Пожар во Тетовскиот Ковид центар, 15+ мртви

Член од
7 септември 2016
Мислења
11.157
Поени од реакции
18.050
Тоа е кога цврста рака ќе дојде на власт, чисто да видите колку смешни беа изговорите на ДПНЕ дека не можеле да направат нешто дека ДУИ не им давале и дека учкарите ќе се бунеле. Не можеле ова, имало процедура, не можеле она, ги блокирале, не можеле така, не било уставно, не можеле тој, не било демократски. Очигледно во тие 11 години се што можеа е да си ги менуваат жените меѓу себе и да се прислушкуваат.

Заев да имаше 63 пратеника ќе отидеше во Тетово и ќе рашамараше некој од роднините на починатите, да не се бунат многу да не се наљути.
...види сега, лесно е да се натрта задникот и да се добие секаков удар во анус во име на некоја добитна комбинација, а тоа што пишуваш, само што пишуваш и ја кажуваш помислата „ќе рашамараше некој од роднините на починатите, да не се бунат многу да не се наљути“ и атеист да си треба да се помислиш малку!
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
647
Поени од реакции
2.473
...види сега, лесно е да се натрта задникот и да се добие секаков удар во анус во име на некоја добитна комбинација, а тоа што пишуваш, само што пишуваш и ја кажуваш помислата „ќе рашамараше некој од роднините на починатите, да не се бунат многу да не се наљути“ и атеист да си треба да се помислиш малку!
??? Што воопшто значи болдираниот дел од коментарот?

Второ црпнатиот малтретира сцедоци и денеска буквално на телевизија им се смее во фаца на починатите додека подржувачите му аплаудираат во позадина а позади него има влада склопена со 30 коалиции која одвај има 62 пратеника. Што сакаш да ми кажеш дека овој да имаше популарна подршка да добие 63 пратеника сам немаше да биде комплетен монструм?

И дали партијата која претходно имаше 63 пратеника не даваше 11 години изговори за секое позначајно прашање на Македонците дека не можеле да направат нешто поради процедура/бојкот/итн... ?

Целиот коментар ми беше чисто да укажам што може да се направи и со никаква подршка ако навистина сакаш ( ти наредиле) нешто да истуркаш. Додека 11 години не лажеа дека не можело ништо да се направи и дека се е многу комплицирано.
 
Последно уредено:

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
3.570
Поени од реакции
4.160
??? Што воопшто значи болдираниот дел од коментарот?

Второ црпнатиот малтретира сцедоци и денеска буквално на телевизија им се смее во фаца на починатите додека подржувачите му аплаудираат во позадина а позади него има влада склопена со 30 коалиции која одвај има 62 пратеника. Што сакаш да ми кажеш дека овој да имаше популарна подршка да добие 63 пратеника сам немаше да биде комплетен монструм?

И дали партијата која претходно имаше 63 пратеника не даваше 11 години изговори за секое позначајно прашање на Македонците дека не можеле да направат нешто поради процедура/бојкот/итн... ?

Целиот коментар ми беше чисто да укажам што може да се направи и со никаква подршка ако навистина сакаш ( ти наредиле) нешто да истуркаш. Додека 11 години не лажеа дека не можело ништо да се направи и дека се е многу комплицирано.
Со таа разлика што црпнатиов не малтретира сведоци туку ДУИ малтретира. Да би било како што ти сакаш да прикажеш Дуи ќе ти организира бунт, така да за некаково шамарање од страна на заев не станува тука збор. Не ми е целта да го бранам Грујо иако така ќе го сватиш (товоја работа) ама не е ни ти како што ги преставуваш работиве.
Видовме и на видеото кога го апсеа човекот, никој не мрда, сите се прават на удрени, ама ако некој од политичариве ги збуцаше шипциве дека кауриве го малтретираат албанскиот народ, друга реакција ќе иамеше.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.273
Поени од реакции
14.812
Овој Неџат е најгнасното човече во државава, шлајм и говно се мали зборови што можат да го опишат.

Се надевам само, дека он и таквите како него за брзо време у ладно чело ќе ги бацуваат по дома, сто мајки да им изнаебам.
 

Igorcemk

Cogito ergo sum
Член од
17 јануари 2008
Мислења
12.176
Поени од реакции
16.309
Овој ако воопшто знае што е фашизам, јас курот ќе си го пресечам на плоштад...
Ja mislam deka tie sto najcesto go koristat zborot fasizam, ovde na forum ama i nadvor kako primerov, blaga veza nemaat sto e fasizam.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
7.412
Поени од реакции
3.238
Дали ги имаат имињата објавено некаде?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom