Пожар во Тетовскиот Ковид центар, 15+ мртви

Член од
17 август 2009
Мислења
2.672
Поени од реакции
2.976
Ja nz zs temava za pozar ste ja staile u Politika... si trebalo u nasttani
За ќаруење политички поени од штабски индивидуи.
Оваа тема поише треба да иде у право и закони, ќе треба дебело да одговара некој овде.
 

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty キティ・ホワイト
Член од
14 август 2006
Мислења
36.954
Поени од реакции
58.775
Па нели е веќе очигледно дека смената на Грујо беше за да се смени името. Дури ако ти текнува и не успеаа со избори да го бутнат, па мораше ДУИ да делува. А ако била смената на власта заради смена на името, не ли е логично и очигледно дека Грујо не сакал да го смени името. Можеби заради ситна пара и каприц, да не навлагаме во мотивите, но фактот е тој.
Само што они по телефон си признаа дека веќе прифатиле промена.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
12.824
Поени од реакции
13.337
Поминаа само 2-3 дена од настанот, да отвориш time.mk нема да најдеш трага од него … само за 2-3 дена…

Сигурно тука не е политиката вмешана, релативизирањето и маргинализирањето го прават од филантропски и хуманистички побуди.

Не само што не видов никој од медиумите да побара кривична одговорност туку и комплетно почнуваат да го игнорираат настанот најверојатно под политички диктат.

btw кој рече дека се крие заев. Ете го излезе со изјава дека бдпсо рекорден раст и невработеноста на рекордно ниво … можеби требаше да каже и дека можеби помогнал ковидот и случките како оваа во Тетово, за да бројката на невработени се намали. Па така да ја заокружи цела оваа шарада.
Автоматски споено мислење:

Само што они по телефон си признаа дека веќе прифатиле промена.
Сите што зборат за секс, не се ебачи војводо…
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
13.720
Поени од реакции
12.132
Сите што зборат за секс, не се ебачи војводо…
Se ke procitas, se ke slusnis, izgovori, opravduvanja, podrumi, najdobri nameri itn itn samo nema da procitas tronka kaenje, griza na sovest deka mozebi pogresile, skraja da e deka bile glupi i tupi, a ne mozoci kako sto se dozivuvaa togas. Niti eden od niv, nikogas.
Kako bese ona samo veselenata i gluposta e beskonecno golema. E pa i egoto na sarenite kurtoni i nivnite aktivni piddrzuvaci tuka. I toa e beskonecno golemo.
Pominaja tolku godini od togas, mentalniot sklop ne im se pomestil ni za mikron. Pa kovidot e intelektualna velicina za niv. Toj barem ete evoluira, se adaptira. Ovi ne. Aj nekoj bile mockovci togas, cicalcinja, pubertetli. Ama togas. Denes bi trebalo da go pominale pubertetot, da sozreale barem malce od malce. Ne, isto tolku tupi i glupi se kako sto bile i togas. Potpolno. Istite glupi i tupi muabeti gi pravat i posle se i uste se mislat deka se nesto pametni. Znaci vselenata, gluposta i egoto na ovie kurtonite e beskonecno golemo.
 
Член од
25 февруари 2020
Мислења
142
Поени од реакции
127
...а бе како тоа градоначалничка на Тетово, а живее во Скопје?:pos:
...како знае некој градоначалник за некој град што секојдневни проблеми има ако не го диши истиот воздух од депонија, што не ги знае проблемите од локален карактер, па ни за проблеми на модуларна болница чиј излез е во депонија на здравствениот дом чии ингиренции ги има локалната власт т.е. таа?

...по таа логика некој што се родил во Велес, а живее во Охрид може да биде градоначалник на Велес, како ќе ги решава проблемите ,,онлајн,,?:toe:
Таа градоначалник на Тетово станала а се води дека живее во Скопје
А за обичниот човек,ако се водиш дека живееш во еден град
а живееш во друг, во тој град
НЕМОЖЕШ за возачка да полагаш
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.146
Поени од реакции
26.771
точно еднаш го имам видено низ чаршија.
А колку пати треба да го видиш таму по провинциите?
Златно Скопје метропола, ќе идам во Куманово по чаршија ќе сум шетал.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
4.605
Поени од реакции
17.319
Ууу јеботе, опасен даскалов. Како силно му мјаукна на Филипче, мене ми се стресе гомното дури. Можам да замислам Филипче како се здрвил од страв кога дознал за овој ултиматум. :unsure:

Мицкоски со ултиматум до Филипче: Оставката достави ја до Собранието или ќе поднесеме предлог-одлука за разрешување
 

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty キティ・ホワイト
Член од
14 август 2006
Мислења
36.954
Поени од реакции
58.775
Плачењето по гомното предавничко, нема да ви го врати.
Никад.
Автоматски споено мислење:

Таа градоначалник на Тетово станала а се води дека живее во Скопје
А за обичниот човек,ако се водиш дека живееш во еден град
а живееш во друг, во тој град
НЕМОЖЕШ за возачка да полагаш
Голем кур.
На Албанците други ствари им се битни, не тривијалности како загадување, пожар и немање вода. Затоа Теута доживотно ќе им биде главна у Тетово.
 
Член од
25 февруари 2020
Мислења
142
Поени од реакции
127
Плачењето по гомното предавничко, нема да ви го врати.
Никад.
Автоматски споено мислење:


Голем кур.
На Албанците други ствари им се битни, не тривијалности како загадување, пожар и немање вода. Затоа Теута доживотно ќе им биде главна у Тетово.
Знам тоа, друга ми беше поентата
Таа градоначалник на Тетово станала,а се води дека живее во Скопје
Муабетот ми беше ако се водиш дека живееш во Скопје
а физички живееш во Тетово, во Тетово неможеш за возачка да полагаш!
Треба да се вратш во Скопје за да полагаш за возачка
 
Член од
8 август 2013
Мислења
556
Поени од реакции
476
Ne zivee vo Skopje. Vo Tetovo zivee veke mnogu godini. Mozhe tamu ziveeshe koga imashe funkcii vo vllasta.
 

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty キティ・ホワイト
Член од
14 август 2006
Мислења
36.954
Поени од реакции
58.775
Знам тоа, друга ми беше поентата
Таа градоначалник на Тетово станала,а се води дека живее во Скопје
Муабетот ми беше ако се водиш дека живееш во Скопје
а физички живееш во Тетово, во Тетово неможеш за возачка да полагаш!
Треба да се вратш во Скопје за да полагаш за возачка
Тоа ти викам, на Албанците од Тетово, кои се нејзини гласачи, не им се уопште битни работи како загадување, урбанистички хаос, немање вода, или пак ова сега што се деси. Нив им е битно да нема каури таму, нити им е битна екологија, нити ништо, затоа сите се залетаа да го затворат Југохром, затоа што беше каурска инвестиција. Да им беше на нив навистина до екологија, или до нешта ко од твојот пример (тоа што не живеела таму) до сега Теута три пати ќе ја сменеа. Така да, ниту пожаров нешто ќе смени.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
7.515
Поени од реакции
22.325
На протест за ослободување осудени убијци го запалија пола Скопје,а сега мирни протести за 15 мртви,и тоа живи изгорени.Нема шанси на ш.иптар мозокот да му го дешифрира никој.Тоа се едноставно заостанати ментални склопови
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.766
Поени од реакции
13.995
На протест за ослободување осудени убијци го запалија пола Скопје,а сега мирни протести за 15 мртви,и тоа живи изгорени.Нема шанси на ш.иптар мозокот да му го дешифрира никој.Тоа се едноставно заостанати ментални склопови
Епа каде си прочитал досега некој од нив да каже рамковниот договор заедно со дуи е најлошото што им се случи на Албанците. Наместо тоа уште се занимаваат со само и само Македонија да нема напредок без да знаат дека ако нема напредок на Македонија еве вака ќе им се палат болниците. Се виде со Pse Jo до каде се со ставовите, исто каде што биле и во 97, 2001 и 2002.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
27.943
Поени од реакции
50.421
А колку пати треба да го видиш таму по провинциите?
Златно Скопје метропола, ќе идам во Куманово по чаршија ќе сум шетал.
Скопје може да ти биде метропола само ако не си бил во Лондон, Дубаи, Милано итн.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.146
Поени од реакции
26.771
1631455011303.png

Ииии, damage control на кој секој може да позавиди.

Само што не заборавив дека изгореа живи луѓе, и сум благодарен на модуларните болници за илјадниците спасени животи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom