Покер турнир

А

Ајсшутер

Гостин
Значи како што кажав во предходната тема ќе организирам турнир на кој ќе можат да играат сите ерепублик играчи, секако ако имаат доволно злато за тоа бидејки се игра на злато што се добива на играта.

Што треба да инсталирате ?
- Го спуштате овој покер клиент, откако ќе го спуштите отпакувајте го и стартувајте потоа изберете Internet Game и врз листата на соби за играње покер ќе кликнете Shot open games и таму ќе го најдете собата која ќе гласи MartinD's game кликате на неа и ја внесувате лозинката која ќе ја добиете по приватна порака.

Како да се пријавам за турнирот ?

- За првиот турнир треба да донирате 3 злато на организацијата Narodna Banka na Makedonija клик тука за да ги пратиш парите.
- Потоа пишете порака на организацијата погоре дека се пријавувате за турнирот и ќе ви биде пратена лозинка.
- Најкасно пријавата можете да ја направите пола час пред почетокот на турнирот, доколку не дојдете на турнирот златото не се враќа.

Кога се игра ?

- Натпреварот се игра утре (Сабота) со почеток од 15:00 часот.


Првото место на турнирот зема 85 % од наградниот фонд а останатите 15 % одат во Народната банка на Македонија значи организаторот ништо не зима, ако има прашања повелете.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
И што сега секој кој што ќе стигни си прави покер турнири, дај барем еден нека е. :toe:
 
А

Ајсшутер

Гостин
И што сега секој кој што ќе стигни си прави покер турнири, дај барем еден нека е. :toe:
Епа немора да се пријавиш јас кажав дека ќе правам и овој е без заработка тие 15 проценти одат на друго место не правам профит туку помагам само, тие ќе се искористат за болници, систем за одбрана и останати работи кога ќе добиеме држава.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Јас се пријавувам.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Учевствувам и јас Пратен е голдот ! дај нека ми дае пасс!
 
А

Ајсшутер

Гостин
Пратена лозинката до сите учесници ако има уште кои што сакаат имаат уште 16 минути за пријавување.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom