaat povekje recreational players kade e polesno 888 e podobar od ipoker(bet365,williamhill i drugi) bidejki ima pogolem izbor vo posledno vreme na ipoker se namaluva fondot na igraci.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Покер чипови да се купи од Скопје, може некаде да се најде? Или од на интернет од некоја страна, од ebay гледам скоро сите се од Америка и многу голема е поштарината за Македонија.
 

New Age

Lean Back
Член од
22 ноември 2010
Мислења
264
Поени од реакции
235
Jak run imav na freerolov sto bese pred 10 min. Barem me raspolozi :) ceski neka mi odat site bad beats na freerols ke se zbogatam. :D

upload_2016-11-19_19-37-55.png
 
Член од
10 декември 2015
Мислења
4
Поени од реакции
2
имам два акаунти на покер старс дали дали то представува некаков проблем бидејки слусам дека мози само еден акаунт да се има
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
имам два акаунти на покер старс дали дали то представува некаков проблем бидејки слусам дека мози само еден акаунт да се има
Не бе, не е проблем, отвори уште три-четири.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom