Пожар во Тетовскиот Ковид центар, 15+ мртви

Член од
19 март 2013
Мислења
1.284
Поени од реакции
889


Ќе дошле да заладело малце , не се будали на топлово да работат.

maxresdefault.jpg

Ликов е бог и батина за сите наши медиуми.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.361
Поени од реакции
13.723
Како што гледам по коментари, мошне лоши од албанскиот публикум. Ќе пукне тиквата.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
4.566
Поени од реакции
30.045
Не одете на гласање. АЈ ако не Вмро да ги гласам, Грујо да го вратиме?
Гомнава ќе освојат 200к+ пак, од бескичмењаците како овие од сликиве.
Sekoja drzava e ogledalo na vlasta.
Sekoja vlast e ogledalo na narodot :pipi:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.457
Поени од реакции
11.907
Не одете на гласање. АЈ ако не Вмро да ги гласам, Грујо да го вратиме?
Гомнава ќе освојат 200к+ пак, од бескичмењаците како овие од сликиве.
Zlaten apasiev be druze
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
14.424
Поени од реакции
32.405
Како што гледам по коментари, мошне лоши од албанскиот публикум. Ќе пукне тиквата.
МАРШ ВО ЧЕСТ НА ЖРТВИТЕ Навивачката група „Балисти“ повика на мирен протест

Мирен е протестот кога ќе го организираат теренците на ДУИ чии чауши носат дел од одговорноста и кога треба да се заштити функционирањето на една влада која дава бескрајни поволности.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.310
Поени од реакции
5.528
Ja би го вратил Грујо. За да биде циркусот комплетен.
Море да го вратиме барем да ја оправи основната функционалност на државава

Ако ништо друго бар ќе имавме вакцини на време и немаше да чекаме бугаристан да ни поклонува со поминат рок

Странски инвестиции ги измисли Грујо, се рекламиравме на СНН, дали се сеќавате дека СДС ги нарекуваше популистички мерки и беше отворено против нив за да дојдат на власт и да го стават Љубе шупакот за одговорен на тој ресор, а истите тие странски инвестиции отворија десетици илјади нови работни места а денес СДС неможе со шумски пожари да се справи

Да го споредуваш Грујово време и фушерајот денеска ти е како да ја споредуваш истата песна испеана од Гоце Арнаудов со Елвир Мекиќ.
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.839
Поени од реакции
57.688
Мене подеднакво одвратни ми се тие што го бранат дпмне и тврдат дека немало нешто вакво во нивно време.
А како дпмне ги решаваше ваквите ситуации, сите знаеме.
Ниту еден медиум не смееше ништо да писне, додека Латас водеше монолог колку ќе беше полошо да беше сдс на власт. Грујо стално беше надвор од државата и никогаш никој не поднесуваше оставка, слично како и денес. На секој протест правеа контра протест.
За протестот за Смилковци, уфрлија нивни луѓе (кои потоа ги ставија да ја преземат трибината на Комити) кои во моментите кога од гнев народот тргна накај Чаршија, почнаа да маваат по протестирачите.
Секогаш некој небитен одговараше за крупни работи, гледавме самоубиства со давење во кофа, прикривање на убиство на Нешковски итн. Го искреираа Кале (каде што исто можеа да загинат недолжни луѓе), вадеа лисици на нивни луѓе (од коалициониот партнер ДУИ).

Жити се не ми ги бранете имбецилните. Исти кур се и едните и другите, и двете партии имаат партиски групи на вибер каде што си споделуваат вакви енормно дебилски пораки и после спамираат на сите можни страни. Од двата штаба да ги соберам сите, еден човек не можеш да составиш.

Секако дека мораше да се смени претходната власт. Канцер општество направија. Тараби, лимови, продолжување на богатење на криминалци, иселување на цела младина. Господ не ја оправа државата.
Овие само продолжија, за жал странската чизма не ги зема конците во свои раце, затоа што само тоа може да не оправи.
Веќе нема решение или калашот и потепување на сите (штои нема да се случи) или селење.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
662
Поени од реакции
1.063
Директорите што ги постави Венко бараат да не се менува Венко. Па уште истрагата ќе покажела дали ќе му била прифатена оставката, како едно време што беше народот ќе одлучи сега е истрагата ќе утврди.
Да ти ебам државата да ти ебам
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
10.195
Поени од реакции
14.776
Мене подеднакво одвратни ми се тие што го бранат дпмне и тврдат дека немало нешто вакво во нивно време.
А како дпмне ги решаваше ваквите ситуации, сите знаеме.
Ниту еден медиум не смееше ништо да писне, додека Латас водеше монолог колку ќе беше полошо да беше сдс на власт. Грујо стално беше надвор од државата и никогаш никој не поднесуваше оставка, слично како и денес. На секој протест правеа контра протест.
За протестот за Смилковци, уфрлија нивни луѓе (кои потоа ги ставија да ја преземат трибината на Комити) кои во моментите кога од гнев народот тргна накај Чаршија, почнаа да маваат по протестирачите.
Секогаш некој небитен одговараше за крупни работи, гледавме самоубиства со давење во кофа, прикривање на убиство на Нешковски итн. Го искреираа Кале (каде што исто можеа да загинат недолжни луѓе), вадеа лисици на нивни луѓе (од коалициониот партнер ДУИ).

Жити се не ми ги бранете имбецилните. Исти кур се и едните и другите, и двете партии имаат партиски групи на вибер каде што си споделуваат вакви енормно дебилски пораки и после спамираат на сите можни страни. Од двата штаба да ги соберам сите, еден човек не можеш да составиш.

Секако дека мораше да се смени претходната власт. Канцер општество направија. Тараби, лимови, продолжување на богатење на криминалци, иселување на цела младина. Господ не ја оправа државата.
Овие само продолжија, за жал странската чизма не ги зема конците во свои раце, затоа што само тоа може да не оправи.
Веќе нема решение или калашот и потепување на сите (штои нема да се случи) или селење.
Мислам дека нема да те сфатат дури и да им нацрташ. Во државава луѓето определувањето за партија го резонираат на два начина: клиентелистички и навијачки (ко да навиваат за фудбалски тим). Првиве се паразити, другиве се корисни идиоти. Секој обид да се сруши матрицата е рушење на совршениот баланс на Yin и Yang. И многу ме интересира што се случува со една таква особа, со еден таков мајндсет научен да следи приручник за преживување во државава, кога излегува од државава на подолго време, да живее на друго место. Не ме интересира како материјално се снаоѓа или какви слики става на инстграм и фејсбук, колку што ме интересира како реагира на промени, на сосема поинакви општества. Може reality show да се сними на оваа тема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom