Позитивни и негативни особини на македонците

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Задачата е да се набројат неколку позитивни и неколку негативни особини на македонците.

Мене за позитивни ми текнаа:
- дружељубиви
- почитуваат семејни вредности.
За негативни:
- ниска еколошка свест
- слаби работни навики.

Потребни ми се уште една-две позитивни и негативни ама не ми текнува ништо друго, дајте некоја идеја ако имате :)
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
негативни
-Клето
-проклето
-завист
-алчно
-покварено
-љубоморно
-себично
-и ако продолжам ке ми требаат пет страни минимум
позитивни
-fatal error(уште многу треба да се доразвиеме како нација за да можам да ставам позитивни особини)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.806
Задачата е да се набројат неколку позитивни и неколку негативни особини на македонците.

Мене за позитивни ми текнаа:
- дружељубиви
- почитуваат семејни вредности.
За негативни:
- ниска еколошка свест
- слаби работни навики.

Потребни ми се уште една-две позитивни и негативни ама не ми текнува ништо друго, дајте некоја идеја ако имате :)
Позитивно и негативно:
Мирољубиви
Плашливи

Замисли некој друг народ низ деценииве да го преживуваше ова што ни го прават Албанците нам.
Замисли некој друг народ низ деценииве да го преживуваше ова што ни го прават политичарите нам.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
-Клето
-проклето
Хаххах брат :pos:
Фала, завидливи и себични ќе ги искористам, фалат и позитивни за да има баланс, ајде, не е све така црно :oeoeoe:

Мирољубиви
Мирољубиви да, супер, фала. Немаше да ми текне ама кога ќе размислиш стварно сме мирољубив народ. Го ставам под позитивни :)
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.111
Поени од реакции
8.899
Задачата е да се набројат неколку позитивни и неколку негативни особини на македонците.

Мене за позитивни ми текнаа:
- дружељубиви
- почитуваат семејни вредности.
За негативни:
- ниска еколошка свест
- слаби работни навики.

Потребни ми се уште една-две позитивни и негативни ама не ми текнува ништо друго, дајте некоја идеја ако имате :)
teska zadaca, neproporcionalen soodnos na pozitivni i negativni hhh

pozitivni:
- veseli
- relativno druzeljubivi :D
- izdrzlivi (skoro na sve i svasta) :D
- snaodlivi (za improvizacii, od sekojdneven trening hhh)

negativni:
- plaslivi / neodlucni
- sebicni
- neprakticni/neracionalni (da ne upotrebam poteski zborovi)
- nerealni
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Негативни: поголемиот дел се наивни како француска собарица, мислат дека се најпаметни, извор се на лицемерие, озборувачка нација, те бараат само кога им треба нешто односно кога имаат корист, сакаат да се к****т и да прават големи прослави и свадби па и по цена да подигнат кредит, поголем дел од нив мислат дека знаат што е подобро за тебе, свој леб јаде туѓо гајле бере и многу други само моментално на овие се сетив.


Позитивни: Не ми текнува ништо, а и да постои нешто позитивно сепак негативните работи преовладуваат.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.111
Поени од реакции
8.899
Негативни: поголемиот дел се наивни како француска собарица, мислат дека се најпаметни, извор се на лицемерие, озборувачка нација, те бараат само кога им треба нешто односно кога имаат корист, сакаат да се к****т и да прават големи прослави и свадби па и по цена да подигнат кредит, поголем дел од нив мислат дека знаат што е подобро за тебе, свој леб јаде туѓо гајле бере и многу други само моментално на овие се сетив.


Позитивни: Не ми текнува ништо, а и да постои нешто позитивно сепак негативните работи преовладуваат.
dobra sporedba hhh :aplauz:
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.423
Поени од реакции
3.127
Негативни-Наивни да не кажам глупи...Му веруваат на секое копиле што доаѓа од страна да му каже демек како се води држава место да го ишамараат у сред резиденција и на клоци за гуд бај пред камери кои тегнат in live...

Позитивни-Високо ниво на толеранција и тоа хај левел...Идат на трпение-спасение директно...
 
Последно уредено:
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Позитивни:
- Имаат позитивен коефициент на интелигенција
- Голем број беа позитивни на ковид

Негативни:
- Неинтелигентни
- Глупи
- Недостаток на умствени способности
- Недостаток да размислуваат со сопствена глава
- дополнете со друг синоним за главната карактеристика на просечното македонче
 
Последно уредено:
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.231
Поени од реакции
5.183
Негативни-Наивни да не кажам глупи...Му веруваат на секое копиле што доаѓа од страна да му каже демек како се води држава место да го ишамараат у сред резиденција и на клоци за гуд бај пред камери кои тегнат in live...

Позитивни-Високо ниво на толеранција и тоа хај левел...
За ова стварно ни нема рамен, нормален народ досега при вакви околности 6 војни би кренал.

Јас во негативниот дел би додал тоа што 1/3 од Македонците се исклучени од реалност и веруваат во фантазии наречени ,,мултикултуризам", ,,соживот" и ,,amA dObriTe AlBaNcI"
 
Член од
2 март 2016
Мислења
481
Поени од реакции
468
80% од македонците се добри и чесни луѓе, и заради нив верувам кога тогаш дека ќе успееме како држава да се движиме напред.
НО, останатите 20% од македонците се лоши луѓе, катил луѓе, чурук луѓе, преваранти, заради нив не можеме да успееме како сидро не влечат надолу. :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Позитивно е што сме многу добри у кревет, негативно е што ние сме ебаните. Буквално, од секого.
Позитивно е што сме свесни дека не ебат, негативно е што ништо не превземаме.
И така.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom