Позитивни страни на двете опции

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Очигледно е дека тука постојат членови и симпатизери на партии и тоа е сосема во ред, па ме интересира дали некои од едната можат да кажат нешто позитивно за другата опција и обратно.

Т.е. дали некој член или симпатизер на вмро дпмне може да најде нешто позитивно во политиката на сдсм макар и само една работа и дали некој член или симпатизер на сдсм може истото да го направи за вмро дпмне.
Неопределените може да кажуваат и за двете, ама сепак повеќе мене лично ме интересира првата опција.

Може ли од 10 работи, да се најде барем една добра, значи за негативните работи на други теми, или темава е осудена на пропаст.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Dobra strana na Dpmne e taa sto go pribira sljamot od SDSM koj od posleden vo Grad stanuva avtomatski prv vo selo.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Очигледно е дека тука постојат членови и симпатизери на партии и тоа е сосема во ред, па ме интересира дали некои од едната можат да кажат нешто позитивно за другата опција и обратно.

Т.е. дали некој член или симпатизер на вмро дпмне може да најде нешто позитивно во политиката на сдсм макар и само една работа и дали некој член или симпатизер на сдсм може истото да го направи за вмро дпмне.
Неопределените може да кажуваат и за двете, ама сепак повеќе мене лично ме интересира првата опција.

Може ли од 10 работи, да се најде барем една добра, значи за негативните работи на други теми, или темава е осудена на пропаст.
iskreno ja podruvam temava so cel da se relaksiraat odnosite, iako na prv pogled mi ide knedla da goltnam )))))

bez mnogu likuvanje go vrakjam filmot i probuvam da najdam nesto dobro od sdm kujnata...zasega posle golem napor mislam deka kampanjata ``i sonceto e zvezda`` zasluzuva respakt.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.635
Поени од реакции
5.316
Добра страна на СДСМ е таа што за брзо време ќе биде збришана од Политичкава сцена...
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
11
Dobra strana na Dpmne e taa sto go pribira sljamot od SDSM koj od posleden vo Grad stanuva avtomatski prv vo selo.
Па незнам баш дали го прибрале „шљамот“, одкога почна тој процес на преливање на членството на СДС во Вмро рејтингот на Вмро скокна дупло а СДС е на дното од своето постоење е па сега ти сам процени каде е шљамот, преминал во ВМРО или остана во СДС.:toe:
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
јас мислам дека веќе сум кажал, најпозитивни работи на вмро дпмне концептот бруто плата (не навлегувам сега во реализацијата бидејќи имаа проблеми на почетокот), подобрувањето на собирањето даноци.

за сдсм, добивањето на кандидатскиот статус за ЕУ, иако тоа не е само нивна заслуга, започнува уште од циле и љубчо, сепак мислам дека за добриот финиш е многу заслужна шеќеринска.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Највеќе кај ВМРО ми се свиѓа тоа што за секоја работа што сакаат да ја направат прво гледаат дали тоа му се допаѓа на народот.

Едноставен пример

Македонците не сакакаа да си го сменат името заради некоја организација од времен карактер, - Владата не го направи тоа.

Значи, Груевски е популист во права смисла на зборот - го слуша народот.

Се додека оваа Влада го слуша народот, ке има висок рејтинг и шанса да ги реализира своите проекти, кои генерално гледано се доста успешни.
Совет:

Да останат блиски и отворени со граѓаните, и да не ја прават истата грешка како СДСБЈРМ, да се замислуваат дека се богови.

Dobra strana na Dpmne e taa sto go pribira sljamot od SDSM koj od posleden vo Grad stanuva avtomatski prv vo selo.

Друже, јас гледам дека шлајмот Тито Петковски што го исплукавте, сега го лижете.

Значи, кај вас правилото - кај што плукам не лижам, не важи.


За жал, за СДСБЈРМ немам ништо позитивно да кажам, не викам дека таму нема луѓе што вредат, но тие се избуткани на дното од страна на диносаурусите и метузалемите, криминалците , кои 18 години го водат СДСБЈРМ.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Толку сте глупи, прости, и недоделкани па и на оваа тема не знаете да одговорите исправно?
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Највеќе кај ВМРО ми се свиѓа тоа што за секоја работа што сакаат да ја направат прво гледаат дали тоа му се допаѓа на народот.

.
Priznavanje na Kosovo, zakon za branitelite a vo vrska so imeto treba vo stab da stavite slika na karamanlis zosto gruevski otide so prifakanje republika makedonija-skopje a grcite ne prifatija taka da blagodarenie na grcija ne smenavme ime.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom