Пожар во Тетовскиот Ковид центар, 15+ мртви

Член од
16 април 2014
Мислења
5.914
Поени од реакции
8.114
Што има врска како Кочо ги направил парите?!?! Е затоа сте биле и засекогаш ќе бидете жигосани како Мурто што заедно со Курто излеговте гробари на државава!

А јас нема ни што да судам ни што да оправдувам... се е на виделина.
Абе оти не пишуваше пред 2 недели на пример дека Кочо во време на вмро правел пари? Оти баш сеа после дешавкава ти текнува на такви моменти од пред 10 години, м?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
7.204
Поени од реакции
12.087
Бисера позитивна на ковид отиде да гласа во Собрание бидејќи немаа кворум СДС-ДУИ, денес истата го брани Венко и соли памет колку е народот уназаден зошто се заразувал од ковид... Тука фали едно кловн емоџи.
Навистина на крај ќе искочи луѓето што изгореа живи сами си се виновни. :pov:


Последици од корона - горење жив. Ако се вакцинираш вајда огноотпорен стануваш.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
3.801
Поени од реакции
4.631
Абе оти не пишуваше пред 2 недели на пример дека Кочо во време на вмро правел пари? Оти баш сеа после дешавкава ти текнува на такви моменти од пред 10 години, м?
Abe sega naednas mu tekna za mnogu raboti vo minatoto, sekogas koga sdss epten ke ja poseri im teknuva na mnogumina tuka kako bilo vo vremeto na grujo, ke gi nema tuka na ovie temi so meseci bez nieden post i naednas ke im tekne da se vratat so kilometarski postovi za toa kako bilo do pred nekoja godina, cisto onaka da ne potsetat, slucajno da ne sme zaboravile.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.918
Поени од реакции
17.969
Охрид во едно далечно време кога Господ одеше по земјата имаше линии до Дубровник, Сплит, Загреб, Белград, Љубљана,Подгорица, Задар, Женева итн минимум по два пати неделно. За еден час си Белград, потоа светот ти е на дланка.
Ама тОа нЕ беШе дРжАвА. Немале права Македонците, така кажуваат некои. Еве не, 30 години подоцна,наводно со некој права, ама никако да сфатиме дека со правата доаѓаат и обврски. Знаеш што е сменето на Охридскиот аеродром откако е изграден? Една работа, на времето имал фри шоп, сега нема. Клупите за чекање се постари од мене.

Пошо правиме споредби со Шведска, САС, шведскиот национален авиопревозник бил основан 1946. Охридскиот аеродром првиот лет го имал во 1953. Дали сега можеме да кажеме дека во било што заостануваме зад Швеѓаните 7 години? Светлосни години сме поназад.
Сериозно или не, велат најмногу го изградиле за да можат државниците да си идат со авион или да ги пречекале тогашните гости.Инаку најблизок аеродром било во Битола.
Инаку фришопот работиТ ко во 90-ти принцип.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
12.730
Поени од реакции
13.218
Охрид во едно далечно време кога Господ одеше по земјата имаше линии до Дубровник, Сплит, Загреб, Белград, Љубљана,Подгорица, Задар, Женева итн минимум по два пати неделно. За еден час си Белград, потоа светот ти е на дланка.
Ама тОа нЕ беШе дРжАвА. Немале права Македонците, така кажуваат некои. Еве не, 30 години подоцна,наводно со некој права, ама никако да сфатиме дека со правата доаѓаат и обврски. Знаеш што е сменето на Охридскиот аеродром откако е изграден? Една работа, на времето имал фри шоп, сега нема. Клупите за чекање се постари од мене.

Пошо правиме споредби со Шведска, САС, шведскиот национален авиопревозник бил основан 1946. Охридскиот аеродром првиот лет го имал во 1953. Дали сега можеме да кажеме дека во било што заостануваме зад Швеѓаните 7 години? Светлосни години сме поназад.
Што има врска муабетов сега а? Ние воопшто не сме криви, а и речиси воопшто со ништо не допринесовме за распад на таа држава, ниту пак некој може да го негира придонесот што го имала таа држава за Македонската нација (и покрај некои сериозни утки, за кои рака на срце и немала моќ Југославија). Хрватите и Словенците да не решија да си одат, и ден денеска таа држава ќе постоеше. Прашање е дали ќе беше истата моќна држава каква што беше некогаш или некаква си бледа сенка на Титовото кралство и исто клупите на Охридскиот аеродром пак ќе беа постари од тебе.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.310
Поени од реакции
8.391
Ти ако не учиш за испит и не положиш кој ќе ти биде крив професорот или Ротшилд?

Да бидеш болен во доба на интернет кога сите информации ти се на тацна е жива срамота.
Дај бе скрисе во партиската пештера.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.462
Поени од реакции
11.027
Што има врска муабетов сега а? Ние воопшто не сме криви, а и речиси воопшто со ништо не допринесовме за распад на таа држава, ниту пак некој може да го негира придонесот што го имала таа држава за Македонската нација (и покрај некои сериозни утки, за кои рака на срце и немала моќ Југославија). Хрватите и Словенците да не решија да си одат, и ден денеска таа држава ќе постоеше. Прашање е дали ќе беше истата моќна држава каква што беше некогаш или некаква си бледа сенка на Титовото кралство и исто клупите на Охридскиот аеродром пак ќе беа постари од тебе.
Можеби ќе беа, не знаеме. Факт е дека од земјите од поранешна Југославија, ние и Босна сме на дното. Едно Косово е понапред од нас. Една Албанија што ја исмевавме. Паметам на времето Бугарите доаѓаа и продаваа на пазар, сите ги шуткаа како ѓубриња. Сеа дојдоа во позиција да ни даваат ултиматуми.
Да се запрашаме дали сме способни да управуваме со сопствената држава. 30 години нема дно кое не го пробивме.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
7.509
Поени од реакции
22.236
Можеби ќе беа, не знаеме. Факт е дека од земјите од поранешна Југославија, ние и Босна сме на дното. Едно Косово е понапред од нас. Една Албанија што ја исмевавме. Паметам на времето Бугарите доаѓаа и продаваа на пазар, сите ги шуткаа како ѓубриња. Сеа дојдоа во позиција да ни даваат ултиматуми.
Да се запрашаме дали сме способни да управуваме со сопствената држава. 30 години нема дно кое не го пробивме.
Црна Гора си ја пропуштила,и со такво едно преубаво море пак се поназад,какви само уметници се тоа.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
856
Поени од реакции
3.391
Можеби ќе беа, не знаеме. Факт е дека од земјите од поранешна Југославија, ние и Босна сме на дното. Едно Косово е понапред од нас. Една Албанија што ја исмевавме. Паметам на времето Бугарите доаѓаа и продаваа на пазар, сите ги шуткаа како ѓубриња. Сеа дојдоа во позиција да ни даваат ултиматуми.
Да се запрашаме дали сме способни да управуваме со сопствената држава. 30 години нема дно кое не го пробивме.
Извини кога сме управувале со нашата држава?

 • Тито го уби целото Македнско раководство и ни инсталираше луѓе кои беа контролирани директно од Београд ЗА СЕ, и тоа траеше до 1990.
 • После независноста истата гарнитура си ја приграби власта и владееше до 1998.
 • Потоа Американците ја наполнија со предавници другата опција која имаше Македонци на раководни функции. И ги издрибла како идиоти да бидат виновни за загубената војна во 2001.
 • Па ги вратија децата на слугите на Београд али овој пат појачани и со слуги на Америка и Брисел и они го зацементираа предавството од 2001.
 • Па потоа ги создадоа НСДСМ за да го донесат "златното дете " на Американците и имавме 11 години каде што комплетно ја исчистија оригинално про-Македонската партија од Македонци од сите раководни функции. Притоа и ги уништија сите про-македонски организации. И поставија и челични столбови како појачување на предавствата од 2001 и 1993.
 • И сега имаме веќе 5 години власт директно исталирана од Америка и ЕУ која предаде се, без никакво земање во предвид што мисли народот. И во истиот момент Американците и ЕУ, зошто не им беше доста што ги исчистија сите Македонци од СДС и ДПНЕ, туку веќе почнаа и да ги чистат ( и ги исчистија) и сите кои имаат каков таков разум. Секоја раководна функција од доле до горе е наполнета со полтрони.
Последниот пат кога Македонците управувале со својата држава може да се каже дека е периодот 1944-46.
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.728
Поени од реакции
13.912
Извини кога сме управувале со нашата држава?

 • Тито го уби целото Македнско раководство и ни инсталираше луѓе кои беа контролирани директно од Београд ЗА СЕ, и тоа траеше до 1990.
 • После независноста истата гарнитура си ја приграби власта и владееше до 1998.
 • Потоа Американците ја наполнија со предавници другата опција која имаше Македонци на раководни функции. И ги издрибла како идиоти да бидат виновни за загубената војна во 2001.
 • Па ги вратија децата на слугите на Београд али овој пат појачани и со слуги на Америка и Брисел и они го зацементираа предавството од 2001.
 • Па потоа ги создадоа НСДСМ за да го донесат "златното дете " на Американците и имавме 11 години каде што комплетно ја исчистија оригинално про-Македонската партија од Македонци од сите раководни функции. Притоа и ги уништија сите про-македонски организации. И поставија и челични столбови како појачување на предавствата од 2001 и 1993.
 • И сега имаме веќе 5 години власт директно исталирана од Америка и ЕУ која предаде се, без никакво земање во предвид што мисли народот. И во истиот момент Американците и ЕУ, зошто не им беше доста што ги исчистија сите Македонци од СДС и ДПНЕ, туку веќе почнаа и да ги чистат ( и ги исчистија) и сите кои имаат каков таков разум. Секоја раководна функција од доле до горе е наполнета со полтрони.
Последниот пат кога Македонците управувале со својата држава може да се каже дека е периодот 1944-46.
Hehe, ne e taka ne ne biva nas bace ne sme nije za drzava.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
856
Поени од реакции
3.391
Дури и намќорот Билјана Секуловска ги критикувала Филипче и Заев... What a time to be alive:nesumjas:


Не знам дали сите глумат дека е комплетен распад на систем и сега сите се борат да спасат колку можат некаква политичка моќ за да имаат со што да се ценкаат или буквално прават само уште едно шоу и чим завршат избори се ќе си продолжи по старо, СДС ќе си тера, ДПНЕ ќе си остане министерство за опозиција.

Дека од една страна ги имаш ЛДП и ДОМ кој изгледа планираат да тераат сериозна кампања против СДС ( а и дека имаат подршка од некој СДС крила). Од друга страна пак го имаш канаринецот Павле кој одлучува да остане со СДС. Бачев го подржува ДПНЕ. Бени го напаѓа Шилегов, итн ...
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
11.329
Поени од реакции
22.236


A ne e samo veleskata, site se vaka.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom