Пожар во Тетовскиот Ковид центар, 15+ мртви

Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
Ееее пуно пуно, за да браните убијци исламисти, пола Скопје го измалтретиравте. Живи луѓе изгореа, вие уште во подрум...
Јас од албанците одамна сум се откажал, очекував нешто од вас ама пак кога ми телнува дека имате премиер со интелигенција на просечен шпон, кој лаже како циган, и е корумпиран како македонец.
 
Последно уредено:

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.584
Поени од реакции
35.003
и е корумпиран како македонец.
Рече магарето види колкави ти се ушите:pos:
Албанците се алфа и омега кога станува збор за корупција бе друже. Излези веќе од тој подрумот, прошетај малку, види лево десно. Живи луѓе ви горат среде Тетово од кабел, се отрувте од смрдеа и депонии, канализација немате соодветна, на родилки од Дебар ваш шпонец им вади здрави органи.
Ама сето тоа не е важно. Важно ќе урлате за ослободување на убијци.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
Рече магарето види колкави ти се ушите:pos:
Албанците се алфа и омега кога станува збор за корупција бе друже. Излези веќе од тој подрумот, прошетај малку, види лево десно. Живи луѓе ви горат среде Тетово од кабел, се отрувте од смрдеа и депонии, канализација немате соодветна, на родилки од Дебар ваш шпонец им вади здрави органи.
Ама сето тоа не е важно. Важно ќе урлате за ослободување на убијци.
Викаш да беа македонци жртвите вие ќе протестиравте? И зошто мислиш дека албанците имаат повеќе одговорност да протестираат заради ова?
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.584
Поени од реакции
35.003
Викаш да беа македонци жртвите вие ќе протестиравте? И зошто мислиш дека албанците имаат повеќе одговорност да протестираат заради ова?
Тоа ова, се живи изгорени луѓе, со име со презиме.(иако никогаш не се објавија)
Се отепавте од протестирање за да барате ослободување на убијци, зошто да не протестирате за изгорени живи невини луѓе? Зошто не излеговте да протестирате за Дурмо Турс? Дека е шпон газдата? Дека е еден од финансиерите на вечното ДУИ?
Протестираа албатросите заради поставување на камен темелник во Бутел на крст кај кружниот тек?

Ако ви свирне оџата, сите сте на готовс, ама само ако се однесува против македонците, во спротивно сте во подрум.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.866
Поени од реакции
23.682
Јас од албанците одамна сум се откажал, очекував нешто од вас ама пак кога ми телнува дека имате премиер со интелигенција на просечен шпон, кој лаже како циган, и е корумпиран како македонец.
Колку и да го боли некого ова, скроз си во право. И немам проблем со вториот дел од реченицата. Ама зошто бе Африм сам се лажеш дека си се откажал од албанците? Ама дај сериозно, не постои тема на која не ги бранеше, Македонците не ви дале да се образоваат а и во Швајцарија не се образоваат, тоа убиство било намештаљка, она другото било српски служби, на секоја гомнарија ама Алмир, 300 шиптaруци ќе се случат, ти пак ама Алмир, во Саудијска Арабија кај што шеријатско право технички сеуште владее не било исто како во Камењане. Зошто живееш во denial? Кога ќе прифатиш дека после се ти се чувствуваш како дел од таа матрица? Дека ќе ги браниш секогаш, во сите услови, колку год и гомнарии да направат ти или Македонците и Србите ќе ги кривиш, или пак ќе викаш ама Алмир, а во меѓувреме ќе бидат избодени уште 1000 Трајковци, Петковци. Зошто сеуште живееш во оваа когнитивна дисонанца?

Офтопик.
Каков само antiwoke пост, полн со стереотипи и политичка некоректност како јас да сум го пишувал. Па и аватар си ставил со орка бе. Абе не можам да те мразам. Еве и да сакам, не можам. Уште од мал знаев, а и сите ти викаат дека со сила не можеш да засакаш некого. Еве сега на овие години дозанав дека на сила не можеш и да замразиш некого. Во моите мечти јас и ти сме во овој големиот булдожер, кој ќе го крстиме (или полумесечиниме) со големи букви Енвер Хоџаи рамниме со земја све што е џамија, а не е од културно-историско значење додека во позадина Миро Семберац ја пее Све џамије у облаке лете


а после таа идат Жаре и Гоци со Да зна була каква је сланина, никад не би љубила турчина.


Финалето е во Мека каде што се ќе биде пепел и каде што ќе направиме огромно казино, со блек џек, курви, кокаин и виски. И сланина. Масовни, масовни количини на бургери со сланина припремени од Рене Реџепи.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.571
Поени од реакции
20.842
Тоа ова, се живи изгорени луѓе, со име со презиме.(иако никогаш не се објавија)
Се отепавте од протестирање за да барате ослободување на убијци, зошто да не протестирате за изгорени живи невини луѓе? Зошто не излеговте да протестирате за Дурмо Турс? Дека е шпон газдата? Дека е еден од финансиерите на вечното ДУИ?
Протестираа албатросите заради поставување на камен темелник во Бутел на крст кај кружниот тек?

Ако ви свирне оџата, сите сте на готовс, ама само ако се однесува против македонците, во спротивно сте во подрум.
Арсим Зеколи на твитер ги објави сите 14 починати со име и презиме.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
Викаш да беа македонци жртвите вие ќе протестиравте? И зошто мислиш дека албанците имаат повеќе одговорност да протестираат заради ова?
Ние протестираме на начинот на којшто можеме, имај тука во предвид дека Албанците беа бесните кучиња кои играа една од клучните улоги во наметнување на пасивизација на Македонците. Па така и да беа Македонци ние ќе протестиравме онлине, како што протестираме и за Албанците, јас на никој не му ја посакувам судбината што ја имаа тие луѓе. Прашањето е како Албанците ќе се понашаа доколку запалените беа Македонци, а уште повеќе ако одговорниот беше Албанец? Што вика Сусаро, на крајот на форумов ќе беше муабетот „ама Алмир“.

Цела оваа ситуација околу пожарот, ја обликува сликата на клиентелизмот, како карактеристика на Албанците и нивното слепо следење на криминално-терористичкиот клан што е на власт, па макар и да ги води во бездна. И во Сопот, и со Монструм и со Диво Насеље, па ако сакаш и со Алмир, вие не браните национални интереси, вие игравте шота на зурлите и тапаните на вашите племенски и религиозни лидери, кои свиреа за ситни дневнополитички поени.

Во Косово се антагонизиравте со Србите, не со тоа што стекнавте независност, туку со неброените случаи како нашиот „Монструм“. И тоа без воопшто да размислите дека „слободата“ не ја изборивте самите, туку ви ја подарија Американците и што ќе се случи ако (не е ако туку е кога) Американците ќе се повлечат.

Истото го правите и кај нас. Го повторувате она што сте го правеле како качаци, потерџии, балисти и сс. Колективно, без тронка самокритика, без никакво чувство за солидарност. Учествувате во уништувањето на Македонската држава уште од нејзиното основање.
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
Ние протестираме на начинот на којшто можеме, имај тука во предвид дека Албанците беа бесните кучиња кои играа една од клучните улоги во наметнување на пасивизација на Македонците. Па така и да беа Македонци ние ќе протестиравме онлине, како што протестираме и за Албанците, јас на никој не му ја посакувам судбината што ја имаа тие луѓе. Прашањето е како Албанците ќе се понашаа доколку запалените беа Македонци, а уште повеќе ако одговорниот беше Албанец? Што вика Сусаро, на крајот на форумов ќе беше муабетот „ама Алмир“.

Цела оваа ситуација околу пожарот, ја обликува сликата на клиентелизмот, како карактеристика на Албанците и нивното слепо следење на криминално-терористичкиот клан што е на власт, па макар и да ги води во бездна. И во Сопот, и со Монструм и со Диво Насеље, па ако сакаш и со Алмир, вие не браните национални интереси, вие игравте шота на зурлите и тапаните на вашите племенски и религиозни лидери, кои свиреа за ситни дневнополитички поени.

Во Косово се антагонизиравте со Србите, не со тоа што стекнавте независност, туку со неброените случаи како нашиот „Монструм“. И тоа без воопшто да размислите дека „слободата“ не ја изборивте самите, туку ви ја подарија Американците и што ќе се случи ако (не е ако туку е кога) Американците ќе се повлечат.

Истото го правите и кај нас. Го повторувате она што сте го правеле како качаци, потерџии, балисти и сс. Колективно, без тронка самокритика, без никакво чувство за солидарност. Учествувате во уништувањето на Македонската држава уште од нејзиното основање.
Онлине бе протестирале македонците, онлине, зоране чувај се, доаѓаат онлине протестирачите.
Клиентализмот и непотизмот, следењето на криминалци, и не само следење туку буквално (онлине )обожавање заради државна плата се ваша одлика, паразити, цицачи на државни ресурси, корупција во секоја сфера. Албанците само се вклопија во тоа опкружување, и не, не е ова оправдување, ни албанците не се за држава, камоли да водат.
Сум кажал повеќе пати, вие како народ или сте волку коруптивни по природа, или намерно сакате да ја саботирате државава, јас искрено мислам и двете.
99 косоварите се избореа повеќе отколку вие во целата ваша историја.
Изгубија животи повеќе што вие сте изгубиле во целата ваша историја, и природните катастрофи ако сакаш рачунај ги.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.721
Поени од реакции
36.393
Романија, на дното во ЕУ заедно со Бугарија (постојано го бркаат последното место во унијата) еве што се случува таму

Денес во Констанца, Романија имаше пожар во Ковид болница. Поради настанатиот пожар животот го загубија најмалку 7 пациенти.

ОДМА ФРЧАТ ОСТАВКИ, ИСТИОТ ДЕН (ДЕНЕС), ПО САМО НЕКОЛКУ ЧАСА !!!!

Премиерот Флорин Циту веќе ГИ РАЗРЕШИЛ
- директорот на болницата (не го именувал, но бара негова оставка)
- првиот човек на Националната агенција за управување со квалитетот во здравството -РАЗРЕШЕН

Премиерот Циту, очекува многу повеќе оставки во министерството за Здравство на Романија, Чесе Атила нема да биде попуслив према останати одговорни вработени во министерството.А кај нас!?
14 пациенти ЖИВИ ИЗГОРЕА, Филипче е во екот на предизборната кампања.
Прегледај го приврзокот 308815
Сите останати ОДГОВОРНИ се на работа, НИКОЈ не ОДГОВАРА.

Е до толку сме ДУПКА! Бангладеш не ни е рамен.
venko-filipce.jpg

...нас не потекоа со задолжително носење заштитни маски на отворено, па дури и казни фрчеа за неносење на отворено, а види ги како сардини едни до други со устите отворени, изгледа на коронавирусот доби забрана на движење на вакви места!
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
Онлине бе протестирале македонците, онлине, зоране чувај се, доаѓаат онлине протестирачите.
Клиентализмот и непотизмот, следењето на криминалци, и не само следење туку буквално (онлине )обожавање заради државна плата се ваша одлика, паразити, цицачи на државни ресурси, корупција во секоја сфера. Албанците само се вклопија во тоа опкружување, и не, не е ова оправдување, ни албанците не се за држава, камоли да водат.
Сум кажал повеќе пати, вие како народ или сте волку коруптивни по природа, или намерно сакате да ја саботирате државава, јас искрено мислам и двете.
99 косоварите се избореа повеќе отколку вие во целата ваша историја.
Изгубија животи повеќе што вие сте изгубиле во целата ваша историја, и природните катастрофи ако сакаш рачунај ги.
Јас тоа што го кажав за нас во сегашноста, не го мислев позитивно. Тоа што ние патиме е друг муабет, не е ниту ради корупцијата, ниту ради поразите. Али без да навлагаме нашето се виде, ние како така ќе се вклопиме со окружувањето, барем на тоа сме навикнати. Вашето тек следува.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.502
Поени од реакции
5.279
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
Еве Филипче доби награда 13 Ноември. Незнам само дали е за пожаров или за ужасно големата смртна стапка од ковидов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom