Пожар во Тетовскиот Ковид центар, 15+ мртви

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.392
Поени од реакции
6.129
За момент се присетив на тие гадни времиња, и си напраив слика како ќе беше со Грујо, анал 5, шител, смртв у време на корона.
Прва главна вест: Се намалуваат бројките на заболени веќе трет ден по ред...
Втора: Расте рејтингот на премиерот никола кољо груевски...
:pov::D
Затоа сега гледај вести како имаме НАЈГОЛЕМА смртност во Европа, последни добивме вакцина во цела Евро-Азија и плус живи луѓе ни горат во болници пошто малку е што умираат и онака!

Е замисли дека Грујо е на власт и сето ова се дешава ради него, па можда и полесно ќе ти помине!
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
17.204
Поени од реакции
23.174
Гледам успешно успеаја да го насочат фокусот на оставките како ултимејт казна за ова што се случи. Кривична одговорност уште никој не спомиња. Ајде да видиме дали на некој ќе му текне...

Иначе апропо последниов муабет, морам да кажам дека Грујо испадна покрив и од Бане...
 
Член од
16 април 2014
Мислења
6.709
Поени од реакции
10.263
Ем го дупат, ем ги фали. Мите ова.
Се присетил како било порано и му се снеарнило. Сето ова во време кога пајаци тепаат луѓе, живо луѓе горат по болници и додека умираат по 30+ дневно, владата си прави хонг конг финти.

@Saber Rider
Фактички ти со постовите ми кажуваш дека те искористиле да ја добијат власта, а после тоа ти го убиле револуционерниот дух, да неможеш да протестираш па да паднат? м?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.062
Поени од реакции
15.810
Едно сум сигурен.И покрај се ако Грујо го сменеше името се уште ќе беше на власт.Нема да се појавеа нит шарени нит Злајо.Сигурен сум дека ти е јасно зошто е тоа така.Кале е алфа и омега во Вукојебинава наша.
Sakas da kazes deka gruevski koj si gi ostavi zenata i decata za da uziva vo sloboda, odbil da go smeni imeto za da ja zacuva vlasta?
Pa toa mora da e najgolemiot patriot vo modernata nasa istorija, povekjeto lugje tuka nejkat da ja stavat tatkovinata pred sitna para a ne pa zena i deca.
Da se razbereme, mislam deka grujo bojle kje ja menadzirase kovid situacijava. Ama nema potreba od basni tuka.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
17.204
Поени од реакции
23.174
Sakas da kazes deka gruevski koj si gi ostavi zenata i decata za da uziva vo sloboda, odbil da go smeni imeto za da ja zacuva vlasta?
Pa toa mora da e najgolemiot patriot vo modernata nasa istorija, povekjeto lugje tuka nejkat da ja stavat tatkovinata pred sitna para a ne pa zena i deca.
Па нели е веќе очигледно дека смената на Грујо беше за да се смени името. Дури ако ти текнува и не успеаа со избори да го бутнат, па мораше ДУИ да делува. А ако била смената на власта заради смена на името, не ли е логично и очигледно дека Грујо не сакал да го смени името. Можеби заради ситна пара и каприц, да не навлагаме во мотивите, но фактот е тој.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.062
Поени од реакции
15.810
Па нели е веќе очигледно дека смената на Грујо беше за да се смени името. Дури ако ти текнува и не успеаа со избори да го бутнат, па мораше ДУИ да делува. А ако била смената на власта заради смена на името, не ли е логично и очигледно дека Грујо не сакал да го смени името. Можеби заради ситна пара и каприц, да не навлагаме во мотивите, но фактот е тој.
Ne e opste logicno, za poznavacite na likot i deloto na gruevski. Mislam deka e jasno deka negovite pratenici glasaa za promenata vo sobranie, za vo zamena on da si ja dobie slobodata. Da znael bratot so kje go snajde, mn poelegantno kje gi zavrsese ova.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
16.130
Поени од реакции
17.844
@Saber Rider
Фактички ти со постовите ми кажуваш дека те искористиле да ја добијат власта, а после тоа ти го убиле револуционерниот дух, да неможеш да протестираш па да паднат? м?
Ne be samo najdobri nameri imal pa i tebe sto te gledam cuden.
Ne bil glup ko kur, ne bil korisen idiot tuku imal samo najdobri nameri :toe:
P. S ova vazi i za site ostanati tuka na forumot koi ne bile glupi tuku imale samo najdobri nameri.
Si se znaat kurtonite koj si se.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.137
Поени од реакции
26.975
Чисто за компарација. Србија има 5 пати повисока бројка на позитивни од Ковид и неколку луѓе помалку починати!

Гледам дека цело гласачко тело на Сдссм денес е активирано во борба за Филипче. Треба да го остават да потоне. Не, мора да го остават да потоне. Не за Сдссм, туку за самиот Филипче. Откако ќе поднесеш оставкка т.е. лично и директно преземеш одговорност, тонеш во очите на јавноста. Ако се скрие извесен период, можеби ќе падне и во заборавот неговото катастрофално управување со здравството. Тешко, но може. Ремет ќе трпи неговиот наследник кој ќе го земе сиот товар, од состојбата и со пандемијата и со модуларната болница во Тетово, општо условите во болниците, новите законски решенија, проблемот со заминувањето на докторите, но и Ковид кризата и понатамошните чекори и мерки кои треба да бидат преземени.

Тешко дека тоа ќе биде еден од Пановски или Караџовски, затоа што се критичари на мерките (власта), иако се доста популарни во јавноста, ќе биде некој послушник како Костов.

Ако Заев не ја прифати оставката ќе следува нов бран критики од сите страни. Ако ја прифати, тоа ќе биде пораз на Сдссм. Тактизирањето е само колку да помине време и еуфоријата да спласне. И да, сеуште мислам дека 100% ќе ја прифати оставката.
 

Maksimot

Психијатриски случај
Член од
28 јули 2021
Мислења
272
Поени од реакции
289
За момент се присетив на тие гадни времиња, и си напраив слика како ќе беше со Грујо, анал 5, шител, смртв у време на корона.
Прва главна вест: Се намалуваат бројките на заболени веќе трет ден по ред...
Втора: Расте рејтингот на премиерот никола кољо груевски...
:pov::D
Грујо крадеше како и сите останати. Но кога требаше нешто да се направи, правеше до крај. Да беше на власт, модуларната немаше да изгори. Отвараше фабрики, платите беа мали но подобро нешто отколку ништо.
Градеше патишта, и од нив крадеше, ама сега сите возиме на нив.
Ќе имавме вакцини меѓу првите, а можеби и ќе произведувавме.
Ковидот ќе беше минимализиран.
Битно е што би правел, а не е битно тоа што сите телевизии ќе биле вмровски
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.062
Поени од реакции
15.810
Ем го дупат, ем ги фали. Мите ова.
Се присетил како било порано и му се снеарнило. Сето ова во време кога пајаци тепаат луѓе, живо луѓе горат по болници и додека умираат по 30+ дневно, владата си прави хонг конг финти.

@Saber Rider
Фактички ти со постовите ми кажуваш дека те искористиле да ја добијат власта, а после тоа ти го убиле револуционерниот дух, да неможеш да протестираш па да паднат? м?
Da protestiravte 5 posto od negovoto, sea kje bea padnati. Megjutoa osven komentari drugo ne gleam
 

Maksimot

Психијатриски случај
Член од
28 јули 2021
Мислења
272
Поени од реакции
289
Da protestiravte 5 posto od negovoto, sea kje bea padnati. Megjutoa osven komentari drugo ne gleam
Точно така. Јас ги кривам и вмро и левица. Вмро си чути, демек само на избори ќе се срушел режимот. Левица има минимум 60к гласачи, може да повика на протест, верувам дека барем пола би дошле, потоа би се приклучиле "слободоумните" вмровци.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.123
Поени од реакции
445
Ќе излезам на протест само кога ќе го менуваме системот.
Режим мењававме , не ја биде!
#НовСоцијализам
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
17.204
Поени од реакции
23.174
Ne e opste logicno, za poznavacite na likot i deloto na gruevski. Mislam deka e jasno deka negovite pratenici glasaa za promenata vo sobranie, za vo zamena on da si ja dobie slobodata. Da znael bratot so kje go snajde, mn poelegantno kje gi zavrsese ova.
Епа чему беше тогаш шарадата ако не заради смена на името? Поради која причина калето иницираше смена на власта?

За интегритетот на пратениците не збориме тука, несмонено е дека Амди Бајрам беше поим за интегритет за нив, пошто барем мушки ја излежа цела казна. Ниту пак за кривицата на Грујо во таа шарада. Туку збориме за конкретна проблематика, промена на името, улогата на домашните полтрони и странскиот фактор во врска со тоа. Ако пратениците на Грујо гласале за промена на името, зошто не го направиле тоа кога Грујо бил на власт, за да нема потреба од таа шарада, која дефакто беше бајаги незгодна и за нив. Така Грујо не само што ќе беше на слобода, туку уште ќе беше и на власт.

Или можеби мислиш западот за доброто на народот така постапиле, името е само онака успат...
 

Maksimot

Психијатриски случај
Член од
28 јули 2021
Мислења
272
Поени од реакции
289
Нема за што да се протестира, ова е најсовршена власт, и треба да повладее барем уште 2 мандати.
Ај не треси зелени. Уште 4 мандати минимум. Да станеме Ѓерманска на Баљканот со Mister €€
 

Kajgana Shop

На врв Bottom